Skocz do zawartości

Ekspress Ciśnieniowy Do Biura


bluesem

Rekomendowane odpowiedzi

@Herk cwaniaku, to zrób w tym kawę dla 20 osób w 10 min :)

Jako fan kawy w domu pijam tylko z takiej kawiarki ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Gdybym miał firmę na 20 osób, to i odpowiednią osobę do robienia kawy i nie tylko :P

Mam taki ekspres ciśnieniowy (dostałem w prezencie :D ), ale go zupełnie niemal wcale nie używam, no nie mam jakoś przekonania zresztą samo przygotowanie kawy, wedle mojego gustu to coś znacznie więcej niż zalanie jej w automatyczny sposób (ja wiem jaka łyżeczka i ile ;) Zresztą ja kawy prawie w ogóle nie ruszam , raz w tygodniu może się napije i bez tego jestem ADHD na wysokich obrotach ;)

Jak byłem dzieckiem, co pamiętam jak jednym z zajęć było mielenie jej takim starym młynkiem ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


i bez tego jestem ADHD na wysokich obrotach

za dziecka wpadłeś do kotła z magicznym napojem czy co? ;) nawet osoba wydelegowana do robienia kawy nie zrobi tak szybko kaw, jak automat ciśnieniowy ;) do tego taka maszynka stojąca w sekretariacie to prestiż ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak byłem dzieckiem, co pamiętam jak jednym z zajęć było mielenie jej takim starym młynkiem ;)

Kawę piję wyłącznie mieloną ręcznie tradycyjnym młynkiem, to mój poranny rytuał. Zaparzam i dodaję plasterek cytryny - większość automatów może się schować :D

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Herk cwaniaku, to zrób w tym kawę dla 20 osób w 10 min

Automatem też nie zrobisz 20 kaw w 10 minut :)

Pytanie do wątkotwórcy - nie napisałeś na ile osób czy ile kaw dziennie ma robić i jakie to kawy (w większości) - czy typowe czarne czy różne odmiany kawy z mlekiem.

Osobiście używam ciśnieniowego kolbowego Saeco (nie jest to szeptanka hehehe) - na moje potrzeby tzn max 3 kawy dziennie jest w sam raz, a poranna kawa jest swego rodzaju rytuałem tzn sam proces sypania, ubijania kolby (bez skojarzeń świntuchy) i samego parzenia. Dla mnie zaletą ekspresu kolbowego jest możliwość stosowania za każdym razem takiej kawy (smaku, rodzaju) jaki chcę, a w automacie sypiesz jeden rodzaj i dopiero jak go skończysz możesz zmienić na inny, ale kolba to max na kilka kaw dziennie.

Wykonam profesjonalne projekty graficzne stron www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatem też nie zrobisz 20 kaw w 10 minut :)

Się przyłączam. Te 20 kaw to chyba jakies nieporozumienie.....

Nawet w lokalu gastronomicznym się nie zdarza. Wiem, bo jakby nie było takowe prowadziłem przez sporo lat. Ktoś by mógł pomyśleć o np. weselu, stypie, czy konferencji.... Ale to też nie tak.

Na imprezie typu "wesele" kawę się raczej podaje na życznie a nie hurtem. A np. na konferencji po prostu stoją specjalne dzbanki z kawą i filiżanki, donoszone według potrzeb. To jest standard.

Ja wcale nie miałem jakichś super ekspresów. Jeden Lavazzy odziedziczyłem, ale on był bardzo delikatny, no i robił 1-ną kawę z jakichś drogich kapsułek Lavazzy. Dobry miał tylko parownik, ale trzeba było o niego bardzo dbać. Oprócz kawy Lavazzy miałem jeszcze kawę Alfredo (dziś tez znajdziecie ją w wielu miejscach). Duźo taniej mnie wychodziła, i wydzierżawili mi kilka ekspresów, takich "ruskich", czyli możesz walić młotkiem i nic się nie stanie. To bardzo ważne w takim biznesie. Bardzo proste ekspresy na jedną kawę i saszetki, ale wszystkie do końca pracowały solidnie.

Na barze miałem ich dwa + Lavazza. W restauracji też dwa + wielka machina najpierw mieląca kawę, używana tylko do śniadań, ew. imprez typu "konferencja".

Ja bym tez bardziej zwrócił uwagę na koszty. Kawa w kapsułkach, czy saszetkach może wychodzić drogo. Zazwyczaj takie firmowe ekspresy łykają tylko firmową kawę. Te moje od Alfredo, to na siłe, każdą sypaną kawę łykały, ale generalnie używaliśmy kawy Alfredo w saszetkach. Lavazza oczywiście łykała tylko Lavazzę. Drogo.

Kawa Alfredo to chyba była z firmy Darboven. Ja tam nie widzę specjalnych ekspresów u nich na stronie, ale pewnie takowe mają pod bardziej publiczny użytek, w końcu widuję kawę Alfredo w wielu lokalach. Dobrze mi się z nimi współpracowało, byli elastyczni, nie robili problemów, zawsze na czas.

Na publiczny użytek, to każdy widział w szpitalach, na lotniskach... Stawia się automaty i za parę groszy leje to to w miarę znośną kawę, czekoladę, itp. Pewnie da się to skonfigurować na darmowy użytek. Chociaż na lotnisku w Monachium napoje z darmowych automatów jakoś mi nie smakują. Może dlatego, że człowiek się przyzwyczaił, że trzeba płacić, a jak darmowe to podejrzane :D Pełno jest ofert takich automatów.

PS. Sam kawoszem nie jestem. Zacząłem pić dopiero bliżej czterdziestki... A itak musi to być lura z dużą ilością śmietanki i cukru. Niemniej zawsze wyczuwałem różnicę między Lavazzą a np. Alfredo, ta pierwsza była delikatniejsza, ładniejszy aromat...

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ziarno byście dali do takiej maszyny

Najlepiej palone. ;)

Oczywiście mieszanki arabiki 100%. Tworzenie mieszanek i samo palenie to sztuka.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę od strony sprzedaży wiem jak wygląda rynek ekspresów do kawy i z kilkoma przedstawicielami handlowymi rozmawiałem. Nikt nie wspomniał o Delonghi. Są to, według mnie, najlepsze ekspresy ze względu na konfigurację mocy kawy, rozwiązania nabijania kawy i mielenia. Co do nabijania kawy, jest to element który dziecko wyjmie i wyczyści.

Nie będę linków wklejał, ale dla autora mogę polecić: Delonghi Perfecta Esam 5500 (chyba są dwie wersja A i B, widziałem tylko B) - oprócz wymienionych wyżej zalet, jest jeszcze dość duży pojemnik na mleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Eee tam ciśnieniowy jak kawa to tylko

To w drugą stronę - tak małego przerobu nie mamy :) ale zgadzam się, nie ma nic lepszego niż taka czarnula... chyba, że tak a 18 letnia;)



Pytanie do wątkotwórcy - nie napisałeś na ile osób czy ile kaw dziennie ma robić i jakie to kawy (w większości) - czy typowe czarne czy różne odmiany kawy z mlekiem.


8 osób na stałe po średnio 3 kawki dziennie plus Klienci.. dodatkowe 5 do 10 kawek.





Osobiście używam ciśnieniowego kolbowego Saeco (nie jest to szeptanka hehehe) - na moje potrzeby tzn max 3 kawy dziennie jest w sam raz, a poranna kawa jest swego rodzaju rytuałem tzn sam proces sypania, ubijania kolby (bez skojarzeń świntuchy) i samego parzenia. Dla mnie zaletą ekspresu kolbowego jest możliwość stosowania za każdym razem takiej kawy (smaku, rodzaju) jaki chcę, a w automacie sypiesz jeden rodzaj i dopiero jak go skończysz możesz zmienić na inny, ale kolba to max na kilka kaw dziennie.


Do domowych zastosowań również preferuję kolbę - LaCimbali M21 Junior D. Do biura trafił swego czasu otrzymany w prezencie szajsoKRUPS, który nie dość, że leje z siebei ochydę to był cześciej w serwisie niż w biurze. Nie znam rynku modeli autoamtycznych na tyle by wybrać coś solidnego, by nie stać się znów znajomym panów z serwisu.

A jakie ziarno byście dali do takiej maszyny?



Co do ziarna jestem zadowolony z caffegaleria.pl To co ważne kawy są świeże - trafiają się perełki do 2 tygodni od palenia, wszystkie te lavazze itp to nic specjalnego ubranego w gustowny makretingowy bełkot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do domowych zastosowań również preferuję kolbę - LaCimbali M21 Junior D. Do biura trafił swego czasu otrzymany w prezencie szajsoKRUPS, który nie dość, że leje z siebei ochydę to był cześciej w serwisie niż w biurze. Nie znam rynku modeli autoamtycznych na tyle by wybrać coś solidnego, by nie stać się znów znajomym panów z serwisu.

Łał ekspres za około 15 tys. zł który ciężko w ogóle w Polsce kupić, do zastosowań domowych, widzę, że dobrze się powodzi. Ja ostatnio zarezerwowałem sobie miejsce na promie kosmicznym dowożącym materiały do stacji orbitalnej - taki mały wypadzik przed prawdziwymi wakacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Automatem nie zrobisz 20 kaw w 10 minut

Się przyłączam. Te 20 kaw to chyba jakies nieporozumienie.....

Profesjonalne ekspresy FRANKE (np. te z orlena) mają wydajność 150-180 kaw z mlekiem / 1h :) więc w 10 minut przygotować można min 25 kaw ;) I serio tyle zrobią ;) Jasne, że nikt ich do domu czy biura nie kupi, ze względu na cenę ;) Tak, tak - to jest szeptanka :D

Do domu/biura polecam saeco ze względu na dość dużą popularność - w razie awarii nie ma problemu z dostępnością części jak w przypadku bardziej egzotycznych marek.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności