Skocz do zawartości

Jakiś konkurs? :)


szy

Rekomendowane odpowiedzi

zgadzam się że jawne branie udziału w konkursie to lipa, ale ja chętnie taki konkurs zobaczyłbym na łamach polskich enginów z uwagi na sprawdzenie możliwiści max zespamowania wyszukiwarki. Wiadome i oczywiste jest to że musiałby to być spam, teraz pytanie kto i ile i jakiej jakości moze go produkować. W pewnym sensie takie coś dawałoby możliwość ala ataków i strajków. Jeżeli dochodzi do zmasowanego ataku DOS na jakiś serwer to coś jak konkurs spamerów. Wyobraź sobie konkurs spamerów :-) w wyszukiwarce polskiej, 300 takich ludzi generuje np po miesiącu około 1000000 dokumentów które są zaindeksowane w polskim enginie. W takiej sytuacji żadna z wyszukiwarek nie jest wstanie się obronic a jest to nadal konkurs. Wiadomo przecież że jeżeli wyprodukuje 10 000 dokumentów to się nie podpisze że ja szook zorbiłem najwiekszy mega spam i jestem 1- to ja będę wiedział czy jestem na 1 pozycji czy znowu na 1000 i to dla mnie będzie ta wiedza.

teraz mógłbym się akurat to bawić bo dostałem nowy sprzęt do zabawy, mam jakieś 300 domen gratis, 1000 IP i możliwość postawienia na każdym serwera by uniknąć wielu serwerów wirtualnych na 1 IP.

teraz kazdy z rejestrantow daje mozliwosc poza uzyciem ich wlasnego dnsa wydelagowania w tym dnsie domeny na dane IP.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz udowodnienie co jest spamem a co nie jest trudne, zakładając że jakiegoś słowa nikt nie szuka to już linkowanie do takiej strony byłoby spamem - tzn sztucznym linkowaniem. A ciężko byłoby udowodnić który link to spam a który nie. 2 sprawa ktoś celowo mógłbym zaindeksować link spam aby konkurencja została obarczona tym zarzutem. Więc takie konkursy raczej nie mają sensu w sensie prestiżu lecz tylko zwykłej zabawy i czy będzie tam spam czy nie to bez róźnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce tutaj wywolywac oburzenia ale sa 2 kwestie dlaczego nie:

Co do spamu pewnie na takie hasło to raj na ziemi - ja mogę dziennie wypuscic ponad 1000 takich dokumentów na cloakingu, doorwayu i wszelkiejmaści spamie od prv republika do webpark

sami mowicie o etyce pozycjonowania a czy to by nie bylo zasmiecianie wyszukiwarek?

Ja bym nie bral udzialu w takim konkursie, bo wtedy jest czarno na bialym jakie kto ma mozliwosci i jakie zna techniki. Skoro uzyl tych technik do konkursy to znaczy ze moze uzywac na innych swoich stronach

ale przeciez o to chodzi - po to jest forum, zeby slabsi uczyli sie od lepszych... Ja np. znam podstawy, pare razy wpadnie mi jakis pomysl to przedstawiam, czasami dobry czasami zly... Jaki ma sens klepanie w kolko tego samego na forum a zostawianie nowych sztuczek dla siebie ?

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadzam się z tobą, lecz TEORIA SPAMU bo tak ją określę - sami administratorzy wyszukiwarek nie potrafią się jasno określić co jest spamem. Jeżeli znajdziesz super pomysł i będzie skuteczny to gwarantuje że okaże się spamem a szczególnie jak adminy nie będą mogły sobie z tym poradzić to zreguły piszą taki. pkt. :-) może zostać usunięta bez powodu i wtedy tak się dzieje. Więc zasmiecanie hm, tu wszystko można podciągnąc pod zaśmiecanie. Jeżeli miałbyś oceniać wartość merytoryczną wyszukiwanych dokumentów to większość to spam. Połowa serwisów o pozycjonowaniu nie wnosi żadnej nowej treści, nowi pozycjonerzy jadą na tym co czytają na serwisach starszych kolegów i budują na tej podstawie swój własny serwis - więc teoretycznie też spamują bo indkesują zwykłe smieci nie wnoszące żadnych info.

SPAM to teoria - pytanie pozostaje tylko wtedy kiedy jest on większy a kiedy na tyle mały że nie zostanie uznany za adminów za spam.

A wiesz taki konkurs właśnie miałby pokazać jaki spam można zrobić - tzn. jaki ruch w internecie naprwdę potrafią wygenerować sami pozycjonerzy - ile dokumentów są wstanie stworzyć. To pokazałoby skalę zjawiska jakim jest pozycjonowanie. Bo sam w sobie konkurs to jakaś głupota nie do zrealizowania w naszych warunkach. Bo jest to nie do oisągnięcia. Pomyśl jedziesz bez spamu masz 3 pozycje a ja ci walę na webparkach spam który jest przypięty dl twoich stron i reputacja siada, a jak to udowodnić ? w takim konkursie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie masz racje bez spamu poniekad nie da rady - tak juz jest i swiata nikt nie zmieni to jest na zasadzie "nie zasmiecaj chodników" - jak ja nie bede to i tak cala reszta spoleczenstwa bedzie i nic to nie da... :D pozostaje tylko kwestia tego, zeby faktycznie konkurs mial na celu testy, a wyciagniete wnioski zostayby omówione na forum - i to byloby swietne :D

pozdrawiam!

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szook, we wszystkim przyznaje Ci racje - gdyby zebralo sie duzo pozycjonerow, mogliby zawalic wyszukiwarke. tylko ...

duża grupa po silnie zmasowanym ataku na dany engin mogłaby pokazać jak sporo zagrożenie niesie za sobą np. fakt olewania pozycjonerów przez enginy

... pojawia mi sie jedno pytanie. Nie do konca sa dla mnie jasne pobudki 'pomagania wyszukiwarkom'. Z jednej strony ok, pomagasz odsiewac strony, ktore nie powinne pojawiac sie na to haslo. Ale z drugiej, wciaz jestes seo, kolesiem ktory stoi po drugiej stronie barykady i zajmuje sie MANIPULACJA obiektywnego (bo matematycznego) algorytmu. Dla jego autorow, mozesz byc albo zlem koniecznym albo wielkim wrogiem, zaleznie od podejscia autorow, albo od ilosci kasy utopionej w wyszukiwarce i systemie sponsorowanych linkow. Wiec moze wyjde troche na egoiste, ale zapytam - co uzyskasz z uswiadamiania wyszukiwarkom, ze pozycjonowanie naprawde jest skuteczne? W ten sposob oni sie najeza, wprowadza rygory i inne cuda i predzej czy pozniej pozycjonowanie sie skonczy (bo ze sie skonczy, a raczej baaardzo mocno zawezi, to jestem pewien - predzje czy pozniej). A do tego czasu, mozna jeszcze korzystac. Jesli zalezy Ci (hipotetycznie) na czystych wynikach w sieci, to prosta droga to stworzenia wlasnej wyszukiwarki...

"i can handle it without linking :)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom..

SKończy się na tym, że kolesie od google zamiast tylko wciągać drożdżówki i hamburgery w pracy przysiądą do kompilatorów i nam zrobią takie mutanty roboty, że nei damy rady.. i każde podwójne wystąpienei słowa kluczowego będzie traktowane jako spam ;P

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie nie źle mnie zrozumiałeś,

nie pomagać ale uświadomić że nikt nigdy nie wymyśli algorytmu skutecznego na pozycjonerów, strony musiałyby być analizowane przez człowieka a to powodowałoby znowu pełną komercjalizacje wyszukiwarki na co nie mogą sobie pozowlić, w momencie kiedy wyniki świadomie są ustawiane przez człowieka popularności takiego enginu spada. A to że 500 pozycjonerów wali 1000000 stron spamu pokazuje jedynie przewagę jaką niesie sobie grupa. Na dzien dzisiejszy byłbym wstanie z kilkoma ludźmi wyposażając ich w soft wywalić nie jeden engin w polsce. I co by zrobili ? zminili algorytm - przestali indkesować ?, filtorwqanie ??. Nic nie zrobią !

Jak narazie jesteśmy wrogami koniecznymi ale taki konkurs-spam uświadomiłby że takimi któlrych nie należy lekceważyć. Prawda akrutna jest taka że to my żądzimy wynikami wyszukiwarek a administratorzy jedynie starają ale tylko starają się to nam utrudnić, to że walną domenę pozycjonera bo wiedzą który to nie oznacza że są wstanie mi walnąć 5000 innych stron o których nawet nie będą mieli pojęcia.

I dalej zachęcam do konkursu żeby tylko pokazać jak wielką jesteśmy siłą - i ze nawet najwieksi się nie oprą na taką formę ataku na wyniki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych kompilatorów -

hehe nie zrobią czegoś takiego bo zmodyfikowaliu by tak algorytm że wszystko by znikneło a im o to nie chodzi, oniu tak muszą to filtrować aby poakzac dobre strony, nie mogą wyfiltorwać bo są 2 keywordsy bo to wywaliło by całą baze - a po 2 modyfikacja doorwaye to jakies 5 min i zznowu mam 5000 stron ktore tworze w tempie - 5000 = 1 min więc każda zmiana nic nie daje, mogą jedynie blokować indkesacje jeżeli wiedzą jaki serwer :-) ale na to to aqkurat mam sposób, powiem tak żadnej modyfikacji algorytmu się nie boje - jeżeli wynikami będzie sterował algorytm to zawsze jest do obejścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie na udowodnienie niezrozumialych i bezpodstawnych stwierdzen, ze "Content is King"

A ja zawsze bede twierdzil, ze "content is king"!!!

Pozycjonowanie bez podejscia "contnet is king" to jest jazda na pstrym koniu. To jest tymczasowe.

To jest tak jak z przydroznym barem. Bar z wielka reklama bedzie mial duzo klinetow, ale na dluzsza mete bar z lepsza obsluga, jedzeniem i cenami wygra.

Moja zasada: w decyzjach na temat strony to satysfakcja usera powinna byc najwazniejsza.

Jest to zasada, ktorej warto sie trzmac, bo tylko ta strategia ma szanse na rozwiniecie sie w cos powazniejszego.

Poza tym google idzie nadal w strone premiowania zawartosci a nie linkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze bede twierdzil, ze "content is king"!!!

Pozycjonowanie bez podejscia "contnet is king" to jest jazda na pstrym koniu. To jest tymczasowe.

Wiesz, kazdy ma swoje zdanie co do tego. Niestety czesto wyglada tak, ze ci z obozu content is king skupiaja sie bardzo na znajdowaniu spamu i jego zglaszaniu, a tymaczasem Ci z obozu linkow sie smieja bo maja wysokie pozycje. Tak to wyglada, ze "content is king" mowia ci ktorzy chcieliby byc w top10, ale nie potrafia.

Nie jest to regula i nie mowie, ze to sie tyczy Ciebie, bo nie analizowalem Twoich wynikow ani stron, tylko to jest takie zauwazenie.

Prawda jednak jest taka, ze dobry contetn nie zapeni Ci pozycji, bo nikt o nim nie bedzie wiedzial. Poza tym wystarczy krotka lektura "The Anatomy of a Large-Scale Hypertextual Web Search Engine, zeby zrozumiec jak wazne sa linki. Rowniez wystarczy spojrzec na bardzo konkurencyjna fraze computers i kopie drugiego wyniki, czyli Apple i zauwazyc taki komunikat:

These terms only appear in links pointing to this page: computers

Po takiej krotkiej analizie mozna zapewne stwierdzic ze: Content is King. ;)

Jezeli chodzi o odwiedzajacych strone to jak najbardziej liczy sie jej zawartosc. Jednak zauwaz ze nie wszystkie serwisy internetowe sa informacyjne, a wrecz istnieje mase sklepow intrernetowych sprzdajacych takie same produkty. Jak bys bardzo chcial to i tak nie stowrzysz takiego sklepu ktory bedzie sie zawrtoscia wyroznial sposrod konkurencji.

Mozesz sam napisac opisy do np. 1500 produktow, zeby nie byly takie same jak konkurencji, ale liczy sie tutaj klient i czy zostawi u Ciebie pieniadze. A klient chce miec dobry serwis i niska cene, a wypociny w opisie go zbytnio nie interesuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zgadzam się że zawartość strony, jej wartość merytoryczna jest bardzo ważna - ba najważniejsza jak dla mnie.

Aktualnie testuje jeden serwis który posiada bogatą i ciekawą zawartość.

I powiem tak - rozumiem że nie każdy jest wstanie ipotrafi wypozycjonować stronę ale dobry pomysł na jej zawartość to coś bardzo trudnego - jak dla mnie. Analizowałem czas jakki przebywają użytkownicy i nadobrych pozycjach a słabej zawartości jest on krótki - można go trkatować jak pomyłkowe kliknięcie.

Dlatego dobrze zadbać o zawartość serwisu, jego budowe i czytelność a wtedy skupić się na pozycjonowaniu strony.

Najlepiej zacząć z góry dobrze startować.

tzn przed pozycjonowaniem w pełni z optymalizować serwis - w podstawach -wiadomo poprawki wskazane.

po optymalziacji zadbać o to żeby nie było połamanych linków, szybki serwer, strona nie powinna ładować się dłużej niż 12-20 sek na łączu modemowym - najlepszy rezultat osiągnie się jak jest to około 2-7 sek.

Więc dla mnie ważne są: serwer: stabilny,szybki, dobre pingi, własne IP i rev dns do danej domeny - uniknięcie wielu serwerów wirtualnych na jednym IP,

2 budowa - czytelności, dobra mapa strony jak i dla wyszukiwarki tak i dla człowieka, rozbudowany serwis - min 300 podstron, linki max do drugiego kliknięcia w głąb.

Więcej nie mogę podać. - ale myślę że ktoś kto buduje coś napewno na tym skorzysta.

Pozdrawiam

Mariiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kazdy ma swoje zdanie co do tego. Niestety czesto wyglada tak, ze ci z obozu content is king skupiaja sie bardzo na znajdowaniu spamu i jego zglaszaniu, a tymaczasem Ci z obozu linkow sie smieja bo maja wysokie pozycje. Tak to wyglada, ze "content is king" mowia ci ktorzy chcieliby byc w top10, ale nie potrafia.

Ja przyznam, ze zglaszam pewna strone jako spam. pozycjonuja pod cokolwiek sie da i zawsze laduje sie na tej samej stronie z logami i dzwonkami.

jezeli chodzi o moje pozycjonowanie, to moge powiedziec, ze nie jest to moja slaba strona mojej strony, natomiast sama budowa forum (bazujacego na phpbb) jest majstersztykiem seo.

Moja strona w tym miesiacu zostala znaleziona (wejscia) dla 467 roznych fraz w wyszukiwarkach (w tym dziesiatki pierwszych miejsc).

Co z tego wynika?

Jezeli bym pozycjonowal linkami pod powiedzmy 5-10 fraz, to nadal ominalbym spora czesc rynku. Najwiecej mam wejsc dla fraz, w ktorcych wcale nie jestem pierwszy.

Co jeszcze z tego wynika? Sama budowa strony jest na tyle przyjazna, ze

moze ona zostac znaleziona.

Jezeli chodzi o odwiedzajacych strone to jak najbardziej liczy sie jej zawartosc. Jednak zauwaz ze nie wszystkie serwisy internetowe sa informacyjne, a wrecz istnieje mase sklepow intrernetowych sprzdajacych takie same produkty. Jak bys bardzo chcial to i tak nie stowrzysz takiego sklepu ktory bedzie sie zawrtoscia wyroznial sposrod konkurencji. 

Mozesz sam napisac opisy do np. 1500 produktow, zeby nie byly takie same jak konkurencji, ale liczy sie tutaj klient i czy zostawi u Ciebie pieniadze. A klient chce miec dobry serwis i niska cene, a wypociny w opisie go zbytnio nie interesuja.

jak najbardizej zgadzam ise, ze w takim wypadku content nie ma wiekszego sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności