Skocz do zawartości

Co popijacie w nocy pracując?


dargre`

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Mnie powoli już kończą się pomysły.

Ostatnio dostałem od znajomej fajną nalewkę z pigwy, ale się skończyła, więc jako zamiennik kupiłem dziś Soplicę pigwową. Całkiem niezła, ale to juz nie to. Trzy kieliszki i już nie miałem ochoty.

W przeszłości to miałem różne napady, zawsze jednak smakowe, zimą np. jakieś porto, albo Benedictin, Grand Marnier. Jeszcze dawniej, w czasach gastronomicznego biznesu na dzień dobry, w południe i wieczorem kawa z whisky (niekoniecznie irlandzka). Taka robiona po swojemu. Moje barmanki się nawet nauczyły i bez pytania robiły. Musiało być solidnie. Czyli odpowiednie szkło, serwetka pod szkło, podgrzane mleczko, na wierzch trochę bitej śmietany (nie za dużo), posypane odrobiną kawy, koniecznie słomka (wąsów nie lubię moczyć).

Latem to juz częściej piwko, czasem z grendainą, czasem też Passoa z sokiem pomarańczowym i lodem. No ale teraz zimę mamy.

A jak jest u innych nocnych marków?

Czym się podtrzymujecie w nocy, poza kawą oczywiście...

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W zależności od nastroju mam kilka własnej roboty nalewek, orzechówka, wiśniówka, teraz przegryza się limoncello, bazyliówka, mam jeszcze kilka koniaków XO , ze dwie dobra łychy, chociaż ostatnio najczęściej sięgam po soplice orzechową z lodem. Dzisiaj zero bo miałem prawie 3dniowy zgon z 39,5 nawet także siedzę i pichcę chiński bulion a to qrestwo gotuje się 5-6 godzin aby było zdrowe i stawiało na nogi ..

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem prawie 3dniowy zgon z 39,5

Ja zaliczyłem w zeszłym tygodniu, 5 dni sę leczyłem. A za zupkami jakoś nie przepadam, zwłaszcza w trakcie choroby. No ale jak mus to mus.

Dzisiaj po swojsku wątróbkę jadłem. Cała męska część rodziny lubi wątróbkę, a najbardziej pies.

Dolałem sobie tej Soplicy pigwowej, ale wchodzi coraz gorzej. Za mocno pigwą naciągnięta, a mocy tez brakuje. Koniaków i whisky u mnie w barku nie brakuje, ale nie lubię. Czasem z żoną w chłodne dni po jednym koniaku wypijemy, bez specjalnej radości, najczęście Henessy.

Ja się Beerbant od ciebie różnię, kompletnym brakiem znajomości i lubości w stosunku do jadła, mimo, że byłem restauratorem, a raczej restauracja była na moje nazwisko... Już bardziej w trunkach się orientowałem, a że gości miewałem z całego świata, to oni swoją wiedzę i swoje smaki jeszcze dokładali. Żarcie to była dla nas produkcja, co nie znaczy, że było ono złe. Żaden kucharz nigdy nie mógł podskoczyć mojej małżonce, ani wiedzą ani umiejętnościami. A przerabialiśmy kucharzy z najwyższych "polskich" półek.

Ale wbrew pozorom żona też wcale nie jest miłośniczką kuchni. Ot, ma wiedzę, doświadczenie, szybkość i smak. Ja przy niej nauczyłem się tylko pstrąga przyrządzić i chateaubriand, dwa sztandarowe dania dla zapóźnionych klientów, już po zamknięciu restauracji (cena była wtedy odpowiednia).

Piszę to wszystko bo wiem, Beerbant, że tobie przysmaki nie są obojętne, a mnie to nie kręci. Najbardziej mnie kręci dobry trunek i bardzo dobra muzyka.

Właśnie dolałem do tej Soplicy RedBulla, tak dla jaj, ale syf wyszedł. To tak jakby koniak pić z colą (bywają tacy co tak piją, czysta profanacja).

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem robić bulion ;) (zaoszczędzę na tych wszystkich gównach które lekarze wciskają) . Przedwczoraj byłem pierwszy raz u lekarza od 15 lat (sądowego bo musiałem być ze względu na ten cyrk z procesem). Ja tam ogólnie trunki dobre lubię tylko tak posmakować a dla "rozkręcenia się" to już wolę naszą produkcję , te lepszą oczywiście i staram się jedynie mieszać z lodem ;). Co do kuchni to czasami robię dziwne rzeczy ale tak bardziej aby spróbować nowych smaków z zagranicznej najbardziej tajska i syczuańska mi leży ale ostatnio doskonalę mój kapuśniak i sam się sobie dziwię :P . Teraz będę sie przymierzał do bigosu w/g przepisu pradziadka tylko czekam aż kumpel strzeli coś z dziczyzny. Z trunków ostatnio "wykryłem" wino włoskie deserowe lekko musujące ale muszę spasować bo wpadam w nałóg takie dobre jest , że raz w jeden dzień 6 flaszek osuszyłem . Moja Mama świetnie gotuje tylko hmm ma jedną wadę - wszystko dodaje "na oko" i za cholerę nie powie jak jej wyjdzie jakaś wersja ile czego dała :D.

W każdym bądź razie mam super 2 przeboje kulinarne - smalec mojej Mamy i ogórki kiszone w/g sposobu mojego śp. Taty ;)

Teraz się skusiłem (raz się żyje) i9 zrobiłem sobie mojito z rumu Hawana Club z rocznik 79' własnoręcznie przywiezionego z Kuby :P co to o nim zapomniałem i rok temu flaszkę znalazłem przy okazji porządków w piwnicy :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się podtrzymujecie w nocy, poza kawą oczywiście...

Woda lekko gazowana. Poza kawą oczywiście.

Osobiście jestem przeciwnikiem alkoholu w pracy i przy pracy.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sok pomarańczowy lub jabłkowo-miętowy. Ewentualnie woda cytrynowa z miętą. Kawy nie pijam, a energetyki i inne specyfiki na mnie nie działają, jak mam zasypiać, to zasnę bez względu na wszystko ;)

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda lekko gazowana. Poza kawą oczywiście.

Osobiście jestem przeciwnikiem alkoholu w pracy i przy pracy.

Najlepsi programiści jakich znam, zaczynają dobrze pisać dopiero po 0,5.

Co do tematu, to wolę pić jako nagrodę za ukończoną pracę niż w trakcie. No chyba, że robię coś wybitnie nudnego. Zazwyczaj piwko z dobrego małego browaru, domowej roboty wino lub whisky (choć smakoszem nie jestem i rozrabiam z kolą).

Quas Primas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soki, woda z sokami owocowymi raczej tymbarka. Żadnego napoju energetycznego i nie polecam chyba, że ktoś chce doświadczyć "zgonu" na środku galerii w tłumie...

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodami mineralna niegazowana lub lekko gazowana o dużej zawartości magnezu, np. muszynianka magnezowo-wapniowa. Do tego od czasu do czasu różne herbaty: zielone, czarne, owocowe.

Eksperymenty alkoholowe kiedyś robiłem.... ale ja nie potrafię dobrze programować po alko :) Zresztą dla mnie to bez sensu, alko dla mnie jest na imprezę, a nie do picia w domu - no chyba, że w domu jest impreza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi programiści jakich znam, zaczynają dobrze pisać dopiero po 0,5.

Najlepsi programiści jakich znam nie dotykają alkoholu w ogóle. Twierdzą, że to rozjaśnia umysł ale tylko na chwilę. Później następuje blokada kreatywnego myślenia. Takie jest tez moje zdanie potwierdzone doświadczeniem.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 6.12 ?

Niestety nie byłem w stanie z taką gorączką i w takim stanie stawić się na sprawie - ja mam zamiar skopać (_!_) SSmanom a nie polec w walce bełkocząc półprzytomny ;)

Najlepsi programiści jakich znam nie dotykają alkoholu w ogóle

Jakie szczęście, że nie jestem programistą :D

alko dla mnie jest na imprezę, a nie do picia w domu

Ja czasami (rzadko) ale muszę się sponiewierać w domu coby nie robić przykrości swoim widokiem innym na zewnątrz (jakieś poczucie estetyki trzeba mieć) ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sok pomidorowy fortuny z tabsco (z chilli tylko małe są a jak pić to już litrowe) + papryczki chilli z tao tao :P no czasami coś ciekawego w lidlu się znajdzie :P

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beerbant wiesz ze to bardzo prawdopodobne, ze zachorowales ze strachu przed rozprawa.

mimo wszystko zycze zdrowia.

ja teraz ogolnie porzucam gazowane, coli pilem po 2litry dziennie, teraz sobie robie dzbanek wody z cytryna i pije, kawe tez w ciagu dnia, czasem mnie najdzie ochota na energetyk, ale najlepiej jakis no name z biedronki.

Nie wiem jak mozecie pracowac po alkoholu ja to zaraz kombinuj gdzie by wyjsc na impreze albo po dziewczynach dzwonie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beerbant wiesz ze to bardzo prawdopodobne, ze zachorowales ze strachu przed rozprawa

Proszę mi nie imputować, że boję się jakiejś popierdółki jakby to było termin mojego ślubu to całkiem prawdopodobne, że mógłbym zrobić w gacie ze strachu ....

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności