Skocz do zawartości

Ekspress Ciśnieniowy Do Biura


bluesem

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio zarezerwowałem sobie miejsce na promie kosmicznym dowożącym materiały do stacji orbitalnej - taki mały wypadzik przed prawdziwymi wakacjami.

Jak już tam będziesz, to po co wracać? Lepiej lecieć dalej a może apiać natrafisz na znacznie lepszą cywlizację? :D

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Osobiście kiedyś na urodziny trafił mi się taki

delonghi-ec-250.b-p_13675041vb.jpg

Szał to nie jest (przy tych waszych za grube tauzeny) , czeka na gości ewentualnie może kiedyś na młodą kochankę, ja tam wolę tradycyjnie kawę robić plus te kapsułki drogo wychodzą

Jak dobra kawa to Lavazza ewentualnie kawa Kimbo ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Herk, do Twojego urodzinowego nie wchodzą kapsułki ;) kup ręczny młynek (koniecznie z żarnem, nie ostrzami), dobrą kawę i ciesz się smakiem ;)

Chociaż ja i tak nie zamienię kawy z kawiarki na żadną inną ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi bardzo miło że akurat tak ciekawy temat pojawił się na forum:) tak się składa że jestem pracownikiem sklepu zajmującego się dystrybucją włoskiej kawy, ekspresów do kawy oraz różnych akcesoriów do parzenia kawy. Z całą pewnością mógłbym polecić ekspres Saeco https://www.kawywloskie.pl/product-pol-542-Ekspres-do-kawy-Saeco-Royal-One-Touch-Cappuccino.html

Widzę że na forum jest kilku miłośników kawy, mam nadzieję że uda mi się specjalnie dla nich wynegocjować z Szefem jakiś stały rabacik :D albo chociaż Gratis do zamówienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee wchodzą kapsułki odkręcam uchwyt i wkłada się taką jedną sztukę :P Wiem bo swego czasu kilka razy robiłem nie ma on fukcji mielenia

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRcFTLK8p9uowrw0Mc3OFcnZImh3gvXabF6GlUwarP1RMilTFclUQ

Tutaj kapsułki (oczywiście można i sypać )

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up to masz wynalazek ;)

IMHO kapsułki to najgorszy z możliwych syfów :D

Świeżo zmielona, z kawiarki.. mniiiiiaaaaaaaaaaam ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, dla osoby która sobie ceni dobry smak kawy oraz potrafi dostrzec różnice między świeżo zmieloną zaparzoną kawą a kawą z kapsułki różnica będzie ogromna... Systemy kapsułkowe są bardzo wygodne np w biurach gdzie kawy pije się dość dużo i ciężko byłoby zapanować nad porządkiem ekspresu, a tak wyrzucamy zużytą kapsułkę do kosza i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO kawa z kapsułki to coś jak bułki z supermarketu z ciasta głęboko mrożonego.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


aś wyraźna różnica w jakości między kawą z kapsułek i bez?

Ogromna. Z kawą jest jak z winem tyle, że kawa ma dużo bogatszy wachlarz smakowy. Jak dobrze pamiętam podstawowych smaków w winach jest 8, przy kawie 250. Smak kawy można modyfikować przy ręcznej maszynce - stopień ubicia, temperatura wody, ciśnienie...w automatach w najlepszym wypadku temperature wody możesz zmienić, ilość kawy, stopień zmielenia... a w kpasułkach upychają wszystko łącznie z chemią.

Ja uważam, że z kawą jest jak z Oliwkami. Pierwszą oliwkę się wypluwa, bo się oczekuje po tym jak wygląda innego smaku... a każda kolejna coraz bardziej zaczyna smakować. Dobre espresso jest jak oliwka jak się skonfrontuje oczekiwania z rzeczywistością to zaczyna każda kolejna smakować bardziej... aż na myśl o cukrze w kawie człowiek się krzywi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up na wypad w góry może i fajne, ale w domu by mi się nie chciało tak pyerdolić ze zrobieniem kawy :) Poza tym to coś wyżej to lekko zmodyfikowany ekspres przelewowy.. IMHO rewelacyjnej kawy z tego się raczej nie zrobi.. :/

Już wolę swoją kawiarkę ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Poza tym to coś wyżej to lekko zmodyfikowany ekspres przelewowy.. IMHO rewelacyjnej kawy z tego się raczej nie zrobi.. :/

Nie do końca - tu jednak przeciska się pod ciśnieniem a to od ciśnienia zależy w dużej mierze smak kawy. Poza tym dla mnie ten cały proces od mielenia do zaparzenia kawy to po prostu chwila relaksu. Jeden maluje obrazy inny czyni dzieło z ziaren kawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


przeciska się pod ciśnieniem

ciśnienie jak w strzykawce.. to rzeczywiście ma porównanie do ekspresu (9-11/15 bar) i kawiarki (3,5-5 bar)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności