Skocz do zawartości

SEO-wcy bez pracy


tomus933

Rekomendowane odpowiedzi

faktura pocztą?? ludzie, mamy XXI wiek i możliwość wysyłania faktur mailem.. bezkosztowo..

Wszystko pięknie, ale jak będziesz się sądził z klientem o zapłatę, to potwierdzenie z maila możesz sobie w buty wsadzić, co innego polecony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

faktura pocztą?? ludzie, mamy XXI wiek i możliwość wysyłania faktur mailem.. bezkosztowo..

Wszystko pięknie, ale jak będziesz się sądził z klientem o zapłatę, to potwierdzenie z maila możesz sobie w buty wsadzić, co innego polecony ;)

jeśli polecony jest wysyłany kopertą to co mi da potwierdzenie z poczty ? :)

co prawda ja osobiście wysyłam pocztą jeśli mam klienta z "daleka" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ale jak będziesz się sądził z klientem o zapłatę, to potwierdzenie z maila możesz sobie w buty wsadzić, co innego polecony

Właśnie przetarg na obsługę listów sądowych wygrała prywatna firma Polska Grupa Pocztowa. Listy z sądu (polecone) będziesz teraz odbierał w kiosku z gazetami na rogu ulicy. W tym wypadku potwierdzenie nadania listu do sądu w świetle prawa traci ważność. Przykład taki. :)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przesyłki sądowe są dokładnie zdefiniowane w k.p.k. i k.p.c. Przy terminie zawitym liczy się tylko data stempla operatora publicznego, czyli poczty polskiej.

Właśnie przetarg na obsługę listów sądowych wygrała prywatna firma Polska Grupa Pocztowa.

Masakra.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzenie z maila możesz sobie w buty wsadzić, co innego polecony

Tak samo jak dowód nadania z poczty.. to jest dowód, że coś wysłałeś.. może kota w worku..

Prowadząc poważny biznes z klientami spisuje się umowę - zwłaszcza świadcząc usługi, które nie posiadają żadnego zabezpieczenia w postaci środków trwałych, towarów etc. W umowie zapisuje się wszystkie niezbędne kwestie a faktura jest wtedy niczym innym jak wezwaniem do spełnienia zobowiązania finansowego za wykonaną/wykonywaną usługę. Dodatkowo można, a nawet powinno się taką umowę ubezpieczyć - ubezpieczalnie bardzo wnikliwie weryfikują pt. klienta nie tylko pod względem wypłacalności ale prześwietlają delikwenta tak dokładnie, że wiedzą co je na śniadanie. W mojej firmie czymś normalnym jest także weksel in blanco.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetarg na obsługę listów sądowych wygrała prywatna firma Polska Grupa Pocztowa.

Masakra.

Dobrze, że w pakiecie nie dostali obsługi spraw Sądowych ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzenie z maila możesz sobie w buty wsadzić, co innego polecony

Tak samo jak dowód nadania z poczty.. to jest dowód, że coś wysłałeś.. może kota w worku..

....... W mojej firmie czymś normalnym jest także weksel in blanco.

Dla sądu liczy się potwierdzenie że nadałeś coś (sprawdziłem)masz protokół odbioru, potwierdzenie nadania, dostajesz nakaz z klauzulą.

Co do weksla, klient teraz Pan, ciężko teraz wyrwać coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostajesz nakaz z klauzulą

klient się odwołuje (ma prawo i czas na to), mówi, że nie wie za co faktura. jak bez umowy inaczej "udowodnisz" pozycjonowanie? Jak trafisz na starą sędzinę, dla której technologia to czarna magia, to uzna, że nic nie zrobiłeś tylko coś klikałeś w komputrze - jakieś czary mary - i odeśle Cię z kwitem na węgiel.

Akurat cała branża SEO jest wciąż dla PL sądów tak śliska i niezrozumiała, że bez mądrze spisanej umowy i raportów z wykonanej pracy ani rusz.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie założył DG, ale problem w tym, że nigdy nie zamknąłem poprzedniej DG. To taki smród, którego boję się ruszać. Kiedyś ogłosiłem oficjalnie (także dla US) urlop i tak zostało. Po latach US od VATu się odezwał (w innym mieście) niż DG, i to załatwiłem. To znaczy, rozliczyłem i zamknąłem, dzięki uprzejmości pań. Ale podstawowa DG jakby pozostawała otwarta na urlopie. Co do terminu urlopu i jego przedłużenia, składałem trzykrotnie zapytania, bez odpowiedzi. W sumie zrobiłem co należy, ale wiem, że sprawa po tylu latach to wielka niewiadoma. Strach ruszać.

Jako, że nie wykazuję dochodu, to PIT-ów nie wysyłam. I wszystko tak od lat z cicha się kręci. Jakby mnie i mojej DG nie było. Jakby US o niej zapomniał.

To wszystko co robię dziś idzie na inną osobę. Wolałbym na siebie, ale sprawa jest wyjątkowo zamotana.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dargre lepiej sobie to pozałatwiał jak należy i jak masz możliwość to otwórz działalność na siebie. Jeśli masz wszystko rozliczone jeśli chodzi o podatki i ZUS to nic ci nie grozi. A na takim kombinowaniu to tylko tracisz. A jak nie masz czegoś rozliczonego to i tak nie masz co marzyć, że oni o tym zapomną :)

Zwykle w tych urzędach jest jak jest i czasem się trafi dziadostwo ale wielu pracowników jednak pomoże.

Być może myślę o czymś innym ale mówiąc o urlopie masz na myśli zawieszenie DG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dargre, US to małe piwo, to prawie bezboleśnie da się załatwić, więcej zabawy możesz mieć z ZUS-em, jak się upomni o zaległe składki, odkręcanie jest trudniejsze. Zawsze zostają ci spółki kapitałowe, inny NIP, regon inny świat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ale jak będziesz się sądził z klientem o zapłatę, to potwierdzenie z maila możesz sobie w buty wsadzić, co innego polecony

Obecnie istnieje coś takiego jak domniemana zgoda na wysyłkę faktury w formie elektronicznej i to klient musi zaznaczyć, że chce otrzymać papierową wersje faktury - ma do tego prawo. Więc nie ma powodu aby faktura papierowa miała dla sądu większą wartość niż elektroniczna.

W mojej firmie czymś normalnym jest także weksel in blanco.

Weksle to śliska sprawa można sobie dużą krzywdę zrobić.

Filmy animowane typu explainer video. Najlepszy serwis AGD Gdańsk, jak zepsuje się lodówka, pralka lub inne urządzenie AGD. Organizujemy bezpieczny import z Azji do krajów Unii Europejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności