Skocz do zawartości

Jak się zabezpieczyć przed "kradzieżą" pomysłu


elwierka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was zna jakieś sposoby na zabezpieczenie się przed "podłapaniem" (tudzież podkradnięciem) pomysłu na serwis przed programistą, który będzie pisał skrypt? Chcę zlecić napisanie skryptu ale boję się, że po zapoznaniu się ze szczegółami (funkcje serwisu itd) ta osoba po prostu podkradnie mój pomysł i sama utworzy to, co ja chcę zrobić. Może lepiej jest zawrzeć jakąś umowę? Tylko czy jako osoba prywatna czy lepiej jako firma?

Od razu napiszę też, że nie zamierzam sama pisać skryptu serwisu bo jest on bardzo rozbudowany, a ja nie mam takiego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko jeszcze problem, jako kto i kiedy podpisać taką umowę. Nie wiem jeszcze, na ile mój serwis osiągnie sukces i póki nie muszę, nie zakładam firmy. Nie dostanę wyceny skryptu, póki nie powiem, jak ma działać serwis, a z kolei jak udzielę takich informacji, to ta osoba będzie wiedziała wszystko. W takiej sytuacji wydaje się, że potrzeba by podpisać taki papier jeszcze przed wyceną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta osoba po prostu podkradnie mój pomysł i sama utworzy to, co ja chcę zrobić.

:D

programista będzie wolał napisać ten projekt i wziąć pieniądze niż go "podkraść" -> średnio raz na tydzień spotykam się ze "świetnym" pomysłem i wymuszaniem tego typu umowy i takimi tam bzdurami :)

btw. daje 2 : 1 że nie ma tam takich funkcji z którymi się w ten czy inny sposób nie spotkałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje serwis na localhost w sejfie :olaboga:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgnij porady prawnika, który zajmuje się prawem autorskim. Jeśli sądzisz, że to coś nowego, inowacyjnego to tym bardziej.

Na początek przelej swój pomysł na papier, im więcej szczegółów tym lepiej.

@kajman, kity żenisz. Co drugi szuka tylko okazji aby podkraść pomysł.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kajman, kity żenisz. Co drugi szuka tylko okazji aby podkraść pomysł.

tak? a na ciul mi pomysł jak muszę go napisać i jeszcze nie wiem czy wypali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który zajmuje się prawem autorskim

Prawo autorskie raczej nie dotyczy pomysłów na biznes, to jest raczej kwestia prawa patentowego , ochrony patentowej.

A może ma ktoś dobrze sporządzony wzór NDA

NDA pisze się pod konkretną sprawę, poza tym tak czy inaczej nie zabezpiecza w 100% (niestety) ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sukces=pomysł+marketing

sukces=pomysł+wykonanie+marketing -> przeważnie jest tylko to pierwsze a sukces i mimo tych trzech składników może się nie udać bo "świetny pomysł" to tylko czyjeś subiektywne doznanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku można sporządzić coś a'la NDA połączone z jakby "zakazem pracy u konkurencji" ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności