Skocz do zawartości

zmiany na stronie -> duży spadek


davido

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Sprawa wygląda tak: strona (sklep) była w google od około roku. Jakieś dwa miesiące temu poczyniłem pewne zmiany:

- dołączyłem do LinkujPro (wiem, wiem ...)

- usunąłem stronę powitalną (wcześniej był index.html i ładował się przed właściwym index.php)

Strona przez ponad miesiąc miała się dobrze (pod koniec okresu przeskoczyła z drugiej strony wyników na pierwszą) i nagle zaczęła spadać. W tym momencie ledwo mieści się w pierwszej 50-tce :pisze:. Od razu wspomnę, że to raczej nie sandbox (czyli raczej nie wina LinkujPro), bo z parametrem allianchor wyniki są podobne. Czy usunięcie tej pierszej strony mogło tak zszokować google?

z góry dzięki za sugestie

davido

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LP i u mnie nic nie poleciało...

Powiedz jakie masz pozycje. Z moich obserwacji ostatnich "wielkich spadków" wynika, że poleciały strony z zainstalowanym LP, ale tylko te, które były wysoko w wynikach. Nie poleciały strony pozyjonowane systemem.

Tylko jest jeden problem (pisałem jeszcze kilka postów na ten temat) - w jaki sposób google zorientował się, że jest zainstalowany LP. Czyżby jednak ręczna wojna z systemami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio strony z zainstalowanym LP poleciały na łeb...

Równie dobrze moge powiedzieć, że polecialy strony które zawierają litere 'y' - nie rozumiecie, że nie ma jak wykryć czy strona korzysta z LP czy nie bo innej metody niż sprawdzanie czy jest plik za to odpowiedzialny nie ma a tam nazwa pliku jest różna dla każdej strony.

Systemy Wymiany Linków - Zdobądź więcej linków przy pomocy systemów automatycznej wymiany linków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze moge powiedzieć, że polecialy strony które zawierają litere 'y'

Ale nie poleciały!

Szanuję Twój wkład w udzielaniu się na tym forum, ale zrozum jedno - jedyną wspólną cechą jaką udało się zaobserwować u tych stron jest właśnie zainstalowany LP. Posty typu "nie rozumiecie..." nie wnoszą nic do dyskusji. Ludzie potrzebują pomocy i trzeba rozpatrzyć wszystkie możliwości, nawet te najbardziej nieprawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma do tego Linkuj PRO ? Czy te strony maja tę wspóną cechę, że sa po polsku, albo może jeszcze inna wspóną cechę. A jeżeli mam strony z Lp, mktóre nie padły na ryja, a podskoczyły to co to jest? Wyjatek, który npotwierdza regułę. Nie przemawia do mnie taka artgumentacja.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jakie masz pozycje. Z moich obserwacji ostatnich "wielkich spadków" wynika, że poleciały strony z zainstalowanym LP, ale tylko te, które były wysoko w wynikach. Nie poleciały strony pozyjonowane systemem.

Podobne obserwacje wynikają z przeczytania ostatnich postów na forum LP. Jeśli chodzi o mój przypadek, to potwierdzam poiwyższe spostrzeżenie - strona przed spadkiem była na 8 miejscu.

No nic - na próbę usunę LP ze strony i zawieszę swoją działalność tam - jak będę miał jakieś wyniki, to o tym zamelduję.

davido

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Na słowo Logistyka do wczoraj byłem na 5 i czasami na 7 miejscu ( w zależności od DC). Dzisiaj jestem wszędzie na 5 i w jednym DC na 4. Na słowo Doradztwo jestem na 23 miejscu i ale to słowo zacząłem pozycjonować mocniej od miesiąca i generalnie obseruję wzrosty (3 dni temu byłem na 60 miejscu). Są frazy na których jestem na miejscach 1-3 ale one są dość łatwe :D Dla mnie osobiście jedyne co się zmienia to ilość wyników jakie zwraca google. LP dalej działa :)

Pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhehee ja mam linkujpro... i nie widze zadnych spadkow;) potwierdzam wrecz pne sie do gory - w sumie to nie wiem nawet jak to mozliwe hehe zeby poleciec za uzywanie systemu... raczej mozna poleciec jak sie go nieumiejetnie uzywa... to tu sie zgodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności