Skocz do zawartości

[ile?] Kilka fotek "modelki"


novy*

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że za 200-300 zł jest ok - oczywiście z prawem publikacji tych zdjęć. Takie śmieszne gazety typu "ugotuj mi mamo" czy "historie spod lady" płacą ludziom po 50 zł za zdjęcia do gazeta, Mój znajomy z zawdu kierowca występował już jako "lekarz", "listonosz", "własciel Baru" :-).

Ale uważam, że to mała kwota - po az tym od modelki wymaga się nie przyjścia na sesję ale pracy. Sesję w których uczestniczyłem końcyły się czasem o 3 w nocy zanim oczekiwany efekt był taki jak zamierzałem :-(.

Uważam jednak że za 100 USD (300zł) masz całą gamę gotowych zdjęć z naprawde ładymi dziewczynami i dobrze zrobionych.

P.S. Pisząc ŁADNA o dziewczynie miałem na myłsi to jak wychodzi na zdjęciach - niestety często to są rózne dwa światy - przeciętne dziewczyny na fotografii stają się TOPOWE i odwrtonie :-(. Więc najlepiej opieraj sie jednak na portfolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

novy* w takiej sytuacji jak to przedstawiłeś to dziewczyna pomyśli że jesteś ..... zboczeńcem :D

Jak to sobie wobrażasz???

- część chcę Ci zrobic kilka zdjęć przyjdz do mnie do pokoju :D

Znajdowałam się po jednej i drugiej stronie aparatu i jak dotychczas miało to miejsce w domowych studiach. Nie wyolbrzymiajcie ;-)

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez najmniejszych problemów zgrabna amatorka zgodzi się na 300 zł za sesję z przekazaniem praw do wykorzystania zdjęć.

Trenowałem to na potrzeby poligrafii (również z bardziej "odważnymi" zdjęciami w bikini) i nie był problemów.

Więcej kosztował mnie profesjonalny fotograf (ok. 1000 zł za sesję) - samemu nie próbowałem, bo nie mam takiego studia i oświetlenia.

Zaletą (fotek u profesjonalnego fotografa) było oprócz jakości również świadomość dziewczyny, że nie bawimy się w jakąś tandetę a'la erotoman-amator.

Pokazanie je przykładowych zastosowań takich zdjęć upewnia dziewczynę, że nie chodzi tu o jakieś gierki o zabarwieniu erotycznym tylko fotki reklamowe.

Dostała na deser swoje profesjonalne fotki i była zachwycona.

BTW: Kolega podobnie robił zdjęcia do wykorzystania na pudełko do gry planszowej o zabarwieniu erotycznym. Trochę więcej "golizny" (toples + stringi, bez twarzy) - też nie było problemu z dziewczyną.

Ważne: Jest sesja, są fotki - dziewczyna dokładnie wie, które fotki zostaną wykorzystane i zgadza się na to na piśmie. Żadnych akcji typu podpisywanie w ciemno bez wglądu w efekt sesji.

Zamiast jakiejś ściemy lepiej uczciwie przedstawić sprawę - w każdym liceum znajdziesz chętne na taką sesję. Nie mam tu na myśli jakiegoś podrywu tylko "modelki" do zdjęć reklamowych.

Dużo gorzej z facetami w typie "młody biznesmen".

Projekty graficzne - webdesign w standardzie w3c. Layoutom opartym na tabelach mówimy: "Walcie się!" (we wszystkich przeglądarkach i IE)

Katalog Stron jakich wiele, ale optymalizacja stron wyjątkowa - zapewniona dostępność strony, walidacja i semantyka kodu html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kava a co przez domowe studio rozumiesz ?

jak dla mnie to tam powinnien byc przy najmniej jeden snoot, softbox jeden albo 2, plastry miodu, blendy itp... oczywiście wszystko połaczone w jakąś całość.

no i jakies tło albo tła.

i żeby te min 3 metry wysokości było no i przestrzen zeby mozna było to wszystko rozstawić

jak to jest w domu to mi nie przeszkadza :D

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa zaraz dojdziemy do mandarynek, dwóch wyładowczych, kranu itp :D i mieszkanko zamieni się w hale :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden snoot, softbox jeden albo 2, plastry miodu, blendy itp... oczywiście wszystko połaczone w jakąś całość.

no i jakies tło albo tła.

i żeby te min 3 metry wysokości było no i przestrzen zeby mozna było to wszystko rozstawić

Bez przesady z tym arsenałem, przykładowo fotki tego autora powstają w domu, a z zapraszaniem dziewczyn do mieszkania nie ma raczej problemu :D Fotka powstała przy dwóch softboxach i tle i nic więcej.

EDIT

Dobra, to już koledze reklamę zrobię, Michał Barteczko Photography

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak chciałbyś zrobić tę fotkę bez doświetlania tła ;-)

To nie sprzęt robi zdjęcia tylko fotograf - dobrą pracę można naprawdę zrobić minimum nakładu. Koniec OT ;-)

A za 300zł to chyba każda amatorka będzie zadowolona.

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawdzone już wielokrotnie:

- bez problemu znajdziesz ładną dziewczynę do zdjęć za ok. 200 zł/dzień

- nawet nie musisz wychodzić z domu. Daj ogłoszenie na forum regionalne i poproś o odpowiedzi ze zdjęciami.

Generalnie nie ma NAJMNIEJSZEGO SENSU wynajmowania profesjonalnej modelki ze "fiu-bździu" w głowie, bo to nie konkurs zdjęć artystycznych. Tylko za pierwszym razem wynajęłam profesjonalną modelkę z agencji przekonana, że to tak po prostu trzeba przy katalogu. Okazało się to bzdurą - zdjęcia całej kolekcji zrobiono na trzech dziewczynach, z czego tylko jedna była ową profi. Efekt końcowy w żaden sposób nie uzasadniał stawki owej modelki ( x5) w porównaniu do dwóch pozostałych dziewczyn.

Warto natomiast zainwestować w pożądną wizażystkę (można dogadać się z niejedną drogerią/salonem/szkołą, które w zamian za jakąś wzmiankę przygotują modelkę w godzinę).

Osobny temat to fotograf profesjonalista. Nie do przeskoczenia w kwestii jakości w porównaniu do zdjęć amatorskich. I nawet nie chodzi o zaplecze sprzętowe (bo to przecież można wynająć na dzień) ale o "to coś" - umiejętność ustawienia modelki, oddanie pożądanego nastroju, wprowadzenie odpowiedniej atmosfery na sesję.

Zatem "obiekt" do zdjęć jest małym wyzwaniem. Najważniejszy jest autor.

Pozdrawiam,

Ania

Prace magisterskie - Baza prac dyplomowych

KONIECZNIE posłuchaj fragmentów - a potem kup całą płytę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności