Skocz do zawartości

Co Ja Właściwie Mam?


Emilka

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jeśli dobrze zrozumiałem to za 600 zł są gotowi przerzucić oprogramowanie na wskazany (dowolny) serwer. Wtedy będziesz miała i oprogramowanie i dostęp do ftpa. To ja już bym wolał dam im ten grosz i się uwolnić - o ile oczywiście pliki nie są zakodowe, bo wówczas poprawki i tak będą mrzonką.

Nie wiem co to dokładnie znaczy bo jeszcze z nikim nie konsultowałam jak pytałam o przeniesienie na wskazany przeze mnie serwer to odpowiedzieli mi coś takiego: Dostęp do kodów źródłowych:

dialog.php - odpowiada za wygląd i wszystkie elementy związane z HTML

data.php - komunikacja z baza danych, logika SEO

index.php - przeglądanie list produktów

product.php - obsługa karty produktu

Pozostałe kody pozostaną skompilowane, bez możliwości ingerencji (w

szczególności panel administracyjny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dostęp do kodów źródłowych:

Czy te wszystkie informacje zawarte są w umowie i zostały Ci wyjaśnione przed dokonaniem zakupu? Jeżeli nie to ja nadal polecam ścieżkę prawną.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zostaliśmy wywołani do tablicy to kilka uwag celem sprostowań:

- podane kwoty są kwotami brutto (zaokrąglonymi w górę) i zawierają poza sklepem również opracowanie logotypu,

- zaproponowaliśmy Pani przejście na najnowszą wersję oprogramowania z przeniesieniem danych i zachowaniem przekierowań 301 ze starych adresów na nowe (między wersją 4 a 6 aptusshop'a dość radykalnie zmieniliśmy układ linków w sklepie wyrzucając miedzy innymi identyfikatory) wraz z przeniesieniem nagłówka i kolorystyki (przy okazji zmiana z HTML4 na HTML5),

- sklep od 2010 roku nie był rozwijany, nigdy też nie otrzymaliśmy żadnych wytycznych co mamy zmienić w kodzie,

- nie jest prawdą, że Pani nie ma umowy - posiada ją i są tam wszystkie warunki - w tym informacja o skompilowanych kodach ( choć bez problemu udostępniamy te które służą generowaniu tzw. frontu sklepu),

- licencja na zewnętrzne serwery jest przy zakupie droższa o ledwie 100 zł (wtedy klient w każdej chwili może otrzymać kody i bazę danych), jeśli licencja jest kupowana jako ograniczona (tańsza) to faktycznie pobieramy w przypadku przenosin na inne serwery opłatę (zgodnie z warunkami zapisanymi w umowie, która została przez Panią podpisana) - w cenie jest instalacja na dowolnym wskazanym przez zamawiającego serwerze spełniającego wymagania oprogramowania (które również Pani otrzymała).

Podsumowując - wczoraj otrzymaliśmy od Pani ultimatum, że albo zgodzimy się na jej warunki albo opisze nas na tym forum (co też Pani spełniła). Nasze próby skontaktowania się wczoraj z Panią Ewą w celu wyjaśnienia wszystkich spraw - niestety spełzły na niczym - poza postawieniem nam ultimatum. Nie chcemy wdawać się w przepychanki, ale SEO od 2009 do 2014 zmieniło się dość drastycznie - dlatego nie czujemy się winni temu, że sklep sprzed 5 lat nie spełnia wszystkich obecnych trendów (stąd nasza propozycja przejścia na nowszą wersję oprogramowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście na nową wersję oprogramowania nic nie zmieni w mojej sytuacji, dalej nie będę miała dostępu do ftp, a o to głównie chodzi. Niestety brak dostępu do ftp nie jest nigdzie zaznaczony w umowie. Wczoraj pytałam na podstawie którego punku umowy nie posiadam dostępu do ftp. Dostałam taką odpowiedź:" Umowy obejmują listę usług, jakie są świadczone w ramach ponoszonych opłat, a nie listę usług, które nie są świadczone". no oczywiście o takim niuansie jak brak dostępu do ftp nikt nie raczył poinformować. Myślę że robiony jest wałek z brakiem dostępu do ftp a umowa nadaje się do prawnika i sądu. Drogi Panie tutaj wszystko rozbija się o brak dostępu do ftp , proszę na tym forum poinformować dlaczego go nie mam i jak w tytule co ja właściwie mam- mam coś czy tylko mi się zdaje ze mam sklep do którego można się dostać z panelu, ale jakiś poprawek już nie da się wprowadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ze strony naszej firmy zadeklarować, że w ramach ceny na nowe oprogramowanie otrzyma Pani licencję zewnętrzną z rozkompilowanym całym kodem odpowiedzialnym za wygląd (generator kodu HTML) oraz bibliotekami SEO - odpowiadającymi za generowanie elementów związanych z SEO (title, kanonizacja (automatyczna i ręczna), nagłówki, itp.). Nowy sklep postawimy na jedynym naszym serwerze współdzielonym, który wystarczy do obsługi Pani sklepu i udostępnimy Pani dostęp FTP. Tyle mogę zaoferować - niestety nasze prośby o kontakt lub przesłanie numeru telefonu pozostały bez odpowiedzi (poza ultimatum).

Reszta wcześniej składanych propozycji również pozostaje w mocy. W razie wątpliwości ponawiamy prośbę o kontakt telefoniczny lub podesłanie aktualnego numeru telefonu - postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności