Skocz do zawartości

SEO-wcy bez pracy


tomus933

Rekomendowane odpowiedzi

to po czasie są od razu "specjalistami domajnerami bądź seo i sem "

I to po bardzo krótkim czasie :) Ale ma to też swoje zalety co widać gołym okiem na tym forum - płaczący klienci, że ich biznes jest w ()() bo płacili temu czy tamtemu a pozycję na frazy z ()() są około 50. Wtedy taki klient wie, że jak chce mieć dobrze zrobioną robotę to musi za to dobrze zapłacić a tacy "specjaliści" wyparują zaraz po ulgowym ZUSie bo rynek ich szybciutko zweryfikuje. Kolejna sprawa to taka, że wielu myślało, że jak im się udało raz czy drugi zrobić cokolwiek tym czy tamtym sposobem to zawojują świat. Olśnienie przychodzi dopiero wtedy jak się okaże, że do tego jest potrzebnych parę softów, parę VPSów i jednak trochę więcej wiedzy niż posiadają. Po kolejnych zastanowieniach dochodzą do wniosku, że jednak 9,90 za frazę to trochę mało żeby można było z tego opłacić cokolwiek. Wczoraj ktoś wrzucił filmik "bizmesmena" Grodzkiego, który już ewidentnie żebrze o pieniądze od ludzi dobrej woli, bo chyba zdał sobie sprawę, że jednak wybrał nie ten zawód co trzeba (mógł dalej zmieniać koła w zakładzie u ojca i na pewno lepiej by na tym wyszedł nie ośmieszając się publicznie przy okazji).

Nawet w tym temacie mógłbym właśnie takich "specjalistów" wytknąć palcem, ale... po co? Jak za rok i tak ich tutaj nie będzie.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Płacąc mały ZUS zarabiam ponad 600 zł więcej jak sobie to policzę to w zasadzie mam spore zyski.

Widzisz, tu jest problem. Nie Ty jeden go popełniasz.

Nie należy skupiać się na oszczędności 600 zł na zusie ale na rozwinięciu działalności aby zarobić 6 000 lub 60 000 zł.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacąc mały ZUS zarabiam ponad 600 zł więcej jak sobie to policzę to w zasadzie mam spore zyski.

Widzisz, tu jest problem. Nie Ty jeden go popełniasz.

Nie należy skupiać się na oszczędności 600 zł na zusie ale na rozwinięciu działalności aby zarobić 6 000 lub 60 000 zł.

za krótko prowadzę działalność aby te dochody były tak DUŻE :)

jednak kto powiedział, że nie dążę do pewnych elementów między innymi do dużych zysków ;-)

blake Ty otwierając firmę BYŁEŚ guuru seo i dlatego do dzisiaj istniejesz :)

Na dzień dobry miałeś 200 tys kapitału i mogłeś sobie na wszystko pozwolić.

Gdyby każdy słuchał twojego podejścia to byś był jedyny w branży :)

Owszem jestem świeżak i nie stać mnie pewnie na każdą technologię jaką Ty posiadasz po X latach pracy - jednak wiem co robię i jak na razie moi klienci nie obrywają - bo nie ładuje do nich jak z kałasznikowa - ja walę glockiem, gdzie przy każdym strzale muszę nacisnąć na spust, a nie tak jak Ty wciskasz i jedziesz :)

Zapewne to jest element, który pozwala mi nie otrzymywać banów, filtrów itp. a mimo "świeżości" w branży już kilka algorytmów przeżyłem i mam się dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blake Ty otwierając firmę BYŁEŚ guuru seo i dlatego do dzisiaj istniejesz :)

Ja jak otwierałem działalność pod klienta miałem 8 lat doświadczenia "na własnej skórze" i na kilkudziesięciu własnych domenach. Ciekawe ilu z tych zaczynających dzisiaj ma takie doświadczenie. Z resztą dla mnie klient to dodatek i sam przychodzi z polecenia - pierwszym klientem był kumpel, który też miał kumpli ze stronami i tak do dzisiaj jakoś jeden drugiemu przekazuje info. Więc jak widzisz nie muszę wymyślać bajek w dziale https://www.forum.optymalizacja.com/forum/20-ogloszenia-i-zlecenia/ żeby na siłę złapać klienta, bo na ZUS nie brakuje.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dralik są różwne inwestycje w naszej branży, znam jednych co postawili 10 000 WordPress jako zaplecze, na domenach głównych, dedyki + content + admini, trocha kasy wyłożyli, i nie pożyło to nawet pol-roku :D Drudzy wydali 250 000 na portal "z potencjałem". Zostali z wyłącznie "potencjałem" i bez czwierć miliona. Wiec ja już nie dziwie się.

Ale nie czarujmy się 80% polskich firm SEO powstało za 19 000 z urzędu pracy.

A 200 000 można zainwestować z o wiele większą stopą zwrotu jak kupować Xrumery i sprzedawać blasty na allegro po 50 zl.

W seo dalej liczę się pomysł i inteligencja, softy wspomagające, domeny skrypty to maksymalnie 50 000, głownie to ciężka praca ogólna inteligencja aby wyłapywać luki w algo i możliwości szybkiego zarobku, nie mało-ważne tez znajomość odpowiednich ludzi (ekip) w przypadku PP, określonych branż i tak dalej.

Po 2-3 latach w branży tez zaczyna już się liczyć reputacja, jak byleś w popradzku i nie robiłeś ludzi z branży w konia, to masz zazwyczaj lepsza pozycje wejściowa w wielu sprawach ( to dotyczę bardzie rynków wschodnich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blake to w sumie powstałem podobnie bo też tylko z polecenia - wcześniej nie planowałem firmy tak przypadkowo się pomysł urodził, również się nie ogłaszam bo nie widzę sensu przynajmniej teraz - czasami na gumtree przejrzę ogłoszenia i coś wyślę jednak tam brak zainteresowania płaceniem więc robię to sporadycznie :)

@MaxPan domyślam się, że każdy biznes to inwestycja jednak nie można mówić, że miliony automatów to SEO - bo w sumie byśmy kaleczyli nasz zawód.

Ja wykorzystuje 2 automaty czyli:

https://www.blackpress.pl/mieszarka-synonimow

https://www.wp-kat.net/unikalnosc-tekstow#sprawdz

więc chyba da się żyć i bez nie wiadomo czego.

Kiedyś może pomyślę o jakimś ale na chwilę obecną jest mi to zbędne.

hehe co do urzędu pracy - to jak dają to biorę - i wziąłem :D

jednak do tego to akurat inne osoby mnie namówiły - trochę uwiązanie z nimi jest ale tylko przez ROK ;-)

jednak prawda jest taka, że po 2 latach nie jest powiedziane, że będę miał AŻ tylu klientów aby mi się opłacało bo zus mały nie jest i dlatego myślę o dodatkowym biznesie, który przyniesie mi dochodu kilka złotych więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykorzystuje 2 automaty czyli:

Czyli nie trafiłeś jeszcze na konkurencyjne frazy.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku każdy narzeka, ja uciekłem w 2010 i zamknąłem firmę. Teraz na nowo otwieram, ale wszystko za sprawą kolejnej dotacji.

Ot i cała kwintesencja tych dotacji, otwieram bo dają i przebieduję. A nie dlatego, że mam super pomysł.

Quas Primas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak otwierałem działalność pod klienta miałem 8 lat doświadczenia "na własnej skórze" i na kilkudziesięciu własnych domenach

No sorry Blake, ale jakbyś miał choć 2 lata doświadczenia to byś nie tworzył grupy katalogów, tylko zajął się czymś bardziej poważnym ;)

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

a i na "grypie" ładnie zarobił :)

Ale nie ma co ukrywać - jest duża popularność branzy bo można zacząć działać nie mając prawie nic- wystarczy komputer, trochę chęci, jedna domenka i już. Niestety większość na tym poprzestaje i już przyjmuje zlecenia nie zdając sobie sprawy że ludzie często zawierzają im interes w który wsadzili kilka lat i dużo kasy.Łatwo się mówi że "najsłabsi odpadną" i pozostaną tylko dobrzy w branży. Razem z najsłabszymi polegnie też dużo biznesów które miały by mozliwośc ewoluowania w coś większego ale sełowiec spartaczył sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tak niskiej barierze wejścia w ten biznes nie ma co liczyć że branża się oczyści z partaczy, kompa z netem ma teraz każdy, dodawarka do katalogów 300 PLN, dajesz ogłoszenie na aledrogo, czy gumtry no i chwila moment stajesz sie specjalistą seło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byś nie tworzył grupy katalogów

a i na "grypie" ładnie zarobił :)

No wiesz, nawet stażysta musi na siebie zarobić, za darmo nic nie ma.

Razem z najsłabszymi polegnie też dużo biznesów które miały by mozliwośc ewoluowania w coś większego ale sełowiec spartaczył sprawę

Dobrze gada, polać mu.

Ale klienci też nie są bez winy w tym wszystkim. Jeżeli swój "biznes" wyceniają na 9,90

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności