Skocz do zawartości

Zgadzacie się z tą opinią ?


Beerbant

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja się zapytam po co i dla kogo ten temat,

Aby potwierdzić własne zdanie.

To co nam się wydaje niekoniecznie będzie stanowiskiem sądu. Odwołać się zawsze można do wyższej instancji.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam po co i dla kogo ten temat,

Może aby uświadomić co poniektórym, że pozycjonowanie czy SEO to coś więcej niż napierdalanka linkami gdzie się da i jak się da lub stawianie pierdyliarda katalogów ??

Z resztą Blejkuś masz racje, szkoda pereł przed ...... Rzucać ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że pozycjonowanie czy SEO to coś więcej niż napierdalanka linkami

Nie, nic ponad to. Beerbuś żyjesz w nieświadomości.

SEO = napierdalanka linkami i tyle.

Inna sprawa, że jeden będzie wiedział gdzie i w co nimi naparzać a drugi nie ;) ale to już nie SEO tylko... jak by to napisać.... myślenie? doświadczenie? analizowanie? Nie myl pozycjonowania (czyli napierdzielania linkami) z etapem przygotowania do pozycjonowania, czyli zbieraniem informacji, analizą, doborem słów, bo to już niekoniecznie musi robić pozycjoner (napierdalacz linkami), to może zrobić i zrobi na pewno lepiej osoba zajmująca się SEM, adwordsem, jakiś analityk, albo nawet sprzedawca jajek.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może aby uświadomić co poniektórym, że pozycjonowanie czy SEO to coś więcej niż napierdalanka linkami

Odnoszę wrażenie że niektórym bardzo nie na rękę że "pozycjonerów" teraz jak mrówków. nie da się ich zniechęcic sloganami typu "napierdala..ie linkami nie wystarczy", " przyjdzie pingwin i pozycje polecą" " katalogi juz nie działają", "swle juz nie działają' " precle juz nie działają" "nic juz nie działa" i dlatego "lobby pozycjonerskie "wpadło na pomysł - zmienimy definicję "pozycjonowania" :)

Zapewne część z tego lobby uwierzyła w te slogany i teraz próbują 'uswiadamiać" innych że "płatność za wyniki jest wykorzystywaniem pozycjonera bo wyniki zależą głównie od google" :) . Podsumowując . Praca pozycjonera JUŻ nie polega na wbijaniu wyników w topy ale na doborze fraz i ogólnie marketingu :)

Jak by mój mechanik zmienił definicję "mechanika samochodowego" i dowiedział bym się od niego tylko tego jakie części kupować i gdzie oraz jak jeździć żeby samochód najmniej zużyć i miał bym za to zapłacić bo przecież "testy musiał zrobic" to bym pojechał do "klasycznego" który by mi wymienił co popsute i już :)

Na szczęscie to wszystko zweryfikuje rynek i klienci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może aby uświadomić co poniektórym, że pozycjonowanie czy SEO to coś więcej niż napierdalanka linkami

Odnoszę wrażenie że niektórym bardzo nie na rękę że "pozycjonerów" teraz jak mrówków. nie da się ich zniechęcic sloganami typu "napierdala..ie linkami nie wystarczy", " przyjdzie pingwin i pozycje polecą" " katalogi juz nie działają", "swle juz nie działają' " precle juz nie działają" "nic juz nie działa" i dlatego "lobby pozycjonerskie "wpadło na pomysł - zmienimy definicję "pozycjonowania" :)

Zapewne część z tego lobby uwierzyła w te slogany i teraz próbują 'uswiadamiać" innych że "płatność za wyniki jest wykorzystywaniem pozycjonera bo wyniki zależą głównie od google" :) . Podsumowując . Praca pozycjonera JUŻ nie polega na wbijaniu wyników w topy ale na doborze fraz i ogólnie marketingu :)

Jak by mój mechanik zmienił definicję "mechanika samochodowego" i dowiedział bym się od niego tylko tego jakie części kupować i gdzie oraz jak jeździć żeby samochód najmniej zużyć i miał bym za to zapłacić bo przecież "testy musiał zrobic" to bym pojechał do "klasycznego" który by mi wymienił co popsute i już :)

Na szczęscie to wszystko zweryfikuje rynek i klienci :)

Z jednej strony masz rację, z drugiej trochę mniej. Zależy, czy pozycjonujesz sklep internetowy, czy stronę typu "elektryk Warszawa". Oczywiście obydwoje chcą ruchu i klientów, jednakże sklep internetowy będziesz pozycjonował na więcej fraz i wydaje mi się, że rozliczanie się z nim za "efekt" mijało by się z celem, ponieważ zależy to od sezonowości różnych haseł/fraz. Jednakże proponując elektrykowi z Warszawy, aby rozliczać się w formie "abonamentu" to przesada. Elektryka interesuję tylko klient, nie ruch na stronie, więc chce on płacić tylko za "efekt" i takie prawo mu się należy. Sam działając w branży usług uważam, iż pozycjonowanie usług różni się od pozycjonowania e-commerce, choć nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że niektórym bardzo nie na rękę że "pozycjonerów" teraz jak mrówków.

Mi to bardzo na rękę ;)

zmienimy definicję "pozycjonowania"

Nie chodzi o zmianę ale o samo zdefiniowanie bo praktycznie takiego nie ma (w miarę precyzyjnego)

Jak by mój mechanik

Twój mechanik aby coś naprawić musi się znać na rzeczy aby poprawne zdiagnozować i usunąć usterkę. To czy Ci wstawi gównianą część czy nówkę lub czy poinformuje jaki olej najlepszy i jak jeździć aby wydłużyć "życie" Twojej bryki to inna sprawa.

a na koniec cytat z dzisiejszego zapytania:

"Niestety jak na razie nie mam dobrego zdania o pozycjonerach, może byłby Pan zainteresowany."

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niestety jak na razie nie mam dobrego zdania o pozycjonerach, może byłby Pan zainteresowany."

a ja się pytam ile z tego "zdania" wynika z faktu że dał się złapać na tanio, top10 za 10zł lub inne cuda na kiju

nie biorę odpowiedzialności za działania innych, i za całym szacunkiem jak ktoś bierze studenta czy partacza za 100 zł samo rozpoznanie gdzie i co zostało spieprzone/ niedokończone może kosztować 500 zł i to nie jest naciąganie tylko tyle faktycznie może mi zająć czasu by tak kosztować

imo dbajmy o swoich klientów a inni niech albo się nauczą rozpoznawać niebezpieczeństwo, zmienia mentalności czy idą do diabla -> w końcu mamy wolny rynek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się pytam ile z tego "zdania" wynika z faktu że dał się złapać na tanio, top10 za 10zł lub inne cuda na kiju

Obstawiam, że 100% ;)

jak ktoś bierze studenta czy partacza za 100 zł

Tylko jak ma odróżnić partacza od "normalnego" gdzie ma zdobyć rzetelne informacje o usłudze ?

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak ma odróżnić partacza od "normalnego" gdzie ma zdobyć rzetelne informacje o usłudze ?

a co mnie to obchodzi, zacznie mnie obchodzić jeżeli zostanę wybrany jako wykonawca, nie dajmy się zwariować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@unnamed

Zawsze był podział na tych co tylko linkami nap.. i tych co robią więcej :)

Wiesz jaka jest różnica?

Stawki na jakich się pracuje.

M

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawki na jakich się pracuje.

Czyli, jak będę najdroższy to będę najlepszy? :)

Wyznacznikiem jakość usług nie jest cena !!!

Pozycjoner może być tani (będzie pracował prawie po kosztach) a będzie skuteczny.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznie mnie obchodzić jeżeli zostanę wybrany jako wykonawca

No właśnie ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycjoner może być tani (będzie pracował prawie po kosztach) a będzie skuteczny.

a możesz mi wymienić chociaż jeden racjonalny powód dlaczego mam pracować prawie po kosztach?

imo jak już być uczciwym to w stosunku do wszystkich, do siebie także :)

No właśnie

o ile dobrze zrozumiałem nie zgadzasz się z tym co napisałem -> twoja wola :)

w/g zasady wole lepszy wróbel w garści ... wole dbać o swoich klientów niż martwić się o innych bo wpływu ani dostępu do innych nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznacznikiem jakość usług nie jest cena

Tak ale nie do końca tak samo jak nie do końca jest jakość , ale o tym napisał "Początkujący" (w jakim kontekście sami sobie poszukajcie :P)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności