Skocz do zawartości

Oszustwa na tablica.pl


blogi-wp

Rekomendowane odpowiedzi

Ręce opadają, czyli można założyć, że nie ma żadnej sprawdzonej transakcji internetowej, która mogłaby zabezpieczyć przed takimi oszustwami?

Każda transakcja internetowa jest bezpieczna, należy tylko zachować zdrowy rozsądek.

To tak jak z przejściem na pasach na zielonym świetle. Wydaje się, że mamy pierwszeństwo ale należy zachować środki ostrożności.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W takiej sytuacji istnieje opcja nazwana POBRANIEM,

Dlatego u mnie byś nic nie kupił :P. Nie wysyłam za pobraniem gdyż raz wysłałem i pieniądze do mnie nie dotarły. Dzwoniłem na pocztę gdzie doszła przesyłka a paniusia po drugiej stronie kabelka odpowiedziała mi że "skoro przesyłka została odebrana to i pieniądze powinienem dostać a jak nie to listonosz ukradł ".Wkur..iłem sie nieziemsko i podjechałem na pocztę gdzie wysyłałem paczkę. Na poczcie po dłuższej chwili czekania dowiedziałęm się że "nastapiła pomyłka" i pieniądze za paczkę wróciły do odbiorcy przesyłki i jeśli odbiorca będzie z własnej woli chciał oddać pieniądze to mi zwrócą a jeśli nie to "pani która pracuje na poczcie" będzie musiała pokryć straty ze "swojej bardzo niskiej pensji " ( tak to dosłownie zostało powiedziane ) . Zaśmiałem się babce w twarz jak to usłyszałem. Nie podaruję 4 stów tylko dla tego że "ktoś się pomylił".

@Blogi-wp - jest - kupuj tylko u sprawdzonych :). Jeśli chodzi o allegro to tylko z samymi pozytywami i stażem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają, czyli można założyć, że nie ma żadnej sprawdzonej transakcji internetowej, która mogłaby zabezpieczyć przed takimi oszustwami?

Każda transakcja internetowa jest bezpieczna, należy tylko zachować zdrowy rozsądek.

To tak jak z przejściem na pasach na zielonym świetle. Wydaje się, że mamy pierwszeństwo ale należy zachować środki ostrożności.

Chodziło mi bardziej o "pewne transakcję", w którym zawsze istnieje trzecia strona, którą jakby co reaguję, w ten sposób, aby zarówno sprzedający jak i kupujący był zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem 3 miesiące jako listonosz, nie ma możliwości, aby przepadł ci z pobrania choć 1 grosz

Nie otrzyma jej ktoś, kto nie ma pieniędzy zostawia się awizo (potem na poczcie piszesz 3 takie papierki), więc nie rozumiem twojego zarzutu? Skoro wysłałeś, to miałeś potwierdzenie, skoro paczka została odebrana, to znaczy że ktoś te pieniądze dał (złożył podpis), listonosz się każdego dnia rozlicza ze wszystkich przesyłek (tym bardziej pobraniowych, pieniędzy, a nawet listów które nie dostarczył)

Więc chyba jesteś ewenement na skalę kraju

Jestem pewien, jak mogły do niego wrócić? Listonosz który brał od niego pieniądze, na nowo z nimi wrócił?

Jak z własnej woli? Wszystko co wysłane za potwierdzeniem, jest ubezpieczone, więc nie ma prawa zaginąć (może dojść z opóźnieniem)

Skoro ktoś nie wysyła za pobraniem, nie mam prawa zapoznać się z zawartością, to dziękuje jest wielu innych na jego miejsce

Nikt by ci takich słów na poczcie nie powiedział, tam są pewne zasady (choć jej bałagan czy chaos), to nie ma opcji by odpowiedzieli "może panu oddamy"

Masz kwit i tyle

Edit

Poczta ma czas do 14 dni, na przekazanie pieniędzy, inaczej składa się reklamacje

cytat ze strony poczty polskiej

Usługa PRZESYŁKA POBRANIOWA polega na przyjęciu, przemieszczeniu i doręczeniu przesyłki adresatowi oraz pobraniu należnej kwoty i niezwłocznym przekazaniu jej na rachunek bankowy lub adres wskazany przez Nadawcę.

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda transakcja internetowa jest bezpieczna

Transakcja i owszem , sprzedaż / kupno / oferta już nie każda ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oferta już nie każda

Dlatego napisałem o środkach ostrożności, które należy zachować w każdej sytuacji. Czytaj ze zrozumieniem. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Herkules - moja mama ma kilka medali z PRLu z wojewódzkich zawodów doręczycieli ( taka jest poprawna nazwa zawodu ). Ja to wiem i pani w okienku wiedziała - pieniądze na drugi dzień były. Jak mi później wyjaśniono - ktoś przepisywał kwit bo "się zamoczył" i pomylono adresata z nadawcą. Na pieniądze czekałem od wysyłki jakieś 3 tygodnie i jak bym się nie upomniał to ktoś by miał prezent. Nie było powiedziane "może oddamy" ale było powiedziane " jak Pan się bedzie upierał to nasza pracownica będzie musiała oddać ze swojej niskiej pensji " :).

Skoro ktoś nie wysyła za pobraniem, nie mam prawa zapoznać się z zawartością, to dziękuje jest wielu innych na jego miejsce

no właśnie - ja robię w takiej branzy że nie ma wielu :P a w niektórych przypadkach jestem jedyny , ale też mam "renome" i nie naciągam bo to nie w moim interesie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, posiadam duże doświadczenie na zakupach allegro i tablicy. Uświadomiłem sobie masę rzeczy które pokierowały mnie aby w żadnym wypadku nie kupować na żadnym innym serwisie typu allegro i tablica. Może powiem coś o allegro. Ten serwis wszystkie sprawy oszustwa i tym podobne nie ujawnia osobom trzecim, to jest biznes a w biznesie nie ma sentymentów. Kolejna sprawa nie ma problemu z lewymi kontami na allegro, chodzi tutaj o konta pełne aktywne. No i następna sprawa lewe konta bankowe które z pewnością powodują że takiego oszusta staje się nie możliwa. No i najbardziej najśmieszniejsze to że jeżeli zgłosisz sprawę na policji to jest między innymi rosyjska ruletka. Jeżeli masz zamiar się wybrać na policję aby zgłosić oszustwa, raczej ci radzę się wybrać na komisariat z prawnikiem. W celu sypnięcie im paroma paragrafami na temat oszustwa w internecie. Często osoba prowadząca twoją sprawę nie wie co zrobić, ze względu na brak wiedzy kodeksu karnego. Skąd to wiem, z doświadczenia !!!. Nie raz widziałem jak byłem przesłuchiwany w sprawie oszustwa czy wyłudzenia, przychodzili inni policjanci do osoby która mnie przesłuchiwała w celu porady na temat kodeksu karnego. I dlatego wyżej podałem, że warto się wybrać w sprawie gdzie jesteś pokrzywdzony z prawnikiem. Z doświadczenia masz szanse aby odzyskać pieniądze, jest to nie wielka kwota a policja ma szanse się wykazać. W przypadku większych sum tak jak to u mnie było oszustwa od kilku tysiącach złotych, wszystko robili aby sprawę umorzyć i tak było.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, posiadam duże doświadczenie na zakupach allegro i tablicy. Uświadomiłem sobie masę rzeczy które pokierowały mnie aby w żadnym wypadku nie kupować na żadnym innym serwisie typu allegro i tablica

nie wiem jak "duże" masz doświadczenie ale ja kupiłem ponad 400 przedmiotów i sprzedałem około 150 ( to wszystko w ciągu 3 lat ) i jak na razie nie zostałem oszukany ( zostałem ale sprawa się rozwiązała więc do oszustwa nie doszło ). Transakcje od kilku złotych ( jako kupujący ) do kilkuset a jako sprzedający od 50 do kilku tysięcy. Trzymam się swoich zasad:

1. kupuję tylko u osób ze stażem

2. przed zakupem sprawdzam komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności