Skocz do zawartości

Domena z nazwą małej miejscowości - mogą odebrać ?


Gonzo23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję zakupić domenę .pl z nazwą małej miejscowości, takie pierdziszewo.pl i zrobić tam nieoficjalną stronę o tym miejscu, ze zdjęciami, informacjami itp. Raczej typowo hobbystycznie z zerowymi przychodami.

Zastanawiam się tylko, czy po kilku latach, jak już się napracuję ktoś, dajmy na to wójt, sołtys czy ktokolwiek z władz nie zwróci się do mnie o zwrot takiej domeny "bo to ich nazwa" i ew. nie odbierze mi jej sądownie.

Jeżeli jest takie ryzyko, to czy jest duże i czy zakup innej domeny np. pierdziszewo.net albo jakieś e-pierdziszewo.pl może je wyeliminować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest takie ryzyko, to czy jest duże

Ryzyko jest znikome. Wójt czy sołtys ma takie same prawa do domeny jak i Ty. W tym wypadku działa pierwszeństwo zakupu domeny.

Inaczej będzie jeśli domena będzie nazwą firmy i będzie to nazwa zastrzeżona. W Twoim wypadku tak nie jest.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej będzie jeśli domena będzie nazwą firmy i będzie to nazwa zastrzeżona.

A co w wypadku, gdy on zarejestruje domene 2 lata wcześniej niż "firma" zastrzeże sobie prawa do nazwy "własnej" (zastrzeżonej)? Czy wtedy on będzie mógł się ubiegać o zwrot korzyści majątkowych ze względu na posiadaną wcześniej zarejestrowanej domeny z "nazwą zastrzeżoną"?

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wtedy on będzie mógł się ubiegać o zwrot korzyści majątkowych ze względu na posiadaną wcześniej zarejestrowanej domeny z "nazwą zastrzeżoną"?

Nie.

Jednak firma, która zastrzegła znak towarowy może próbować przejąć domenę. Wszystko zależy od tego co jest pod domeną. Jeśli sąd uzna, że serwis może szkodzić firmie lub stosuje nieuczciwą konkurencje domena będzie przejęta.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sąd uzna, że serwis może szkodzić firmie lub stosuje nieuczciwą konkurencje domena będzie przejęta.

lub jesli domena będzie stała pusta - kapkę czytałem bo mam kilka takich domen. W stanach przejęli nawet domenę mini.com dla bmw tylko dla tego że był tam komis samochodowy. Jak by był serwis poswięcony spódnicom mogli by właściciela pocałować w ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu nie ryzykował ( chyba że i tak puścisz serwis po roku dwóch ). Proponuje zakupić domenę z nazwą miejscowości z początkiem "epierdziszewo.pl lub pierdziszewo24.pl". Google ładnie zaindeksuje domenę także taką. Liczy się głownie treść. Pierwszy rok ( domena za złotówkę ) możesz kupić sobie obie i przekierowanie zrobić na tą co przedłużysz po roku, ale na stałe bym raczej nie brał gołej nazwy

Katalog franczyz - dodaj lub przeglądaj firmy

Pomysł na biznes - przeglądaj wiadomości biznesowe i pomysły na biznes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co jest pod domeną

Co by nie było pod domeną to była ona wcześniej niż to co ktoś sobie później zastrzegł. W takim przypadku ja osobiście oczywiście byłbym chętny odsprzedać taką domenę za odpowiednie $. Jak nie to do sądu i jeżeli to co było przed zastrzeżeniem jest tam nadal to mogą mnie w cycka cmoknąć.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności