Skocz do zawartości

E-Biznes / Sprzedaż Produktów Wirtualnych


Hagen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak dobrze pamiętam budowa domu jest objęta zwolnieniem. :)

Należy zwrócić uwagę, że są likwidowane zwolnienia. Trzeba kontrolować zmiany na bieżąco.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ar4 mam prośbę, albo prowadzisz dyskusję na poziomie merytorycznym albo wcale.. bo takie dziecinne kłapanie dziobem i przekrzykiwanie się niczego nowego do tematu nie wnosi...

Dla usług budowlanych było (i chyba do dziś jest, nie mam pewności bo w tej branży od 5 lat nie działam) zwolnienie z kasy fiskalnej do 50 klientów fizycznych w roku - ale uwaga: masz obowiązek udokumentować wykonanie usługi fakturą lub rachunkiem. Dla firm zawsze wystawiasz rachunek (ryczałtowiec) lub F.VAT.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opłacam domeny czy serwery w firmie hostingowej to wysyłają mi najpierw fakture "pro-forma" a po opłaceniu usługi przysyłają mi kolejną wiadomość z opłaceniem tej usługi...

po opłaceniu suługi wiadomość wygląda tak...

+===================================+
| Numer faktury:  0015/03/2014/pf
| Tytuł:          przedłużenie domeny: 1 rok (darmoweszablony.org)
| Wpłacona kwota: 49 zł
+===================================+

Usługa została aktywowana.

Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie. Nie musisz na nią odpowiadać.

Nie dostaję żadnego paragonu... -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taka wersja zautomatyzowania tego procesu by mi pasowała. Tak czy siak trzeba by było wszystko nabijać na kase fiskalna, ale przynajmniej nie miał bym konieczności wysyłania każdego paragonu z osobna -.- no chyba ze na prośbę klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozliczeń internetowych wygodniejsza jest drukarka fiskalna+soft.

Można to zintegrować z innym oprogramowaniem np. do obsługi klientów.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W tym roku zmienia się bodajże ustawa o prawach konsumentów

Wchodzi w życie dyrektywa UE.

https://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Zakupy-internetowe-nieznajomosc-prawa-jednak-nie-szkodzi,wid,16472109,wiadomosc.html?ticaid=112641

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się ma do tego co piszecie ale

Kasy fiskalne w działalności internetowej

Przedsiębiorcy prowadzący działalność przez Internet stosują te same przepisy dotyczące kas fiskalnych, co wszyscy przedsiębiorcy. Jeżeli sprzedają przez Internet towary wymienione powyżej (np. płyty CD, DVD, karty pamięci i inne nośniki z zapisanymi danymi lub zawierające oprogramowanie komputerowe, itd.), to muszą stosować kasy fiskalne. Jeżeli jednak nie kwalifikują się do tej grupy, powinni zwrócić uwagę na dwa istotne zwolnienia, o których mówi rozporządzenie, a które są charakterystyczne dla działalności online.

Zwolniona z rejestrowania na kasie fiskalnej jest sprzedaż:

  • towarów wysyłanych pocztą, kurierem, w tym sprzedaż dla polskich i zagranicznych odbiorców (osoby fizyczne), czy sprzedaż na aukcjach (oprócz sprzedaży towarów, których dostawa musi być ewidencjonowana na kasie w każdym przypadku),

  • usług świadczonych drogą elektroniczną, np. płatny dostęp do treści serwisu, konta premium lub wirtualne pieniądze w grach internetowych, a także sprzedaż oprogramowania, gier, filmów, muzyki czy e-booków w formie plików pobieranych online (sprzedawane bez fizycznego nośnika).

Zwolnienie to ma jednak istotny warunek - można je zastosować tylko wówczas, gdy płatność następuje na rachunek bankowy, a sprzedawca prowadzi ewidencję pozwalającą na jednoznaczną identyfikację i połączenie: płatności, sprzedanego towaru lub usługi i nabywcy.

Co za tym idzie, w sytuacji, gdy następuje zapłata gotówką, prowadzenie ewidencji nie jest możliwe lub dopuszcza się odbiór osobisty towaru, sprzedawca traci możliwość skorzystania z opisanego powyżej zwolnienia. Co w takim wypadku? Wówczas przedsiębiorca działający w Sieci może korzystać ze wspomnianego limitu 20 000 zł rocznie obowiązującego wszystkich przedsiębiorców, który daje prawo do prowadzenia sprzedaży bez rejestrowania jej na kasie

fiskalnej.

W takiej sytuacji nabicie paragonu w momencie wysyłki nie jest w praktyce poprawne, ponieważ w przypadku sprzedaży wysyłkowej z płatnością przy odbiorze obowiązek podatkowy powstaje w momencie otrzymania zapłaty (Ustawa o VAT, Art.19, ust. 13, pkt. 6). Wyjściem z tej sytuacji jest wprowadzenie transakcji do ewidencji ("zeszytu") korekt kasy fiskalnej po otrzymaniu płatności, tak, aby rozliczenie podatku nastąpiło w odpowiednim okresie.

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolniona z rejestrowania na kasie fiskalnej jest sprzedaż:

  • usług świadczonych drogą elektroniczną, np. płatny dostęp do treści serwisu, konta premium lub wirtualne pieniądze w grach internetowych, a także sprzedaż oprogramowania, gier, filmów, muzyki czy e-booków w formie plików pobieranych online (sprzedawane bez fizycznego nośnika).

Skąd wziąłeś ten wycinek? Wytłuszczony fragment tego tekstu jest bardzo ważny, gdyż świadczy o Tym że nie musiał bym posiadać kasy fiskalnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności