Skocz do zawartości

Zgadzacie się z tą opinią ?


Beerbant

Rekomendowane odpowiedzi

Pozycjoner jest od pozycjonowania

Ale co to jest pozycjonowanie ? Czy to forma reklamy, czy marketingu czy tylko jak napisano umieszczanie linków w sieci ?

a szare SEO nie istnieje (to wymysł spamerów daltonistów mających problem z własnym sumieniem). Albo łamiesz wytyczne (czarne SEO) albo ich nie łamiesz. Nie ma tutaj stanów pośrednich.

Raczej hipokryzja ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Myślę, że pozycjonowanie można zdefiniować jako usługę mającą przełożyć się na targetowany ruch z wyszukiwarek internetowych na stronie klienta. Wysokie pozycje są środkiem do celu, a nie samym celem, bo przecież każdemu, kto posiada swoją stronę internetową zależy na ruchu, który można bezpośrednio przełożyć na zysk do czego potrzebne są odpowiednie słowa kluczowe, których dobór również powinien stanąć po stronie pozycjonera lub specjalisty ds. SEM (najlepiej to drugie). Jeżeli usługa pozycjonowania nie przynosi wartościowego ruchu jest zwyczajnym wyrzucaniem pieniędzy w błoto, co nie powinno być w interesie pozycjonera (nastawionego zazwyczaj na współpracę długofalową) oraz oczywiście klienta tracącego czas, pieniądze oraz opóźniającego rozwój swojego serwisu/firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz: "klasyczny" :)

W tym tekście nie ma wzmianki o "dobrym", "profesjonalnym", "nastawionym na klienta" pozycjonerze, tylko o "klasycznym" :)

"Klasyczny pozycjoner" będzie linkował witrynę gospodarstwa agroturystycznego na frazę "wypas owiec w bieszczadach", jeśli klient się uprze i zapłaci :D

Co do odcieni szarości: samo czytanie "Wskazówek dla webmasterów" dotyczących np. H1 i wcielanie w czyn ich to "stosowanie sztuczek, które mają poprawić pozycję w wynikach wyszukiwarkach" :)

Co to znaczy "oszukać" ? Rozumiem, domniemuję, że autor tekstu ZNA algorytm Gogole i wie jak go oszukać ?

Zamiast "oszukać" ja osobiście wolę używać stwierdzenia "wykorzystywać zasady działania oraz ewentualne słabości" algorytmu wyszukiwarki. Ale zauważcie, że we wspomnianym tekście słowo to jest ujęte w cudzysłów (!) więc nie ma o co kruszyc kopii, bo i tak wiadomo, że nie chodzi o doslowne znaczenie tego słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycjoner jest od pozycjonowania

Ale co to jest pozycjonowanie ? Czy to forma reklamy, czy marketingu czy tylko jak napisano umieszczanie linków w sieci ?

Czasami jedno, a czasem drugie. Pozycjoner podnosi pozycje w wyszukiwarkach korzystając z jej luk, własnej wiedzy marketingowej i tego, że internet nie jest niczyją własnością, a treści w nim zawarte są tendencyjne bo tworzą go użytkownicy, którzy też wszystkiego nie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że [...]

No właśnie. Tylko zasadnicze pytanie brzmi czy pozycjonowanie nie jest formą reklamy/marketingu ?

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście rola "pozycjonera" ogranicza się tylko do tego ?

Nie.

Rolą pozycjonera jest opracowanie i wykonanie strategii, która przyniesie witrynie przewagę nad konkurencją w wyszukiwarce na określone słowa kluczowe.

To wszystko, bez rozdzielania na białe, szare czy czarne SEO.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się.

Ten tekst to stek bzdur pisanych przez kogoś na podstawie jakichś opracowań, bez przygotowania merytorycznego.

„Promowanie danej strony w internecie powinno odbywać się sensownie i efektywnie”

Prawda.

„Oznacza to…”

Fałsz.

Efektywnie i sensownie jest mieć np. link na stronie typu Onet mając nawet jednoosobowy zakład krawiecki.

To jest efektywność!

Co to jest „klasyczny pozycjoner”? Nie ma czegoś takiego.

W mojej ocenie i z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że dobry (czytaj skuteczny i kompetentny) pozycjoner zajmuje się promowaniem strony na wszelkie możliwe sposoby, co za tym idzie promocja merytoryczna (dziwny język) też w tym jest.

Nie ma czegoś takiego jak promowanie strony w celu jej pozycjonowania.

Jest pozycjonowanie w celu promowania.

„Promowanie strony w celu jej pozycjonowania w praktyce polega li tylko….”

Bzdura. To jest linkowanie (a to część procesu pozycjonowania) a nie pozycjonowanie.

Dobry pozycjoner musi być dobry w marketingu i dosyć wszechstronny w sprawach internetowych a przystępując do pracy z klientem musi się zapoznać z branżą, dokonać analizy konkurencji, tak aby jego działania były sensowne i skuteczne dla obu stron!

To, że ktoś mianuje się pozycjonerem czy klasycznym pozycjonerem, nie oznacza, że nim jest.

Mechaniczne umieszczanie odnośników i dobieranie łatwych dla siebie fraz (które same się pozycjonują) nie oznacza, że firma (bez względu na wielkość) zna się na rzeczy, oraz że zajmuje się pozycjonowaniem a nie "krojeniem" klienta.

Do dziś co poniektóre duże i „poważne” agencje opierają całe „pozycjonowanie” na scrapeboxie :)

i wtedy nagle okazuje się, że pozycjonowanie to depozycjonowanie.

„…”oszukiwać” w granicach dopuszczalnych” - dobre :)

Albo się oszukuje, albo nie.

„… miałby bezpłatną reklamę.”

No chyba płatną, przecież całe pozycjonowanie to płatna forma reklamy i marketingu i dotyczy to nie tylko jednej wyszukiwarki.

M

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pozycjoner musi być dobry w marketingu i dosyć wszechstronny w sprawach internetowych a przystępując do pracy z klientem musi się zapoznać z branżą, dokonać analizy konkurencji, tak aby jego działania były sensowne i skuteczne dla obu stron!

Przychodzę do Ciebie z dużą kasą i zoptymalizowaną stroną pod frazę "cicha wóda brzegi rwie" i chce być w top 1. Będziesz mnie przekonywał że to zła fraza ? będziesz mi proponował inne ? zaproponujesz mi jeszcze jakąs akcję marketingowa ? Jak już się dogadamy i będę w top 1 na frazę to jaki zawód wykonasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę do Ciebie z dużą kasą i zoptymalizowaną stroną pod frazę "cicha wóda brzegi rwie" i chce być w top 1.

Ja będę Ciebie namawiał na inne frazy za dużo mniejsze pieniądze. :)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę do chirurga z dużą kasą i proszę o amputację ręki, bo tak chcę mieć.

Co zrobi chirurg?

Pewnie co któryś obetnie :)

M

Ps. widzisz unnamed, gdybyś był handlowcem i marketingowcep po trosze, nie zadawałbyś takich pytań, tylko wiedział jak wykorzystać dla obupólnych korzyści budżet klienta, a tak to zostaje "klasyczny pozycjoner" :) :) :)

Ps. Ja już nikogo nie pozycjonuję, nawet siebie. Wybieram teraz pozycjonerów, takich prawdziwych :)

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam po co i dla kogo ten temat, że tak żywo dyskutujecie nad jakimś głupim kawałkiem tekstu wyciętym pewnie z kontekstu jakiegoś, ale nie wiadomo nawet czego?

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam po co i dla kogo ten temat, że tak żywo dyskutujecie nad jakimś głupim kawałkiem tekstu wyciętym pewnie z kontekstu jakiegoś, ale nie wiadomo nawet czego?

zebysmy mogli ci zaakceptować wypowiedź ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności