Skocz do zawartości

Reklama stron hazardowych


memlon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

zabawię się w wykopaliska ;) Ano zapomniałem zupełnie o jakimś zakurzonym, niemoderowanym qlwebie z dawnych lat, co śmieszniejsze zbanowany w Google a domena "dogorywała" i nie przedłużyłem jej. I jakoś nadgorliwiec jakiś ją trafił i... bach mam wezwanie do UC, bo sobie tam pododawli to i owo.

Podpytałem i te rzeczy do sądów kierują, bo niby właśiciel domeny ma odpowiadać za to, co na niej jest; ) To powodzenia: pozywajcie nastoletnich blogerów z zaspamowanymi komentarzami, pozywajcie spamowane CMSy, pozwijcie Gazete.pl, Onet, platformy blogowe, pozwijcie nawet Google, bo ja w PL widzę w indeksie pełno stron "zakazanych" a ich chyba widzieć na tym terenie nie powinienem?

Chory kraj, ktoś dostał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja 2 miesiące temu dostałem pismo z Urzędu Celnego iż w jednym z moich katalogów który był darmowy widnieje wpis do strony
hazardowej, wpis skasowałem dodatkowo pokasowałem różne podobne wpisy we wszystkich moich katalogach jest ich 25
www.polseo.com/seokatalogi.html
i dodałem do listy banowanych słów kilkanaście słów związanych z hazardem i kasynami, następnie odesłałem im pisemnie pismo o zastosowanych zmianach.

A dzisiaj dostałem informacje że będę wezwany na przesłuchanie na którym albo się przyznam do winy i zapłacę karę grzywny albo sprawa trafi do sądu gdzie mogę dostać znacznie większą karę.

Wpisów osobiście nie dodawałem ponieważ katalogi były darmowe ktoś bez mojej wiedzy wrzucił sobie taką reklamę.

W każdym katalogu posiadam regulamin że katalogi nie są moderowane i że zabrania się umieszczania wpisów niezgodnych z Polskim prawem.

Twierdzą iż powinienem kogoś zatrudnić do moderacji katalogów lub że powinienem lepiej zabezpieczyć katalogi więc poprosiłem o podanie listy słów po których wyszukują strony hazardowe, listy tej
nie dali zasłaniając się tajemnicą służbową i kazali zabezpieczyć się przed trojanami, widać więc że nie znają się za bardzo na rzeczy ponieważ nie było do stron żadnego włamania.
Miał może już ktoś takie wezwania, jeśli tak to czy przyznawaliście się do (wymuszonej) winy i płaciliście mandat czy walczyliście z tym przed sądem ?

Sprzedam komplet 25 programów do pozycjonowania za 69zł - szczegóły na stronie spambot.pl SEO -
wystawiam fv vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie która to ustawa czy artykuł, ale według Polskiego prawa właściciel strony odpowiada za to co na niej jest. Tak więc myślę że jeśli powołają się na to to trudno będzie wygrać przed sądem.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO masz sporą szansę. Podobnie jak w przypadku komentarzy, obowiązuje reguła "notice and takedown". Jeśli nie moderujesz treści, to musisz dostać wiarygodne zgłoszenie o złamaniu prawa i wtedy usunąć (tak też zrobiłeś). Za pewne w regulaminie też masz zapis, że nie ponosisz odpowiedzialności za wpisy. Sam miałem kiedyś podobny problem. Występowałem w roli świadka i jako admin miałem odpowiadać za wpisy userów. Nic z tego nie wyszło.

Jeden seo rabin powie tak, a inny powie nie.

Zostałem SEMitą, żeby nawet w pracy siedzieć przy komputerze B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, poniżej cytat:

Przepisy prawa polskiego – art. 14 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną – wyłączają odpowiedzialność za dane przechowywane w zasobach systemu teleinformatycznego w przypadku, gdy administrator strony nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności. Jednak gdyby administrator otrzymał urzędowe zawiadomienie lub uzyskał wiarygodną wiadomość o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, powinien niezwłocznie uniemożliwić dostęp do tych danych albo wykazać gotowość do usunięcia kontrowersyjnych treści.

Tylko w przypadku np. hazardu jest jeden problem, administrator w tym wypadku powinien zablokować dodawanie takich treści ponieważ jest to zakazane ustawą. A według Polskiego prawa nieznajomość przepisów nie zwalnia z ich przestrzegania.

Ale oczywiście różnie to może być interpretowane.

Ja bym poszedł do radcy prawnego, nieduży koszt a wyjaśni to dokładnie.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A dzisiaj dostałem informacje że będę wezwany na przesłuchanie na którym albo się przyznam do winy i zapłacę karę grzywny albo sprawa trafi do sądu gdzie mogę dostać znacznie większą karę.

:nonono: coś przekoloryzowałeś.. dostałeś informacje co Ci grozi w przypadku udowodnienia Ci winy, nie szantaż że albo się przyznasz albo w cudzysłowie Cię spałują.. linię obrony podał Ci @odys

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No to odkopię i ja, bo temat wciąż aktualny jak się okazuje...

Mój katalog działa ok 9 lat, początkowo był to niemoderowany qlweb  - później weszłą moderacja, zmiana skryptu, ustawa antyhazardowa i mamy 2014 - dostaje od OVH maila, że urząd celny zgłosił się do nich o przekazanie mi informacji o usunięciu kilku wpisów które tam wisiały. Wpisy usunięte, sprawa zapomniana. Tydzień temu wezwanie na policję, bo przyszło pismo z urzędu celnego w Opolu, by mnie spisać w związku z sprawą karno-skarbową przeciwko mnie. Po zanotowaniu co mam i nr tel do mnie tydzień ciszy. 

Dziś telefon z Opola, gdzie mają centralę do takich działań - dowiaduję się, że moja wina jest ewidentna, mają screeny, na mojej domenie reklamowałem hazard. Wyjścia są 2 - albo mój wniosek dobrowolne poddanie się karze i grzywna (wysokość zależna od moich dochodów) albo sprawa do sądu, wnioskowanie o wyższą karę finansową i w razie mojego przegrania ląduję też w rejestrze osób karanych - w 1 przypadku nie.

Za WPIS w KATALOGU. Nie mogę pojąć gdzie ja żyję :o ale polecam wywalić tego typu linki, wpisy, i wszystko czemu mogą zrobić screena i za 3 lata się odezwać. 

Drukarka przestaje już drukować? Kup tusze i tonery na inkhouse.pl !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. hm... nie? Co najwyżej link do katalogu stron o który czepiają się w urzędzie. Hazardu nigdy nie reklamowałem, ktoś zareklamował go w moim niemoderowanym katalogu, a jak widać to wystarczy by zapłącić grzywnę.

Drukarka przestaje już drukować? Kup tusze i tonery na inkhouse.pl !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam był na PIO jeden użytkownik z loginem na "j" i własnie on chyba miał w sygnaturce linki do stron o podobnej tematyce ( nie wiem czy legalnych czy nie, ale profilaktycznie mu te linki usuwano). Nie chce mi się sprawdzać, ale jak mówisz, że to nie Ty to znaczy nie Ty.

 

Wracając do tematu skonsultuj się z prawnikiem biegłym w sprawach internetu nie wiem czy Twoja wina jest tak jednoznaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę biegłego ws. internetu? Może tu ktoś pomoże?

Dzwoniłem do jednego, który powiedział w zasadzie to co usłyszałem od gościa, który prowadzi moją sprawę - wina jest jednoznaczna, są dowody, screeny, na stronie były linki do stron z hazardem, była specjalna kategoria na wpisy hazardowe - wina 100%. Kto to dodawał, czy ja za wpis kasowałem hajs - nie obchodzi ich. Stąd pewnie wybiorę dobrowolną grzywnę, bo wygrać może być ciężko, a konsekwencje większe wtedy. 

Drukarka przestaje już drukować? Kup tusze i tonery na inkhouse.pl !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności