Skocz do zawartości

Terminologia - prośba o pomoc


Hermit90

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, jestem na wstępie pisania pracy dyplomowej i mam mały problem z terminologią. Możecie mi powiedzieć czym waszym zdaniem różni się reklama internetowa od marketingu internetowego? Konkretnie chodzi mi o to co w czym się zawiera. To jest tak, że marketing internetowy jest pojęciem szerszym? Zamiennym? Takie rzeczy jak adwordsy, malig, artykuły sponsorowane, opinie czyli ogólnie szeptanka mogę zaliczyć pod reklamę internetową? (Chodzi mi ściśle o terminologię)

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ardeum.pl/roz...ocja-i-reklama/

Reklama to przede wszystkim, jeden z elementów (części marketingu-promocja)

Marketing to inaczej :

połączenie produktu, ceny, dystrybucji oraz promocji

Pozdro

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, że marketing internetowy jest pojęciem szerszym?

Marketing internetowy jest pojęciem szerszym i zawiera wszystkie formy promocji związane z internetem.

Takie rzeczy jak adwordsy, malig, artykuły sponsorowane, opinie czyli ogólnie szeptanka mogę zaliczyć pod reklamę internetową?

Ogólnie rzecz biorąc, tak.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tak, masz dyplomówkę to masz promotora, masz jakieś pytania to atakuj bezpośrednio do niego, jak pisałem swoje pracę to tak właśnie robiłem i uwierz, nawet w błahych sprawach zawsze służą pomocą (jeśli wykazujesz zainteresowanie, zwracają na to szczególną uwagę, zresztą czasem dają gotowe rozwiązania)

A co do powyższego przykładu to masz prosty schemat jaki nakreślasz z powyższych informacji ;) jeśli chodzi o marketing szeptany (zaliczasz także "wirusowy")?

Marketing-szeptanka-promocja (vel reklama), czyli jak najbardziej możesz zaliczyć, tylko że "szeptankę" zaliczyłbym raczej do kampanii marketingowej a nie samej reklamy ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takich sytuacjach używam sformułowania: "szeroko pojęta reklama" :) Myślę, że to się jeszcze lingwistycznie nie unormowało. Marketing jest pojęciem bardzo szerokim, a przez to nieprecyzyjnym. Marketing internetowy jest pojęciem często kolokwialnie używanym jako synonim alternatywnych i specyficznych form reklamy internetowej.

Tak, zapytaj promotora :)

e:l

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do np. szpetanki na różnych serwisach, to czy nikt się do tego nie przyczepi

ktoś zleca pisanie o danym produkcie pozytywnych rzeczy w internecie.

wtedy nazywasz to artykułem sponsorowanym - tego się już nikt nie przyczepi :) a będzie to forma reklamy

tylko skąd ktoś ma wiedzieć o takich rzeczach.

Bo ma, jako Twój promotor, teoretycznie posiadać większą wiedzę niż Ty. Pisałem na podobny temat i mój promotor uczył się razem ze mną :D

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności