Skocz do zawartości

Opinie na temat kokos.pl


Odkurzacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam oferte duzej inwestycji ktora ma sie zwrocic z duzym procentem.

Przegladalem oferty tanich pozyczek i wlasnie napotkalem na kokos.pl. Po przeczytaniu regulaminu dochodze do wnioskow ze oni tam klada duzy nacisk na bezpieczenstwo a nie koniecznie sa nastawieni na ciagle procenty.

Jestem ciekawy jakie macie doswiadczenie z tymi pozyczkami internetowymi?

1.czy na kokos na prawde jest tak niskie oprocentowanie?

2.czy nie ma ukrytych oplat typu pobieraczek, podatek lub ubezpieczenie?

3.czy wg was jest trudno wziac tam pozyczke 10k na 2 lata?

4. Czy ta firma lub prezesi jest znana z jakis afer we wczesniejszej dzialalnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tam trochę działałem po jednej i po drugiej stronie więc odpowiem z mojego doświadczenia:

1.czy na kokos na prawde jest tak niskie oprocentowanie?

Jak masz nowe konto to aby wziąć pożyczkę musisz dać maksymalne dopuszczalne oprocentowanie czyli 4 razy stopa lombardowa. Później oprocentowanie spada do przyzwoitego poziomu.

2.czy nie ma ukrytych oplat typu pobieraczek, podatek lub ubezpieczenie?

Ubezpieczenie masz opcjonalne, podatek płacisz wg zasad ogólnych. Z innych opłat to kwestia weryfikacji która powinna zamknąć się kilkudziesięciu złotych i kokos bierze chyba od 1 do 4% prowizji.

3.czy wg was jest trudno wziac tam pozyczke 10k na 2 lata?

Im krótszy termin tym łatwiej. Pożyczki na 2 lata od użytkowników którzy nie są dobrze znani w kokosie słabo się zamykają. Żeby wziąć 10 tys. to wcześniej musisz uzyskać odpowiedni status użytkownika czyli wziąć i spłacić kilka pożyczek. Oczywiście możesz wziąć i spłacić od razu ale wtedy koszty tej docelowej idą mocno w górę. Wg mnie dla nowego użytkownika taka pożyczka jest nieopłacalna jeżeli ma alternatywę w postaci banku.

4. Czy ta firma lub prezesi jest znana z jakis afer we wczesniejszej dzialalnosci?

Nic o tym nie słyszałem. Firma to BlueMedia, która ma kilka innych biznesów.

Podsumowując będzie taniej niż w chwilówkach ale dla opisanej sytuacji drożej niż w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak niskie oprocentowanie?

10k na 2 lata na 16%.

Rata 550*24=13200

Żadnego okresu karencji, zaczynasz spłacać już po 30 dniach.

Pożyczasz nie od BlueMedia/Kokos, tylko od innych użytkowników, którzy mają bzika na punkcie weryfikacji Twojej wiarygodności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak jak chcesz pożyczać to spoko, ale musisz sobie wyrobić dobrą historię i umieć dobrze wazeline cisnąć bo jak nie to będą Cię cisneli tylko o wyższy procent.

Z inwestowaniem już gorzej - zainwestowałem tam rok temu kilkaset zł na próbę i efekt był taki że to co zarobiłem to straciłem i wyszedłem na zero. Wszyscy splacili, ale jedna osoba nie spłaciła, a ponieważ wieżytelność mała z odyzskaniem kłopot bo z 60 zł do sądu nie pójdę bo śmiech, windykacja żadna się za to nie chce brać, a jak już się za to jakaś wieżmie to powysyła ponaglenia e-mailem i nagra się kilka razy na pocztę głosą - na tym koniec z ich strony - wcale im sie nie dziwię zresztą bo im się też nie opłaca.

Dobrze że to było tylko kilka stówek bardziej jako forma rozrywki i nauki, a nie większa kwota. Sam Kokos faktycznie ciśnie użytkowników o różne płatne weryfikacje, ale domyśl się dlaczego.... Co mi z tego że oni zweryfikują że Jan Kowalski to ten sam Jan Kowalski, skoro jak dochodzi co do czego to Ty tracisz, a nie oni i na Twojej głowie jest odzyskanie wierztelności.

Jak jeszcze doliczyć do tego że trzeba podatek dochodowy zapłacić i księgowej dawać więcej roboty to przysłowiowej d**y szkoda sobie zaracać...

Wracając jeszcze do porzyczania też Ci coś powiem bo porzyczałem tam kilka razy kasę jakieś 3 lata temu - co jakiś czas tam wchodzę przy niedzielnej kawie i nie wiele się od tamtej pory zmieniło.

Towarzystwo "inwestorskie" (że tak to nazwę) w znacznej przeważającej większości jest tam conajmniej dziwne bo jak przychodzi jakiś Kaziu z przysłowiowej ulicy, który nie jest w stanie uduwodnić nawet gdzie mieszka, ani ile zarabia, ale da duży procent (o który bardzo często zostaje poproszony - na zasadzie "% w górę to wpłacam") otrzymuje porzyczkę.

Natomiast jak przychodzi normalny człowiek, który posiada zdolność kredytową to bardzo często nie otrzymuje porzyczki z bardzo prostej przyczyny - jeśli mam zdolność kredytową w banku to do kokosa idę tylko po niższy % po nic więcej, a jeśli użytkownicy kokosa oferują mi porzyczkę na procent taki sam jak w banku to wolę bank bo szybciej i w razie najgorszego mam dług w jendej instytucji, a nie u kilkudziesięciu osób.

Ot taki to dziwny serwis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się zarobić, ale pożyczałem przede wszystkim allegrowiczom z dobrą historią.

A co do kosztów pożyczki: lepiej spłacać w terminie, bo są tam tzw. monity inwestorskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności