Skocz do zawartości

SEO-wcy bez pracy


tomus933

Rekomendowane odpowiedzi

Do prowadzenia firmy SEO nie wystarczę być dobrym pozycjonerem,

Zgoda, jednak dobry pozycjoner powinien się charakteryzować logicznym myśleniem.

Np. założenie jednoosobowej działalności tylko pod seo, korzystanie tylko z księgowości internetowej nie można nazwać logicznym myśleniem. Później są takie kwiatki, że szuka się na forach porady prawnej lub księgowej. ;)

Większość pozycjonerów poszła za modą, że każdy powinien mieć swoją dg. Pozakładali firmy, które po jakimś czasie nie zarabiają na siebie. Prowadząc firmę cały czas należy kombinować, czyli co zrobić aby zarobić.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak jest w każdej branży - nawet 2 bezrobotnych programistów się ostatnio w naszym kraju znalazło (nie wierzyłem, że to możliwe) ale jak zobaczyłem ich CV już wiedziałem dlaczego są bezrobotni. W ogóle nie wiem kto im nadał prawo nazywania się programistami :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na firmę to 50% sukcesu ale potem trzeba sprawdzić czy są chętni na nasze usługi i zrobić jakiś research czy się na tym zarobi jeżeli takowi się znajdą. Pod uwagę też trzeba wziąć własne umiejętności. Problemy tak jak pisaliście (o dg) zaczynają się gdy wchodzi duży zus, albo umiejętności nie są tak dobre jak się nam wydawało. Na koniec tylko smykałka do dobrego "sprzedania siebie" i tak to się kręci. Tego ostatniego można nie umieć i dlatego są te oferty, więc nie wrzucałbym wszystkich do jednego wora "że są słabi".

Inna sprawa że do głosu może dojść lenistwo a za darmo nic nie ma:)

Szlafrock dywersyfikować trzeba od początku ale niewielu (chyba?) to robi.

Troubles with google penalty? No problem - can fix it!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukałem roboty jako stróż w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem i dooopa :(

@Beer, ja podobnie. Ale to pewnie dlatego, że, cytując klasyka, W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem :P

Zróbcie ściepę, kupcie ośrodek na spółkę i możecie go na zmianę pilnować. Marzenia się spełniają :D

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prowadzenia firmy SEO nie wystarczę być dobrym pozycjonerem,

Zgoda, jednak dobry pozycjoner powinien się charakteryzować logicznym myśleniem.

Np. założenie jednoosobowej działalności tylko pod seo, korzystanie tylko z księgowości internetowej nie można nazwać logicznym myśleniem. Później są takie kwiatki, że szuka się na forach porady prawnej lub księgowej. ;)

Większość pozycjonerów poszła za modą, że każdy powinien mieć swoją dg. Pozakładali firmy, które po jakimś czasie nie zarabiają na siebie. Prowadząc firmę cały czas należy kombinować, czyli co zrobić aby zarobić.

Sam miałem taki problem. Firma nie zarabiała, a ja nie wiedziałem czy ją zawiesić czy zostawić. Ostatecznie została i jak na razie jest ok zarabiam całkiem ok, ale jak wejdzie wysoki zus to tylko zostaje otwarcie działalności na kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarabiam całkiem ok, ale jak wejdzie wysoki zus to tylko zostaje otwarcie działalności na kogoś innego.

to znaczy ze wcale nie jest ok jak kilkaset złotych wszystko zabije :)

btw. imo takie myślenie to błąd w założeniu, poza tym to są "koszty" stałe i można je łatwo skalkulować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chore państwo - człowiek jest w stanie się utrzymać, spokojnie płacić podatki, nie chce żadnych kuroniówek, ale i tak musi zamknąć działalność, bo przy małych dochodach ZUS go zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przy małych dochodach ZUS go zabija.

Przy małych dochodach nie opłaca się prowadzić dg. Lepsze wyjście to etat.

Jeśli przeszkodą jest zus i podatek to nie widzę sensu prowadzenia dg. Kto narzeka na duże opłaty zusowskie biznesu nie zrobi.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy małych dochodach nie opłaca się prowadzić dg. Lepsze wyjście to etat.

Jeśli przeszkodą jest zus i podatek to nie widzę sensu prowadzenia dg. Kto narzeka na duże opłaty zusowskie biznesu nie zrobi.

Nie zgodzę się ;-)

Płacąc mały ZUS zarabiam ponad 600 zł więcej jak sobie to policzę to w zasadzie mam spore zyski.

Jak odejmę te 600 zł to już mi te zyski maleją i są mniejsze - moment kiedy mam prawo narzekać ;)

Odkładaj co miesiąc 2000 zł i w ciągu 1 miesiąca zacznij odkładać 1400 zł (czy nie jest to mega ból ? ) tylko dlatego, że Państwo od Ciebie więcej $$ wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu trochę głupie założenie. Nie widzę nic złego w poszukiwaniu pracy przez "specjalistów" z jakiś dziedzin, w tym i tej branży pozycjonerskiej. To tak jakby ekspert budowlaniec koniecznie musiał mieć własne zlecenia a jak szuka pracy to znaczy, że jest kiepskim ekspertem?

Nie wiem czemu z pozycjonerem miałoby być inaczej.

W każdej branży jest ryzyko, ze ktoś się podaje za super fachowca a nim może nie być ale przecież można porozmawiać. W mojej dawniej pierwszej działalności remontowej pytałem zawsze o różne szczegóły, rodzaje kołków do montowania tego i tamtego, jak by położył szpachlę, ile razy i widać czy ktoś coś wie czy wie trochę.

Ty też możesz popytać po prostu...i będzie widać czy ktoś ma pojęcie czy małe czy struga bałwana. Możesz wziąć na próbę, patrzeć na efekty, no niestety takie są zmagania przy prowadzeniu DG ;)

A nie czytaniu CV w profesorskich okularach i liczeniu przelewów :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarabiam całkiem ok, ale jak wejdzie wysoki zus to tylko zostaje otwarcie działalności na kogoś innego.

to znaczy ze wcale nie jest ok jak kilkaset złotych wszystko zabije :)

Tym bardziej, że ten ZUS idzie w koszty.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo SEO, stało się modne temu teraz wielu bez pracy..firmy SEO to najczęściej jak ktoś wspomniał dotacja na 2 lata (ja nie mówię panowie o agencjach czy doświadczonych osobach)

Jest prosta zasada nie ma dla ciebie pracy w jednym zawodzie, to się przekwalifikowujesz i znajdujesz tam, gdzie jest popyt, ile to ja już razy robiłem ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Herkules, ogólnie to zauważyłem, że często osoby, które mają jakiś większy kontakt z kompem i siecią i zaczęły się interesować pozycjonowaniem i pochodnymi to po czasie są od razu "specjalistami domajnerami bądź seo i sem "

Mam przykład u siebie w miejscu zamieszkania, ostatnio była gadka i co się okazuje wielu łebków to już i aż specjaliści. Choć nie jest to prawdą bo w takim razie to i ja bym musiał być jakimś hiper specjalistą a serio daleko mi brakuje do tego nawet bez hiper :)

Po prostu moda nastała i wiele osób poszło za tym, bo wydaje się to proste tu przejąć domenke, tu sprzedać, tu coś linkować a ojciec ZUS opłaca.

To coś w podobie do tego jak sprzedaż na allegro stała się modnym sposobem na zarobek i o ile ktoś się w tym odnalazł to okey, ale sporo osób poszło bo to przecież takie proste. No i teraz są domajnerami :)

Oczywiście nie wrzucam do wora wszystkich bo czasem po prostu firma nie wypala i ktoś chce etatu. To nic według mnie dziwnego. Czasem masz wiele zalet a coś nie wychodzi, jesteśmy tylko ludźmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności