Skocz do zawartości

Filtr algorytmiczny - proszę o poradę


Gość mr. ktoś

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś pomór padł ostatnio na fotografów

A bo tylko oni tak "srają" keywordsami na swoich stronach :D

nie zrobić mini zaplecza

tym bardziej, że fotograf może mieć pierdyliardy linków nieomalże za free ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mr. ktoś

Wydaje mi się że na mojej stronie contentu jest sporo ok 2-3k na podstronę. Do tego dochodzą galerie... Czy to prawda że na każdej podstronie musi być jeden znacznik h1? Jak sformułować title na stronie głównej? Do tej pory miałem Fotografia ślubna, fotograf ślubny Toruń | Bydgoszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mr. ktoś

Sorki za post pod postem.

Czyli pozostaje zacząć ponownie linkować? Ale gdzie lepiej? Czy w katalogach podając samą nazwę domeny czy mieszać to z frazami? Wiem, że linki w treści wpisu odpadają... Co dalej wartościowe tematyczne fora, blogi? Nie posiadam żadnych stron zapleczowych do mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś bardziej skupić się na znalezieniu klientów a nie pozycjonowaniu co nie zawsze idzie w parze. Udzielaj się na forach zajmujących się tą tematyką ( najlepiej lokalnych ) . Fotograf najczęściej dostaje robotę z polecenia innych osób. Jeśli nie ma takich osób które mogą Cie polecić to nawet wysokie pozycje w google nie pomogą - pojawi się "ranking" gdzie będziesz niziutko i ludzie będą na to głównie patrzec.

Popatrz na to z punktu widzenia klienta - szukał byś "zespołu muzycznego na wesele w Katowicach" używając google czy wolał byś spytać znajomych lub zapytać na forach ?? . W Twoim wypadku SZEPTANKA to najlepsze wyjście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mr. ktoś

Niby tak ale widzę niestety różnice pomiędzy miesiącami kiedy byłem w TOP3 a ostatnimi 2 miesiącami kiedy spadłem w okolice miejsca 25... Wtedy zapytań było sporo a teraz nędza dlatego chciałbym choć trochę to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale widzę niestety różnice pomiędzy miesiącami kiedy byłem w TOP3 a ostatnimi 2 miesiącami kiedy spadłem w okolice miejsca 25... Wtedy zapytań było sporo a teraz nędza dlatego chciałbym choć trochę to naprawić.

Najszybciej Adwords. Tu masz prostą kalkulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra szeptanka kosztuje więcej niż zdobycie topów na taką frazę. Co do filtra, raczej obstawiałbym jakiś błąd na stronie, czy po prostu zbanowanie/oflagowanie dużej części miejsc z których pochodzą twoje linki. Filtr algorytmiczny przeważnie oznacza większy spadek niż o 20 pozycji.

Jeśli chodzi o linkowanie, najpierw lepsze źródła, a ewentualnie jako uzupełnienie katalogi.

Na adwordsa zawsze masz czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy zapytań było sporo a teraz nędza dlatego chciałbym choć trochę to naprawić.

Dokładnie - "zapytań" bo trafiali do Ciebie ludzie którzy szukali taniego a nie koniecznie dobrego fotografa. Ilu z tych pytających zostało Twoimi klientami? Przelicz, przeanalizuj i sam oceń ile warte dla Ciebie są pozycje w google a następnie zleć to komuś. Nie ma sensu tracić czasu na szukanie przyczyn - lepiej tracić czas na robotę i zarabianie na czymś na czym się znasz.

Dobra szeptanka kosztuje więcej niż zdobycie topów na taką frazę

nie koniecznie. Można pokusić się o "kilka bonusów" tzn obskoczyć parę imprez i pstryknąc foty za darmo i opublikować. Popatrz - idziesz na pierwsze lepsze wesele i pstrykasz kilkadziesiąt fotek pod kościołem. Tracisz na to powiedzmy 2 godziny. Jeśli to dobre foty - podsyłasz "weselnikom" za jakąs opłatę. Teraz wystarczy porównanie "fotografa weselnego" i freelancera - kto lepiej wypadł. Jeśli autor postu to najprawdopodobniej zyskał klientów. Reklama nie jest trudna i w Twoim wypadku niewiele kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności