Skocz do zawartości

Dolar ponizej 2.20 zł


AQQry

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Otóż to, więc nie wiem co tak lamentujecie z tymi kursami, może być nawet 1$ = 20zł, a i tak zarobicie tyle samo, chyba że prowadzicie strony anglojęzyczne. Temat jak bumerang, było to już pisane kilka razy, nawet w tym topicu...

Nie piernicz... bo temat już był wałkowany wiele razy...

Jak ktoś ma strony w ang. to mu to nie lata jaki kurs jest... i lamentuje... Teraz już wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomahawk, przeczytaj jeszcze raz...

dla ułatwienia:

nie wiem co tak lamentujecie z tymi kursami [..] chyba że prowadzicie strony anglojęzyczne

w dłuższej* perspektywie, dla osób zarabiających na polskich stronach, czyli otrzymujący zarobek z wydatków polskich reklamodawców, kurs dolara nie ma znaczenia,

*dłuższa, czyli zawierająca w sobie te 3-5 cykle wpłat do Adwords / wypłat z Adsense,

kto zarabia nieprzerwanie, dłużej niż kilka miesięcy, ma strony, na których jest wiele reklamodawców, to kurs nie ma znaczenia...

ja wiem, że wydaje się, że więcej się zarobi za wrzesień, bo kurs skoczył o 50 groszy,

ale odbije się to na wydatkach na reklamę korzystających z Adwords, gdyż oni wydatki na reklamę przeznaczają w złotówkach, bo zarabiają w złotówkach, więc 1000zł przed miesiącem wyświetliło im na koncie 440 dolarów, a teraz wyświetli tylko: 390 dolarów, i to są kwoty przeznaczone na wypłaty dla AdSense (oczywiście też w tym jest prowizja dla Google),

w ciągu kilku miesięcy, wpłat i wypłat, sytuacja się uśredni, i kurs dolara znaczenia mieć nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaviorek

Czytałem dokładnie... i To zdanie niema sensu...

Tak samo mogę powiedzieć Np.

"Niewiem czemu lamentujecie że coraz mniej prowizji daje google skoro i tak nic z tego nie macie, no chyba że zarabiacie na adsense..."

Prawda że głupie? Byle posta nabić to można sobie wymyślać takie...

A swoją drogą to nawet jeśli chodzi o polskie sajty to czasami ma znaczenie czy dolar drożeje czy tanieje...

Np. przez całe 20 dni miesiąca kurs był 2,4... Nagle pod koniec miesiąca skacze do 2,8 i ostatecznie wypłate dostajemy po kursie 2,8 a przecież dolarów mamy więcej bo ludziska w adwords kupili ich więcej gdyż dolar był wtedy tańszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla Ciebie nie ma sensu, bo zakładasz, że polski użytkownik Adsense ma większość swoich dochodów ze anglojęzycznych stron, a to jest mało prawdopodobne,

A swoją drogą to nawet jeśli chodzi o polskie sajty

tutaj już nie przeczytałeś tego, co ja napisałem... napisałem to samo wyżej, nie ma znaczenia, gdy ktoś zarabia od kilku miesięcy,

czasami się tylko uda, jak będzie taka sytuacja jaką opisujesz, ale takich to za wiele nie ma...

tutaj przyznasz, że można napisać, że jest to nie ma sensu, jest głupie, i napisane to po aby posta naklepać, bo ile razy się coś takiego w roku zdarzy? raz, raczej wcale... więc jeżeli to ma być argument za tym, że dla polskich stron kursy mają znaczenie, to raczej mało kogo nim przekonasz...

a nawet jakby się to miało powtarzać co miesiąc, to i tak Google zareagowałoby na tą sytuację, i np. zwiększyło swoją prowizję, tak aby tą nadwyżkę mieć z czego wypłacić... a większa prowizja dla Google to mniejsze zarobki dla użytkownika Adsense, i na koniec wychodzi na to, że to co na skoku kursu zyskujesz to musisz oddać w ciągu miesiąca... pieniądze się skądś muszą brać, na pewno Google nie będzie ze swoich dofinansowywać, jak i nie będzie sztucznie wymuszać od płacących w Adwords wyższych wpłat... sztucznie, czyli bez rzeczywistego przełożenia na większe zainteresowanie reklamą i wzrastającą konkurencją wśród reklamujących...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem sprawdzenia tego będzie porównanie, po jakim kursie dostaną pieniądze osoby, które wstrzymały wypłatę na kilka miesięcy i te, które otrzymują ją co miesiąc.

Jeśli:

* oba kursy będą identyczne, oznacza to, że Google bierze na siebie różnice kursowe,

* kursy będą różne, oznacza to, że Google uzależnia kurs wypłaty od kursu waluty w okresie, w którym wypłacone przychody zostały osiągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności