Skocz do zawartości

Dolar ponizej 2.20 zł


AQQry

Rekomendowane odpowiedzi

Ja może dodam swoje trzy grosze. Może mój tok rozumowania jest błędny, jeśli tak - poprawcie mnie.

Jeśli ktoś czerpie zyski głownie z Polskich stron w dłuższej perspektywie wartość dolara nie ma znaczenia - nawet jeśliby spadł do 2 PLN.

Przecież Polscy reklamodawcy płacą google w PLN które są z kolei przeliczane na dolary gdzieś w ich systemie (adsense jest w końcu rozliczane w $). W momencie gdy dolar spadnie do powiedzmy 2 PLN (hipotetycznie :P ) reklamodawca płacąc google 150 PLN tak naprawdę zapłaci 75$ zamiast 50$ (przy kursie 3 PLN). Zakładając że % jaki otrzymamy od Wielkiego Brata Google nie zmieni się - zarobimy również więcej dolarów. Oczywiście dolary będą warte mniej - ale będzie ich więcej - w ostatecznym rozrachunku powinno się mniej więcej wyrównać :D

Chyba, że ktoś ma ruch ze stanów - wtedy chyba nie ominie go spadek zarobków jeśli dolar zjedzie w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ponieważ reklamodawcy będą mogli przeznaczyć większe kwoty na reklame.

Zamiast 50$ dadzą 75$, tak będzie u wszystkich. Mają więcej kasy na reklame to podniosą stawki bo tak teoretyczni powinni zrobić wszyscy. Czyli będą dawać więcej by być wyżej w kolejce?

Tyle że ja sie nie znam na marketingu i nie wiem czy to ma szanse sie sprawdzić :D

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dając 3 PLN na reklamę przy kursie 1$=3PLN reklamodawca daje 1$ na reklamę

Dając 3 PLN na reklamę przy kursie 1$=2PLN reklamodawca daje 1,5$ na reklamę

W obu przypadkach wydaje tyle samo PLN. Jednak po przeliczeniu na dolary wydaje ich więcej.

Proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie domyslam ze stawek nie bedzie wiekszych a beda dluzsze kampanie reklamowe... no ale zobaczymy.

dwa pierwsze kliki na moich stronach byly warte ponad 1$ (polskei trony)

co zdaza sie bardzo zadko :-)

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie firmy sa biedne wiec nie jestem piewien czy to tak sie przelozy jak piszesz mysle ze stawki pozostana takie same lub tylko nieznacznie wzrosna i to nie we wszystkich branzach ale to tylko moje zdanie

Finanse bez tajemnic. Nie masz rachunku bankowego? Tylko najlepsze konta osobiste dla ciebie lub konto firmowe jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie firmy sa biedne wiec nie jestem piewien czy to tak sie przelozy jak piszesz mysle ze stawki pozostana takie same lub tylko nieznacznie wzrosna i to nie we wszystkich branzach ale to tylko moje zdanie

Nikt nie pisze, że stawki w PLN mają wzrosnąć. Stawki po przeliczeniu na dolary - w ktorej to walucie jesteśmy rozliczani w Adsense wzrosną. Reklamodawca placąc tyle samo PLN za kliknięcie zapłaci więcej dolarów.

Sytuacja przy 1$=3PLN:

reklamodawca płaci 3 PLN za kliknięcie. Po przeliczeniu na dolary daje to sumę 1 dolara. zakładając, że dostajemy w adsense 50% - do nas idzie wtedy 0,5 dolara (czyli z powrotem przliczając na PLN będzie to 1,5PLN).

Sytuacja przy 1$=2PLN:

reklamodawca płaci 3 PLN za kliknięcie (czyli tyle samo ni więcej ni mniej niż w przypadku wyżej). Po przeliczeniu na dolary daje to sumę 1,5 dolara. zakładając, że dostajemy w adsense 50% - do nas idzie wtedy 0,75 dolara (czyli z powrotem przliczając na PLN będzie to 1,5PLN).

I może jeszcze sytuacja 4;) 1$=4PLN

reklamodawca płaci 3 PLN za kliknięcie. Po przeliczeniu na dolary daje to sumę 0,75 dolara. zakładając, że dostajemy w adsense 50% - do nas idzie wtedy 0,375 dolara(czyli z powrotem przliczając na PLN będzie to 1,5PLN).

Zresztą nie mam zamiaru z nikim się sprzeczać. Chciałem jedynie zauważyć, że spadek dolara nie jest końcem świata jak niektrzy tu głoszą. Reklamodawcy rozliczają się z google w PLN, do nas w ostatecznym rozrachunku też przychodzi kasa w PLN. Jedynie będzie mniej kasy która wchodzi do google w postaci dolarów nie chce mi się już pisać dlaczego...

Ja w każdym bądź razie specjalnie się nie obawiam, że będę musiał szukać innej pracy...

Jak ktoś chce rwać włosy z głowy z powodu spadku kursu dolara - proszę bardzo. Ja nie zamierzam, bo nie widzę do tego powodów. Owszem pewnie trochę na tym stracę, bo mam około 30% dochodów z angielskojęzycznych stron, no ale cóż... Zawsze można zostać na przkład listonoszem i nie martwić się o kurs dolara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszac ze polskie firmy sa biedne myslalem o tymze poszukaja tam oszczednosci mniej wydaja na reklame a osiagaja takie same efekty wiec po co przeplacac nie wszystkie firmy a przedewszystkim ich szefoie nie kazdy jest rozwojowy

Finanse bez tajemnic. Nie masz rachunku bankowego? Tylko najlepsze konta osobiste dla ciebie lub konto firmowe jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności