Skocz do zawartości

Wyklikiwanie przez konkurencje - blokada IP Orange


tosterus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie wiem, co się tak dziwisz. Czyli rozumiem, że w Twoim mniemaniu nie jest możliwe wytoczenie żadnej sprawy cywilnej komuś obcemu z internetu, bo określenie danej osoby przekracza wszelkie możliwości?

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kung Fu SEO, jeśli chodzi o sposób wypowiedzi przypominasz mi naszego Bogdana z Hameryki ;) W rzeczonej sprawie powinien się wypowiedzieć prawnik bo faktycznie Prawo a Sprawiedliwość to dwie zupełnie różne sprawy ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o powództwie czy jest zasadne, czy nie sąd rozstrzyga wyrokiem, na zakończenie sprawy. W Twojej wersji Sąd by musiał uznać - "głupia sprawa, nie występuję o IP" - coś takiego jest niedozwolone, bo na tym etapie w ogóle sąd się nie interesuje czy sprawa jest słuszna czy nie.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwko abonentowi danego nr IP.

Jest kilka wersji określenia pozwanego i ustalenia jego danych, ale generalnie opisujesz sprawę i wnosisz o ustalenie przez sąd danych danego abonenta IP i wskazujesz że samemu nie da się rady tego ustalić ze względu na ochronę danych osobowych i tylko sąd to może zrobić.

Nie wiem czy wiesz, ale żeby złożyć pozew przeciwko komukolwiek muszą być dane, czyli imię, nazwisko i adres do korespondencji.

Nie możesz złożyć pozwu przeciwko osobie X zamieszkałej w Y. Nie możesz napisać w pozwie żeby sąd sobie sprawdził.

Tyle.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku można tak zrobić, gdyż inaczej nie da się złożyć pozwu, a bez pozwu nie masz uprawdopodobnionego interesu prawnego i danych nie uzyskasz. Zresztą jako osoba postronna i tak nikt Ci nie wyda żadnych danych, więc to musi się odbyć przez sąd.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę dla niedowiarków, że należy złożyć pozew bez danych w formie imienia / nazwiska / adresu pozwanego:

https://www.rp.pl/artykul/730330.html

wyrok - II SA/Wa 364/11

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie źle wytłumaczyłeś im problem. Bo oni to ocenili jako wejścia na Twoją stronę - jako coś normalnego, a nie kwestię wyklikiwania, czyli marnowania Twojego budżetu - nieuczciwa konkurencja.

Starałem się jak mogłem wytłumaczyć o co dokładnie chodzi ale widocznie nie trafiło na podatny grunt. Natomiast dzisiaj dostałem maila od policjanta (prowadzę również serwis ogłoszeniowy) z prośbą o podanie numeru IP kolesia który zamieścił ogloszenie o sprzedaży metafedronu. Spróbuję z nim zagadać na temat mojego problemu, może się odwdzięczy jak mu pomogę :)

Co do maila to myślałem bardziej o zadzwonieniu do konkurencji mniej więcej z takim tekstem, można by zaobserwować reakcje, a do odpowiedzi na maila mogą się przygotować.

policja się tym nie zajmie - czyny nieuczciwej konkurencji to w większości sprawy cywilne (ta akurat jest cywilną), a nie karne, więc dochodzisz ich na własną rękę w sądzie w drodze powództwa.

OK tylko nawet nie wiem przeciwko komu mam złożyć pozew.

Musisz podać adres IP osoby która zamieszczała ogłoszenie.

A jak chodzi o klikanie to jest wina Google i z nimi powinieneś iść do sądu, że zliczają nie prawidłowo kliknięcia ponieważ im płacisz za usługę. Osoba która klika nie ma żadnej korzyści z tego, ponieważ dla Policji dla sądu nie ma znaczenia czy się wyświetlasz 1 2 10 50, czy grając na giełdzie poniosłeś straty, czy źle zainwestowałeś. Google ostrzega Cię w regulaminie i zaznacza że płacisz za klikniecie nie za akcje, kupna, nie ma znaczenia kto klika i ile razy. Dla mnie ta dyskusja jest bezsensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę dla niedowiarków, że należy złożyć pozew bez danych w formie imienia / nazwiska / adresu pozwanego:

https://www.rp.pl/artykul/730330.html

wyrok - II SA/Wa 364/11

Tylko zauważ, że podajesz info dla niedowiarków w całkiem innej sprawie.

My rozmawiamy o naklikanych reklamach a nie o zniesławieniu i obraźliwych tekstach. To jest zdecydowanie wyższy kaliber.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności