Skocz do zawartości

Katalog firm a GIODO


okna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy prowadząc katalog firm należy zgłosic taka bazę do GIODO? Niby w przypadku osób posiadających osobowość prawną nie ma takiej potrzeby, ale co jeśli w katalogu pojawią sie wpisy osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą? Można je wówczas zidentyfikować po NIP, imieniu i nazwisku, a nieraz adresie siedziby firmy zarejestrowanej w domu. Ktoś z Was ma jakieś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem na ten temat z prowadzącym zajęcia z materialnego prawa administracyjnego, z którym przerabialiśmy między innymi ustawę o ochronie danych osobowych. W jego opinii (ale mojej też) dane zgromadzone w katalogach firm nie są danymi osobowymi w rozumieniu tejże ustawy. Czytałem nawet orzecznictwo sądów administracyjnych, które tą tezę potwierdzają, np. https://orzeczenia.ns.../doc/C02DDC2452 ;)

ps. post nie stanowi porady prawnej w rozumieniu przepisów o radcach prawnych i adwokaturze... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane osobowe to jak nazwa wskazuje dane osób czyli Jan Kowalski który jest chroniony a już P.H.U. Jan kowalski może być publikowany , spamowany do oporu. Firmy są publiczne i każdy może podawać ich dane i je przechowywać tym bardziej jeśli same się ogłaszają w katalogu firm. Jeśli podajesz swoje imię i nazwisko na fejsie i dorzucisz swój adres (i zdjęcie w pończochach) bo uznasz to za fajny pomysł to sam udostępniasz swoje dane. Mimo że w portalu dane osobowe widnieją to nikt go nie poda do sądu skoro sam je tam ujawnił. Nie trzeba tu żadnej sekretnej wiedzy.

Grupa katalogów i stron różnych CRUZA.PL zaprasza do współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Według mnie bazę firm trzeba też zgłosić do GIODO. Od 2012 roku zmieniły się przepisy, nawet jeżeli firmy same się zgłaszają do katalogo to masz bazę którą administrujesz i trzeba ją zgłosić

Abrigo.com.pl - Biuro rachunkowe dla branży SEO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dostaliście jakieś info od GIodo po zgłoszeniu bazy danych. Pytam się bo zrobiłem to już kilka miesięcy temu i cisza nie wiem czy nie zrobić tego ponownie

Bezgotówkowo auto zastępcze z oc sprawcy na czas naprawy. Jeśli natomiast chcesz kupić tanie OC naprawdę dobra multiagencja. Czy każdy może mieć apartament na wynajem i na tym zarobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak nie ma to nie została zarejesterowana? to jakaś paranoja chyba że tak długo to trwa. Jest tu jakiś specjalista od zgłaszania bazy danych

Bezgotówkowo auto zastępcze z oc sprawcy na czas naprawy. Jeśli natomiast chcesz kupić tanie OC naprawdę dobra multiagencja. Czy każdy może mieć apartament na wynajem i na tym zarobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kontaktowałeś się z nimi? Wysyłałeś pocztą czy sam im dostarczałeś dokumenty? Ja bym do nich zadzwonił, dowiedział się czy w ogóle dostali wnioski oraz jak wygląda sprawa... kiedy można spodziewać się decyzji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że ja w katalogu firm są adresy e-mail to trzeba zgłosić do Giodo. A jak, gdy są pozostałe dane: imię i nazwisko właściciela (osoby do kontaktu), telefon? Czy te dane też podlegają potrzebie zgłoszenia?

Serwis komputerowy o oprogramowaniu programy-komputerowe.net.pl - serwis internetowy o komputerach,
sprzęcie komputerowym komputery-sieci.pl - systemy operacyjne programy-gry.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności