Skocz do zawartości

Zgadzacie się z tą opinią ?


Beerbant

Rekomendowane odpowiedzi

Czy rzeczywiście rola "pozycjonera" ogranicza się tylko do tego ?

Edytkowane.

Autocenzura (szkoda pary)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Co to znaczy "oszukać" ? Rozumiem, domniemuję, że autor tekstu ZNA algorytm Gogole i wie jak go oszukać ? Jeśli nei zna zdanie do podważenia ponieważ nie można dowieść, że algorytm da się oszukać.

Pozycjoner nie musi znac się na merytorycznej stronie pozycjonowanego serwisu ale to jest uogólnienie - bo jeśli zna się na tym co robi zostawi linki tak jak autor tekstu pisze czyli będa to linki tematycznie zgodne ze stroną bo taki pozycjoner ZNA zasady marketingu. . Jeżeli pozycjoner na zasady to zapozna się z dziedizną, w ktorej działa klient bo to jego psi obowiązek.

Ostatnie zdanie: poprzez pozycjonowanie właściciel strony NIE MA bezpłatnej reklamy - ma płatną reklamę - oj wydaje mi się, że ktoś na siłę chce obronić SS w kwestii tego, że pozycjonowanie to jedno a bezpłatna reklama to drugie... i obie te rzeczy są rozłączne więc można brać za byle go**o kasę i robić tak aby klient nie miał bezpłatnej reklamy :D Nalezy tutaj jasno wskazać, że pozycjonowaie to płatna reklama w wyszukiwarce :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie: Dobre działania marketingowe to te przynoszące efekty. Ale pozycjoner to nie marketingowiec, tylko "łajt/grejhatowy spamer" :D

Niech mi ktoś uczciwie spojrzy w oczy i powie, że to nieprawda :)

----

Edytka:

Dla potomnych :)

---

Edyta 2: Na prośbę Beerbanta usuwam grafikę, tę rzekomą "perłę" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś uczciwie spojrzy w oczy i powie, że to nieprawda

Znaczy się frazy dobierasz z (_!_) bez zapoznania sie z tematyka strony klienta ? ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie rola strictr pozycjonera ogranicza się do pozycjonowania i optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek internetowych. Od marketingów szeptanych/sociali powinny być inne osoby. Ich działania można połączyć w 1ną skuteczną kampanię lub to wszystko może ogarnąć 1na, zdolna osoba, ale to są przypadki. Pozycjonowanie = pozycjonowanie. Jak idę do mechanika, to oczekuję naprawy niedziałającego elementu, a nie naprawy, myjni, tankowania itp., chyba że za taką usługę zapłaciłem.

Generalnie z tekstem można się zgodzić, to jest podstawa pozycjonera, reszta to dodatek lub zlecenia w agencjach reklamowych jako pakiet reklamy w internecie (SEO, SEM, sociale etc.).

"Znaczy się frazy dobierasz z (_!_) bez zapoznania sie z tematyka strony klienta ?"

Skąd w ogóle ten wniosek? Jest totalnie niezwiązany z tematem. Pozycjonuję to, co ma klientowi przynieść zysk, to co klient chce, a sam postaram się zaproponować jak najlepsze słowa kluczowe, bo to moja działka - czyli wyszukiwarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd w ogóle ten wniosek? Jest totalnie niezwiązany z tematem. Pozycjonuję to, co ma klientowi przynieść zysk, to co klient chce, a sam postaram się zaproponować jak najlepsze słowa kluczowe, bo to moja działka - czyli wyszukiwarka.

Ano stąd, że

a sam postaram się zaproponować jak najlepsze słowa kluczowe

Skąd wiesz które to najlepsze ? ;) Aby wyznaczyć te najlepsze to musisz chyba zapoznać się z potrzebami klienta i je przeanalizować a potem dobrać te najlepsze frazy.

Teraz odpowiedz , czy ta analiza i dobór nie są Twoimi działaniami marketingowymi ?

Czy po prostu jak napisałem szuka sie fraz nie związanych z tematem ale o największej "odwiedzalności" ? ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc zgadzam się z tym wycinkiem, przez to całe nieprofesjonalne SEO oraz oszukańcze portale wygraj kliknij wpisz numer i aktywuj subskrypcje internet to śmietnik. Dla mnie pojęcie SEO zostało wypaczone wiekszość SEOwców robi tak naprawde SEM. Googlwcom też się to przestało podobać.

BoardKids.PL - ubranka dla młodych wymiataczy, jeżeli chcesz by Twoje dziecko wyróżniał unikatowy styl

Handmade streetwear for kids

Ubrania dla dzieciaków BoardKids Polska marka handmade z Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rola pozycjonera ogranicza się do - jak sama nazwa wskazuje - pozycjonowania strony. Tutaj autor ma generalnie racje, pytanie tylko czemu stawia to jako zarzut pozycjonerom? Pozycjonowanie to nie jest promowanie strony w internecie, a pozycjonowanie jej w wyszukiwarce - niezależnie od tego czy osiągnięte ładnie czy brzydko według pana autora.

P.S. Co to za akademicki megaloman napisał? To "li" dużo o nim mówi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powyższym tekście nie ma ani słowa o doborze fraz, a jedynie o zdobywaniu linków nie będących reklamą w ścisłym znaczeniu tego słowa.

Czy rzeczywiście rola "pozycjonera" ogranicza się tylko do tego ?

Oprócz zdobywania linków jest jeszcze optymalizacja witryny. Tu się zgodzę ;)

reszta to dodatek lub zlecenia w agencjach reklamowych jako pakiet reklamy w internecie (SEO, SEM, sociale etc.).

:)

No i poza optymalizacją oraz samym linkowaniem oczywiście pozycjoner może wcześniej (ale nie musi) pomóc w doborze fraz generujących konwersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie słów kluczowych w większości przypadków nie jest wielką tajemnicą i sztuką. Wystarczy zapoznać się z pozycjonowaną stroną, co robi się mimo chodem - np. przy aktualizacji i/lub szukaniu podstron do pozycjonowania na długi ogon, wpisaniu pomysłów na słowa kluczowe, każde które jest powiązane tematycznie i może generować tematyczny ruch na stronę jest przecież wartościowe. Jak klient ma sklep z AGD to wrzucę asortyment sklepu w keyword plannera w jak największej ilości i on mi wypluwa szacunkowe ilości wyszukań oraz stawki w adwords, trochę sortowania, trochę główkowania i gotowe. Oczywiście w większości przypadków. Czy taki schemat się sprawdza? Od zawsze tak robie dla swoich stron, nawet nie musze znać języka - tłumaczę sobie frazę "odchudzanie" na dowolny język, wrzucam w planera, patrze czego ludzie szukają, wrzucam w translator, sprawdzam czy powiązane, szybka optymalizacja i po bólu, a konwersja zadowalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powyższym tekście nie ma ani słowa o doborze fraz, a jedynie o zdobywaniu linków nie będących reklamą w ścisłym znaczeniu tego słowa.

Link nie może być reklamą ? To jak jest z bannerami reklamowymi ? Nie prowadzą one do strony docelowej (reklamowanej) nie ma odnośników w formie graficznej ? ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział, że "ewentualne linki powinny pochodzić ze stron tematycznie powiązanych"? Oczywiście zgadzamy się z tym, że takie linki są wiarygodniejsze itd. i jakby świat był idealny to może to byłoby jedyna prawdą (choć pewnie wtedy reklama nie byłaby potrzebna). Jeżeli nie prowadzę bloga, czy nie mam strony o pewnym temacie to nie mogę kogoś polecić? Nie każdy może się sam reklamować - to przypomina mi artystów, którzy już nie tworzą sztuki tylko szukają rozgłosu. Już sobie wyobrażam jak przychodzi klient, a pozycjoner (czyt. spec w danej branży) mówi mu, że w jego dziedzinie zna lepszych (zgodnie z wiedzą swoją i sumieniem) co nie pozwala mu pracować dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest wielką tajemnicą i sztuką

Ale nikt o sztuce nie mówi . Natomiast czy te czynności jakie opisałeś nie są "wyjściem na przeciw oczekiwaniom klientów" Twojego klienta ? ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się ponieważ białe SEO nie polega na "oszukiwaniu" a szare SEO nie istnieje (to wymysł spamerów daltonistów mających problem z własnym sumieniem). Albo łamiesz wytyczne (czarne SEO) albo ich nie łamiesz. Nie ma tutaj stanów pośrednich.

Jest taka zasada:

Nie stosuj sztuczek, które mają poprawić pozycję w wynikach wyszukiwarkach.

Kto jej nie stosuje jest łamie wytyczne jakościowe i tym samym używa "white SEO".

Ale wszystko inne mniej więcej się zgadza.

Treningi WattUp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności