Skocz do zawartości

Zarabianie na serwerach gier ( minecraft)


kokodżambo

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj bedąc u znajomych pierwszy raz miałem okazję zobaczyć grę Minecraft. W sumie gra strasznie głupia,a wyglądem przypomina gry z Commodore, ale dzieciaki tak się nią "jarały" jakby grały w jakąś gre zaawansowana technologicznie :).

Po powrocie do domu, kupiłem sobie tego Minecrafta i zauważyłem, ze można go przerobić praktycznie tak jak się chce ,a to daje całkiem sporo pole do popisu pod względem komercyjnym.

Pytanie:

Ma ktoś z was doświadczenie w zarabianiu na serwerach gier ? Można na takich serwerach zarobić ? Oczywiście nie chodzi mi tutaj o jakieś hobbystyczne traktowanie sprawy,ale o czystą komercję.

Widzę, że tutaj, są osoby, które prowadzą własne firmy hostingowe, a więc jest w stanie ktos mi powiedzieć ile pamięci RAM potrzeba dla jednego gracza ? Ewentualnie ile osób może grać online na jednym serwerze o takich parametrach RAM 32 GB DDR3, procesor Intel® Xeon® E5-2640 (12 rdzeni z HT (6 rdzeni) x 2.5 GHz

(3.0 Turbo Boost),.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Ci się ubzdurało. Zarobić zarobisz jak na wszystkim, tylko wiedz, że nie będziesz pierwszy. Nie mam bladego pojęcia ile serwerów postawisz, bo to chyba jest uzależnione od ilości graczy. Zresztą nie wiem, czy ta gra już powoli nie umiera.

Nie wiem jak z adresami IP w takich serwerach, ale chyba musisz porobić jakieś kontenery/VPS-y żeby móc ograniczyć zasoby dla gracza. Serwery do gier to nie są zwykłe VPSy dla sełowców i tam overselingu nie zrobisz bo Cie zjedzą klienci. Wiedz też, że od cholery więcej na to czasu poświęcisz niż zarobisz, bo doglądać tego trzeba będzie non stop. Maile "bo laguje" "bo nie działa" "bo nie umiem gry zainstalować" - biznes dla twardzieli.

A na koniec co to w ogóle za pytanie, wydawało mi się że poważnym człowiekiem jesteś. A tu ni z gruchy ni z piertruchy wpadasz na forum jak żółtodziób z ubzduranym wczoraj biznesem zarbienia milionów na serwerze z OVH.

Quas Primas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się tym https://www.multicraft.org .

Do sprawdzenia średniej ilości pamięci RAM potrzebnej dla jednego gracza posłuży Ci Google ;), przejrzyj sobie oferty i wyciągnij wnioski lub zajrzyj na to forum https://gamehostingtalk.pl ;)

Z tego co wiem serwery MC potrzebują dość sporo zasobów (gra napisana w JAVA).

Ja tam MC lubie ;) Czasem fajnie jest sobie "pokopać" i "pobudować" i uwierz mi ale w tą grę nie grywają jedynie "dzieciaki" ;)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie szanse na uruchomienie czegoś takiego są małe. Najpopularniejszym dostawcą tego typu serwerów jest craftserve.pl i mają po swojej stronię większość dużych graczy z YT, hostują największy polski serwer mc.skkf.net i są ogólnie znani, mają do tego jakieś swoje dedykowane rozwiązania z różnymi udogodnieniami dla kupujących. Szczerze mówiąc nikt inny nie rzucił mi się w oczy.

Jako ciekawostkę podam, że właściciel ma chyba 19 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na koniec co to w ogóle za pytanie, wydawało mi się że poważnym człowiekiem jesteś. A tu ni z gruchy ni z piertruchy wpadasz na forum jak żółtodziób z ubzduranym wczoraj biznesem zarbienia milionów na serwerze z OVH.

Od zastanawiania są kobiety. W każdym razie, ja wpadam na pomysł i go realizuje lub staram się realizować. Niestety, aż tak kreatywny nie jestem,aby wymyślić coś unikalnego,a więc przynajmniej staram się poprawić pomysły innych.

Z takim podejściem dogadałbyś się z moją zoną i teściową :)

PS. Mi nie chodzi o Informacje typu "A mi się wydaje", tylko bardziej konkretne informacje, a głównie chodzi mi o sprawy techniczne.

PS. Zlituj się. Przecież ja nie będę ani w to grał, a tym bardziej bawił się w administratora.

Jak dla mnie szanse na uruchomienie czegoś takiego są małe.

Nie o takie serwery mi chodzi. Mi bardziej chodzi o stworzenie darmowej gry RPG opartej właśnie na bazie Minecrat . Nawet jestem już po wstepnych rozmowach i zbudowanie takiej gry wychodzi bardzo tanio ( w porównaniu do wersji przeglądarkowej),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim pytaniem to chyba nie na to forum :)

Dopiero wczoraj zacząłeś grać, a już dzisiaj chcesz stawiać serwer? Pograj kilka miesięcy, poznaj grę i dopiero zacznij działać. Takich serwerów jest od cholery i nie sądzę, żeby opłacało się w to inwestować (chociaż mogę się mylić).

Kocham Polskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zastanawiania są kobiety. W każdym razie, ja wpadam na pomysł i go realizuje lub staram się realizować. Niestety, aż tak kreatywny nie jestem,aby wymyślić coś unikalnego,a więc przynajmniej staram się poprawić pomysły innych.

Z takim podejściem dogadałbyś się z moją zoną i teściową :)

PS. Mi nie chodzi o Informacje typu "A mi się wydaje", tylko bardziej konkretne informacje, a głównie chodzi mi o sprawy techniczne.

PS. Zlituj się. Przecież ja nie będę ani w to grał, a tym bardziej bawił się w administratora.

Na prawdę podziwiam człowieka, który pochopnie podejmuje nieprzemyślane decyzje biznesowe. Rozumiem, że Twój model biznesowy zakłada że robisz wszystko co popadnie i w oparciu o rachunek prawdopodobieństwa coś wypali. Na stawianie firmy sprzedającej serwery jest już ze 4 lata za późno. No ale w skali globalnej pewnie są jeszcze spore pieniądze do zgarnięcia.

No ale jak umiem tak pomogę, bo aż mnie krew zalewa. Domena craftserve.pl pinguje OVH, więc pewnie tam stoją. W ofercie mają serwery na dyskach SSD, z czego najtańszy pakiet to 3GB dysku. Dyski były 120GB w OVH więc dzieląc to na 3GB masz 40, biorąc poprawkę na ilość miejsca powiedzmy że stawiają 30-35 serwerów na dedyku po 25zł każdy. Daje to więc ~800zł urobku z zapchanego serwera. Dedyk kosztuje ~400zł, administracja z 200zł, opłacasz podatek i ile zostanie? Ja pewnie bym olał taki interes, ale Tobie nie chcę niczego odradzać, choć obawiam się, że jest to tak zwany "słomiany zapał".

Nie o takie serwery mi chodzi. Mi bardziej chodzi o stworzenie darmowej gry RPG opartej właśnie na bazie Minecrat . Nawet jestem już po wstepnych rozmowach i zbudowanie takiej gry wychodzi bardzo tanio ( w porównaniu do wersji przeglądarkowej),

Klonów minecrafta jest od cholery choćby terraria. Więc rozumiem, że chcesz napisać jakiś płatny mod i go sprzedawać wraz z serwerem. Wiedz, że wypasionych modów do tej gry jest multum i są za darmo, zarabianie na grach jest znacznie cięższe niż powiedzmy postawienie 100 wp katów i reklamowaniu multikodów. Będziesz musiał pokonać zapalonych pasjonatów, którzy od lat za darmo z czystej przyjemności będą tworzyć mody, a skoro jak sam zauważyłeś modowanie tej gry jest proste - to będziesz musiał się postarać.

Już ze 3 lata temu widziałem jak ludzie budowali działające telewizory czy elektrownie atomowe z tych "klocków".

Quas Primas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje (hostowaliśmy za free jeden projekt) to zyski nie są oszołamiające, potrzeba dużo pracy i dobrej reklamy. Głównie to pomysł na mape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to craftserve ma też serwery w hetznerze. Pomimo, że chodzi o stworzenie nowego moda, to myślę, że odpowiedź jest taka sama - bez reklamy przez topkę polskiego YT projekt ma małe szanse na przebicie się.

Pamiętam jak właściciel serwera podanego przeze mnie wyżej otworzył serwer parkour(skakanie z klocka na klocek) i pomimo tego, że reklamował ten serwer, to umarł on bardzo szybko śmiercią naturalną.

Jeżeli chciałbyś to robić hobbystycznie, to ok, ale jest 1000 rzeczy, na których zarobisz więcej kasy, np. odśnieżanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hostowałem kiedyś serwery głównie samp...

Maincraft pożera sporo zasobów serwera co do innych gier np cs, gta sa itp to mniej zasobów jednak coraz mniej osób w te gry gra...

Odnośnie maincrafta zobacz sobie ile osób subskrybuje kanały o maincrafcie na yotube (https://socialblade.c.../mostsubscribed ) kanał o nazwie MinecraftBlow subskrybuje aż 693 000 osób.. Warto więc się zastanowić skoro tyle osób ogląda filmy o maincrafcie to ile w niego gra... Może zrobić konkurencje bo tak na prawdę nie ma aż tak wiele firm które oferują serwery pod maincrafta... Profesionalnych firm zajmujących się hostowaniem serwerów maincraft jest kilka ale na pewno można szybko się wybić inwestując trochę gotówki... Ja jednak twierdzę ze na takich serwerach BMW się nie dorobisz :P

Potencjalni klienci to głównie osoby od 15 do 25 roku życia nie ustabilizowani finansowo którzy bardzo często crashują serwery...zazwyczaj kończy się to tak że serwer wykupuje kilka osób maksymalnie po 5-15 slotów testują mapę itp po czym okazuje się że zamulają cały serwer.... W przypadku gdy takie osoby już się wypromują kupują własnego dedyka. Z innymi serwerami np CS inaczej to wygląda ponieważ ktoś kto się wypromuje nadal korzysta z serwerów z których korzystał wcześniej tylko rozszerza pakiet...

Zobacz koniecznie Blog Doroty oraz pamiętaj że do gry w paintball będą Ci potrzebne kulki do paintballa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na grach, ale co jest takiego w grze Minecraft, że ludzie w to grają. Obejrzałem zajawki i grafika mnie powaliła. 10-15 lat temu jeszcze ujdzie ale teraz...

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taka jest idea tej gry, wszystko z klocków tak jak prawie każdy z nas bawił się dzieciństwie. Te pikseloza jest celowa.

A widzisz. Teraz rozumiem.

Dzięki za wyjaśnienie.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności