Skocz do zawartości

Wyklikiwanie przez konkurencje - blokada IP Orange


tosterus

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że to co podała SandraEm (dzięki Sandra) - Art. 287. Oszustwo komputerowe - możnaby w tym przypadku zastosować

A cóż takiego Ci zaoferował lub obiecał, aby następnie "oszukać"?

ale to jeszcze musiałbym skonsultować z prawnikiem.

Nie zwlekaj, bo ta dyskusja nie ma sensu.

- Przypadek? Wszechświat nie może sobie pozwolić na taki luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rozumiem, że jest to blokowanie po stronie mojego serwera, a czy takie kliknięcia w reklamę nie będa zaliczone?

nie będą bo się strona nawet nie wyświetli dla pewnego typu userów -> rozwiązanie jest drastyczne ale innego wyjścia raczej nie ma poza tym żeby zostawić jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż takiego Ci zaoferował lub obiecał, aby następnie "oszukać"?

Może przeczytaj najpierw ten artykuł nim zaczniesz takie brednie wypisywać.

A co tam dzisiaj niedziela więc będę wyrozumiały:

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis danych informatycznych,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przeczytaj najpierw ten artykuł nim zaczniesz takie brednie wypisywać.

Takie bzdety to cytuj w US a nie w Polandii.

Nawet jeśli jakimś cudem proces się odbędzie, to gościu dostanie 6 m-cy w zawieszeniu + 500 PLN grzywny. Wróci do domku wyjamie słupy i proceder będzie dalej kwitł, a biznes cierpiał dalej.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez upoważnienia, wpływa na...

Nie wiem, jakież to kręte ścieżki Twojego umysłu pozwalają Ci sądzić, że do klikania w reklamy potrzebne są jakieś upoważnienia, ale miłej zabawy.

- Przypadek? Wszechświat nie może sobie pozwolić na taki luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie będą bo się strona nawet nie wyświetli dla pewnego typu userów -> rozwiązanie jest drastyczne ale innego wyjścia raczej nie ma poza tym żeby zostawić jak jest :)

To pewnie muszę pójść w tę stronę + pozycjonowanie. Wiesz może gdzie znajdę IP należące do Centertela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie muszę pójść w tę stronę + pozycjonowanie. Wiesz może gdzie znajdę IP należące do Centertela?

Większość narzędzi poda ci cały zakres ip, jak masz choć jeden.

Ja akurat nie podam, bo na moje strony to akurat nikt taki nie zagląda. W ogóle Polak się zdarza raz na tydzień.

Ja np. akurat widzę jak mi jakiś IP mieli jeden adres www kilkaset razy co kilka sekund.

Sprawdzam: 121.189.37.56 i widzę, że to Korea Telecom

patrzę zakres 121.128.0.0 - 121.191.255.255

No to banik po całym zakresie: 121.0.0.0/8

Koreańcy nie są mi potrzebni do szczęścia.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dochodzić odszkodowania w sądzie ale na drodze sprawy cywilnej. Z karną może być problem. Coś takiego jak jest w tej sprawie to się kwalifikuje pod czyn nieuczciwej konkurencji.

Natomiast nie piszcie jakiś głupot, że nie ma prawa zakazującego klikać w reklamy, bo to nie jest istota sprawy. Tutaj chodzi o to w jakim celu są robione te kliknięcia - a one są robione w takim, żeby się pozbyć konkurencji, a to nie ma nic wspólnego z korzystaniem w 'normalny' sposób z reklam.

Na blogu opisałem co i jak - https://www.kodeksinternetowy.pl/wyklikiwanie-reklam-przez-konkurencje/

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nie piszcie jakiś głupot, że nie ma prawa zakazującego klikać w reklamy, bo to nie jest istota sprawy. Tutaj chodzi o to w jakim celu są robione te kliknięcia - a one są robione w takim, żeby się pozbyć konkurencji, a to nie ma nic wspólnego z korzystaniem w 'normalny' sposób z reklam.

Tzn. masz jakąś wiążącą decyzję sądu w takiej sprawie, czy tak Ci się wydaje?

Otóż zauważam, że prawo traktujecie bardzo wybiórczo, wybierając z paragrafów to, co akurat może się przydać, zupełnie nie zwracając uwagi na resztę i jeszcze przy tym pohukujecie, że jeśli ktoś inny sądzi inaczej, to pisze głupoty. To po prostu żenująco prostackie.

- Przypadek? Wszechświat nie może sobie pozwolić na taki luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dochodzić odszkodowania w sądzie ale na drodze sprawy cywilnej. Z karną może być problem. Coś takiego jak jest w tej sprawie to się kwalifikuje pod czyn nieuczciwej konkurencji.

No właśnie skłaniam się ku sprawie cywilnej, tylko jak sobie pomyśle że muszę te tysiące jego IP przeanalizowac to mi sie odechciewa. Z drugiej strony jak mój szwagier nie potrafi zrozumiec działania AdWords to jak ja to wytłumaczę sędziemu?

Dziękuję za ten artykuł na blogu bo może być bardzo pomocny.

Otóż zauważam, że prawo traktujecie bardzo wybiórczo, wybierając z paragrafów to, co akurat może się przydać,

No bo właśnie tak to działa, przecież nie będę szukał w Kodeksie Rodzinnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż tak to nie działa.

Aby czyjeś postępowanie wypełniało znamiona czynu zabronionego, nie wystarczy, że pasuje do dwóch słów zawartych w jakimś wybranym przez nas paragrafie.

Chcąc skorzystać z przepisu, który przytaczasz, spocznie na Tobie ciężar dowiedzenia, że ktoś: chce Ci wyrządzić szkodę poprzez, jak sądzę, wprowadzenie nowego zapisu danych informatycznych, nie mając do tego uprawnień. Nie wystarczy samo przeświadczenie, że chciał Ci wyrządzić szkodę. Będziesz jeszcze musiał dowieść, że wprowadzał nowe zapisy danych informatycznych nie mając jednocześnie do tego uprawnień. Padniesz już na samym "wprowadzaniu danych informatycznych", bo osoba ta żadnych danych nie wprowadza (również ich nie zmienia, nie zakłóca - wszystko działa jak powinno, zgodnie z założeniami systemu). Załóżmy jednak czysto akademicko, że Ci się to uda. Pozostanie jeszcze dowiedzenie, że aby klikać w reklamy (bo tak przecież według Ciebie dane te "wprowadzał"), musiał mieć stosowne uprawnienia.

Równie dobrze możesz wnieść pozew przeciwko całej reszcie userów o to, że klikają bez uprawnień, a nie kupując Twoich towarów/usług (bo przecież nie wszyscy to robią, prawda?), działają na Twoją szkodę.

- Przypadek? Wszechświat nie może sobie pozwolić na taki luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kung Fu SEO - proszę Cię nie pisz jak nie masz pojęcia o czym piszesz. Częściowo to co mówisz to dotyczy sprawy karnej i to każdy wie, że z nią będzie niepewnie.

Proces cywilny to inna bajka i w ogóle nie ma zastosowania to o czym piszesz (a mieszasz sprawę karną z cywilną, bo w karnej żadnego pozwu nie ma).

Tak jak już pisałem podstawą będzie miała ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Czym innym jest klikanie w reklamy przez użytkowników, a czym innym przez konkurencję. I w tym drugim przypadku mogą być konsekwencje prawne.

To nawet bez znajomości prawa czuć, że coś jest nie tak i musi być takie postępowanie gdzieś uregulowane i jest w powyższej ustawie.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja może dotknąć każdego z nas. Bardzo irytujące, że niewiele lub wręcz nic nie można zrobić. Ciekawe ile w ogóle takich sytuacji ma miejsce? A Wielki Brat ma to w ...

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności