Skocz do zawartości

Dolar ponizej 2.20 zł


AQQry

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ostro leci w górę nasz dolarek. Póki co płatności mam wstrzymane od 2 miesięcy, ale zastanawiam się czy nie wypłacic sobie tej sumy pod koniec miesiąca.

katalog sklepów - darmowy katalog PR4 porady, artykuły, produkty.

Atrakcje turystyczne - wyjade.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to jest dobra okazja dla tych którzy wstrzymują płatności.

Jak mówiłem wcześniej zawsze po dużych spadkach następuje odreagowanie, nic nie spada w nieskończoność, nic nie spada w linii prostej...

https://stooq.pl/c/?s=usdpln&d=20080905...mp;t=l&a=lg

...a usd spadał ostatnio w tempie swobodnego spadku. Tak samo ostatnie wzrosty, też strasznie szybkie i na dłuższą metę nie do utrzymania.

Ta siła dolara jest trochę palcem na wodzie pisana, wynika głównie z osłabienia się euro.

Co do pln, trend się odwrócił i nagle wszyscy zmienili prognozy, nie uważam tak, fundamenty gospodarcze cały czas mamy dobre, w tym przede wszystkim bardzo szybkie tempo wzrostu gospodarczego, nawet przy zakładanym spowolnieniu. Z europą która jest już oficjalnie w recesji, stanami, które są na progu recesji (ostatnie fatalne dane, które odbiły się czkawką też na gpw) nasz wzrost gospodarczy 5,3% w tym roku i 4,5% w przyszłym (przy oczekiwanym spowolnieniu) wobec 1,3% i 1,1% w strefie euro jak dla mnie jest rewelacyjnym wynikiem.

Dlatego fundamenty do dalszego umocnienia złotego jak najbardziej są. Kwestia tylko czy się tak stanie, bo rynek nie zawsze zachowuje się racjonalnie.

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie. Dług publiczny w usa zwiększył się niedzielę o jakieś skromne kilkanaście mld dolarów. ;)

https://gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,85951...ch_panstwa.html

Dwa prywatne banki stanęły na skraju upadłości. Ich upadłość mogłaby zagrażać płynności i zaufaniu do całego rynku. Przejmuje je państwo, wraz z ich ogromnymi długami i udziela im nieograniczonego kredytu. A to wszystko przy medialnej retoryce że kryzys kredytowy już dawno za nami.

Rzeczywiście robi się gorąco, ale orkiestra będzie grała do samego końca. :)

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności