Skocz do zawartości

Oszustwa na tablica.pl


blogi-wp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Z góry proszę moderatorów o nie usuwanie tematu lub ewentualnie przeniesienie go w inny odpowiedni dział.

W ostatnim czasie co raz częściej spotykam się z licznymi postami na forach dotyczącymi oszustw na serwisie tablica.pl. W słynnym już portalu dodajoszusta.com co trzecie zgłoszenie dotyczy oszustw na tablica.pl.

Ale do rzeczy. Od dwóch miesięcy zapatruję się na kupno xboxa 360. Czekałem, aż ceny spadną, jednak chyba się tego w najbliższym czasie nie doczekam. Dzisiaj postanowiłem przejrzeć oferty na wymienionym wyżej serwisie - tablica.pl. Moim oczom w pierwszej kolejności pojawiła się konsola slim wraz z kinectem za 480 zł. Napisałem więc do sprzedającego i dokładnie po minucie otrzymałem odpowiedź. Prosiłem o wystawienie konsoli na allegro, jednakże kupujący napisał, ze nie posiada konta i teraz zanim założy i zweryfikują mu to minie co najmniej 2 - 3 dni, a on sprzedaje po tak niskiej cenie, bo zależy mu na czasie. W tym momencie zapaliło mi się czerwone światełko. Od razu więc poprosiłem o numer konta i dane do wpłaty. Po otrzymaniu tych danych pierwszą rzecz, którą od razu robię jest sprawdzenie numeru konta w Google. I od razu wyskoczyły mi ciekawe strony: https://www.google.p...8501 0046 7935.

Nie kupujcie nic przez tablica.pl bez możliwości odbioru osobistego.

W ostatnim czasie zakupy w tym serwisie to jak rosyjska ruletka.

I na koniec dane oszusta, tak dla przestrogi:

nr rachunku : 13 1030 0019 0109 8501 0046 7935

Szymon Słodowski

Sulęcin 69-200

ul. Lipowa 28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tablica chyba nie bierze kasy za wystawienie aukcji to i nie bierze odpowiedzialności ;) Takie akcje to duża korzyść dla Allegro.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, tak czerwone, już poprawiłem. :)

A że tak spytam - tablica.pl nie bierze żadnej odpowiedzialności za takie wyłudzenia?

Z tego co wiem, to oni są serwisem ogłoszeniowym i nic nie mogą zrobić. W ostatnim czasie nastąpił wysyp takich ofert, że już nawet trudno jest znaleźć uczciwą ofertę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak na naszym forum, staramy się szybko reagować, banujemy konta, wrzucamy "na dywanik", ilość ogloszen w tysięcy razy mniej a i tak zdarzają się tacy co biorą kasę i towaru lub usług nie dają w zamian.

Operatory takich serwisów tak na prawdę nie wiele mogą zrobić.

W naszym przypadku to intuicja, jak ktoś pisze że siedzi w SEO 5 lat a ma nowe konto na PIO. lub sprzeda 100 licencji SEOkatatalogu i tez tylko zarejestrował się na forum z emaila xxx@o2.pl. To od razu obserwujemy takiego delikwenta i sprawdzamy "ogony". Ale tak wyzej mamy mnij ludzi nu i może więcej doświadczenia jak przeszukiwaniu internet w poszukiwaniu "ogonów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tablicą jest taki myk że jak napiszesz do administracji i podasz powód ( w tym momencie nr konta delikwenta i dane do wpłaty ) w kilka minut blokują sprzedaż. Miałem sytuację że gość na tablicy wystawił mój motocykl :) . Napisałem do tablicy ,podając link do mojego bloga i oferta zniknęła w 15 minut. Z allegro różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda taka, że przez takie zachowania ludzie tracą zaufanie do zakupów przez Internet, które miały ułatwić transakcję bez wychodzenia z domu, obniżyć ceny ze względu na niższy koszt prowadzenia działalności itd. Ale oczywiście zawsze musi się znaleźć taki Rychu i Zdzichu, przez których miliony wracają do zakupów tradycyjnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego Tablica promuje się jako narzędzie do sprzedaży sąsiedzkiej, a nie na odległość.

https://tablica.pl/bezpieczenstwo/

A tak w ogóle ostatnio rozmawiając z osobą pracującą w prokuraturze usłyszałem, że "kiedyś większość spraw dotyczyła pobić, gwałtów, przemocy w rodzinie, a dziś tylko Tablica i Tablica..." ;)

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> https://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz https://pozycjonowanie-bialystok.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tablicą jest taki myk że jak napiszesz do administracji i podasz powód ( w tym momencie nr konta delikwenta i dane do wpłaty ) w kilka minut blokują sprzedaż. Miałem sytuację że gość na tablicy wystawił mój motocykl . Napisałem do tablicy ,podając link do mojego bloga i oferta zniknęła w 15 minut. Z allegro różnie bywa.

Tak, tylko zaraz założy nowe konto i wystawia co innego. Czytając posty osób oszukanych to w jednym przypadku było ponad 110 poszkodowanych: https://www.dodajoszusta.com/forum/watek/id/22693/ a tutaj ktoś podał listę kont bankowych, z których korzystają [ nierzetelni partnerzy ]: https://www.dodajoszusta.com/forum/watek/id/31567/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro wiele razy pisałem do administracji i zwracałem uwagę na multikonciarzy - tylko raz oferta została wycofana. Mam taki mój mały spis u kogo nawet nie licytować bo nie ma sensu. Osobiście odnoszę wrażenie ze administracja allegro ma wszystko w du.. .Jak mnie gość oszukał na 100 zł i pisałem do allegro to przysłali mi prośbę żebym się "dogadał" z delikwentem. Dogadanie polegało na obsmarowaniu gościa na jego koncie na fb i poskutkowało momentalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest inna sytuacja, tam istnieje kulejący system ochrony kupujących i zawsze pieniądze ci jakby co wypłacą. W sumie szkoda, że w Polsce nie ma rozwiniętych płatności przez PayPal, to dużo rozwiązało by problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji istnieje opcja nazwana POBRANIEM, zawsze z niej korzystam, zwłaszcza gdy zamawiam coś cennego, wartościowego czy po atrakcyjnej cenie

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi 4 razy włamali sie na PayPal chociaż zmieniał adres email a "się dało"... na paypalu nie trzymam ani grosza

Nie zdarzyło mi się, mimo, iż PayPala mam już od kilku ładnych lat i dość często z niego korzystam, miał pecha widocznie :D

stworzyło by problemów Znam parę osób co próbowali handlować listami do xR przez paypal w Polsce, listę dostali później cash back i e-mail że lista, mod nie pasuje

Ręce opadają, czyli można założyć, że nie ma żadnej sprawdzonej transakcji internetowej, która mogłaby zabezpieczyć przed takimi oszustwami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności