Skocz do zawartości

E-Biznes / Sprzedaż Produktów Wirtualnych


Hagen

Rekomendowane odpowiedzi


gdyż świadczy o Tym że nie musiał bym posiadać kasy fiskalnej.

Proponuję zasięgnąć konsultacji księgowej lub najlepiej podpisać z biurem księgowym umowę.

Przepisy w tym temacie często się zmieniają w formie rozporządzeń. Z początkiem tego roku też było sporo zmian.

Swoją drogą pewnie skorzystasz ze zwolnienia, ale zarobić 20 000 zł. można w miesiąc a nie w rok.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tutaj nie chodzi o kwotę a rodzaj rozliczenia (bezgotówkowe) przy tego typu wirtualnych usługach (nie namacalnych) bynajmniej tak wedle tego źródła wszystko wskazuje ;)

Przecież jak kupujesz choćby sam kod doładowania do telefonu (przez internet), to nikt ci paragonu nie wystawia ;)

Jednak gdy doładowujesz osobiście w punkcie i płacisz gotówką lub kartą, to już potwierdzenie otrzymujesz

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o kwotę a rodzaj rozliczenia

Nie, tu chodzi o magiczną kwotę.

Jeśli korzystasz ze zwolnienia to nie musisz wystawiać paragonów dla osób fizycznych. Prowadzisz jedynie ewidencję sprzedaży na potrzeby księgowe. Do tego nie możesz przyjąć gotówki do ręki. Wszystko musi się odbywać za pośrednictwem konta tak aby pozostał ślad po transakcji.

Jeśli przekroczyłeś kwotę 20 000 zł w roku, jest zobowiązany do posiadania kasy fiskalnej i nabijania każdej sprzedaży. jesteś też zobowiązany do wystawiania i dostarczania paragonów dla osób fizycznych. W tym wypadku możesz kasę brać do ręki.

Natomiast, na dzień dzisiejszy nie wiem kto może korzystać ze zwolnień. Nie śledzę tego na bieżąco, mam od tego księgową i śpię spokojnie. :)

Amen.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Myślałem Panowie że obejdę się bez konsultacji księgowej i dowiem się paru istotnych informacji od was, ale wiadomo że każdy jest od czegoś innego, a księgowa jest właśnie od takich rzeczy... Lecz muszę uwzględnić fakt iż w moich okolicach e-biznes nie jest dla księgowej na porządku dziennym, i ciężko mi znaleźć osobę kompetentną z wiedzą o e-biznesie... może mogli byście mi polecić osobę która jest na bieżąco w tych sprawach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcmagik - jasne masz z tym rację, ale autorowi tematu chodziło o sprzedaż jakiś produktów wirtualnych. Jak sprzedajesz za pobraniem itp. gdzie fizycznie wysyłasz paczkę to nie ma żadnego problemu bo włożysz do niej paragon.

Problemem jest np. sprzedanie kodu do katalogu stron za 1 zł na allegro - bo gdyby nie te przepisy to nie wiadomo jakby paragon dostarczyć i kto ma za to zapłacić. Na szczęście nie ma takiego problemu.

Poza tym za pobraniem nie do końca jest problem, gdyż tam wypisujesz druk pobrania i wiadomo z niego kto komu co wpłaca i kwituje to poczta, więc w zasadzie ma to takie same dane jak potwierdzenie przelewu.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem znakomitej większości odpowiedzi, ale jeżeli sprzedajesz tylko przez internet (portale sprzedaży aukcyjnej i sklepy internetowe) to nie masz obowiązku posiadania kasy fiskalnej w ogóle. Gdy sprzedajesz firmie wystawiasz rachunek, gdy osobie fizycznej zapisujesz to sobie w ewidencji. Jeżeli będziesz poza internetem sprzedawał też fizycznie przysługuje Ci tylko zwolnienie do 20.000


Żeby było do końca jasne o co mi chodziło. Transakcja oraz produkt ma wyglądać następująco:
- kupno za pośrednictwem przelewu przez firmę np. dotpay, transferuj, przelewy24
- po opłaceniu dostęp do pobrania pliku wirtualnego

Zamiast pisać tutaj idź do biura podatkowego, nie jestem specjalistą ale jest szansa że będziesz mógł to pod 3% ryczałt podciągnąć.

Quas Primas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W sumie racja. Myślałem Panowie że obejdę się bez konsultacji księgowej i dowiem się paru istotnych informacji od was, ale wiadomo że każdy jest od czegoś innego, a księgowa jest właśnie od takich rzeczy... Lecz muszę uwzględnić fakt iż w moich okolicach e-biznes nie jest dla księgowej na porządku dziennym, i ciężko mi znaleźć osobę kompetentną z wiedzą o e-biznesie... może mogli byście mi polecić osobę która jest na bieżąco w tych sprawach...

Hagen - jeżeli sprzedajesz usługi elektorniczne i klienci płacą przelewem, sms itp, to nie masz obowiązku posiadania kasy fiskalnej, bez względu na obrót. Co do księgowej to nie musi być z okolicy, wiele firmy świadczy usługi zdalnie, a doradza przez telefon, czy maila

Abrigo.com.pl - Biuro rachunkowe dla branży SEO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności