Skocz do zawartości

Zapłata I Rozliczenie Podatku Od Adsense


Levy

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o łopatologiczne wytłumaczenie, jak nalezy rozliczyć podatek od Adsense.

Jestem zatrudniony w zakładzie pracy w oparciu o umowę o pracę, a zatem rozliczam się PIT 37. Dodatkowo, w październiku otrzymałem pierwszy przelew od Google. Chciałbym rozliczyć wpływy jako "najem powierzchni reklamowej", ryczałt 8,5%. Jak to wykonać? Jakie pismo należy wystosować do US i do kiedy? Jak rozliczyć wpływy, które otrzymałem w 2014 r.? Proszę o pomoc.

Teraz musisz rozliczyć to już jako dochód z innych źródeł progresywnie - mogłeś zgłosić rozliczenie jako najem przed otrzymaniem pierwszego wpływu z tego tytułu (także po ptokach) - możesz teraz zgłosić do 20 stycznia taki sposób rozliczania ale dopiero na ten (czyli 2015) rok podatkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Teraz musisz rozliczyć to już jako dochód z innych źródeł progresywnie - mogłeś zgłosić rozliczenie jako najem przed otrzymaniem pierwszego wpływu z tego tytułu (także po ptokach) - możesz teraz zgłosić do 20 stycznia taki sposób rozliczania ale dopiero na ten (czyli 2015) rok podatkowy.

Jeśli przychód osiągnęło się w trakcie roku podatkowego to wybór opodatkowania można wybrać do dnia 20 miesiąca, następującym po miesięcy w którym osiągnęło się przychód. Jeśli otrzymałeś przelew w październiku to miałeś czas do 20 listopada więc i tak po ptokach. Ale nie jest tak jak piszę melepl, że trzeba było wybrać rodzaj rozliczenia przed otrzymaniem pierwszego przelewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz musisz rozliczyć to już jako dochód z innych źródeł progresywnie - mogłeś zgłosić rozliczenie jako najem przed otrzymaniem pierwszego wpływu z tego tytułu (także po ptokach) - możesz teraz zgłosić do 20 stycznia taki sposób rozliczania ale dopiero na ten (czyli 2015) rok podatkowy.

Jeśli przychód osiągnęło się w trakcie roku podatkowego to wybór opodatkowania można wybrać do dnia 20 miesiąca, następującym po miesięcy w którym osiągnęło się przychód. Jeśli otrzymałeś przelew w październiku to miałeś czas do 20 listopada więc i tak po ptokach. Ale nie jest tak jak piszę melepl, że trzeba było wybrać rodzaj rozliczenia przed otrzymaniem pierwszego przelewu.

masz rację do 20 następnego miesiąca po którym otrzymało się wpływ - wcześniej pisałem na szybko z głowy nie sprawdzając w przepisach przyznaję się do błędu :) Jednak dla kolegi i tak to nic nie zmienia bo już po ptokach teraz ma czas na zgłoszenie do 20 stycznia na rok bieżący i następne lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli jak rozumiem, dochody otrzymane z GA w roku 2014 rozliczam jako inne dochody, a te otrzymane w 2015 już jako najem (po wysłaniu oświadczenia). I tu pojawia się pytanie. Czy chodzi dokładnie o "oświadczenie o wyborze opadatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (z tytuły najmu, podnajmu dzierżawy)"? Czy do oświadczenia należy coś dołączyć? Czy mogę je wsyłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wengosz'" data-cid="1395828" data-time="1420381683">

Czy chodzi dokładnie o "oświadczenie o wyborze opadatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (z tytuły najmu, podnajmu dzierżawy)"?

Zrób tak, aby jeszcze dopłacisz do interesu. Za najem/dzierżawę nie ryzykowałbym;) Raz uznają, że to ok, a innym razem dobiorą Ci się do tyłka;)

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wengosz'" data-cid="1395828" data-time="1420381683">

Czy chodzi dokładnie o "oświadczenie o wyborze opadatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (z tytuły najmu, podnajmu dzierżawy)"?

Zrób tak, aby jeszcze dopłacisz do interesu. Za najem/dzierżawę nie ryzykowałbym;) Raz uznają, że to ok, a innym razem dobiorą Ci się do tyłka;)

Nie rozumiem, czemu mieliby dobrać mi się do tyłka. :) Jest wydana ogólna interpretacja, która mówi jasno, że może być to najem/dzierżawa. Poza tym rozmawiałem ostatnio z Panią z US i mówiła, że jest spór jak należy to rozliczać, ale zapoznałem ją z ww. ogólną interpretacją i przyznała mi rację - można rozliczać jako najem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak, aby jeszcze dopłacisz do interesu. Za najem/dzierżawę nie ryzykowałbym;) Raz uznają, że to ok, a innym razem dobiorą Ci się do tyłka;)

Dostałem pismo z Ministerstwa Finansów, że jako najem to można. Tylko że ja mam papier, a wy nic nie macie. Z nimi nigdy nie wiadomo. Żeście takich debili wybrali to macie.

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem pismo z Ministerstwa Finansów, że jako najem to można.

Bo można, ale problemy będą dopiero jak nie masz DG, a zarobki będą wpływały na Twoje konto częściej i częściej;) Wtedy nawet ten papierek Ci nie pomoże;) A z DG to wątpię, aby ktoś wydał Ci korzystną interpretację ;)

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakoś w 2012 roku dostałem indywidualną interpretację, która mówiła, że dochody z adsense powinienem traktować jako inne źródła dochodu. Tak też rozliczyłem dochody za 2012 i 2013. Pod koniec 2014 dostałem pismo, że została wydana interpretacja ogólna i należy te dochody traktować jako najem/dzierżawę.

Czy ktoś może mi wyjaśnić co teraz powinienem zrobić z tamtymi rozliczeniami? Muszę składać jakieś korekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w 2012 roku dostałem indywidualną interpretację, która mówiła, że dochody z adsense powinienem traktować jako inne źródła dochodu. Tak też rozliczyłem dochody za 2012 i 2013. Pod koniec 2014 dostałem pismo, że została wydana interpretacja ogólna i należy te dochody traktować jako najem/dzierżawę.

Czy ktoś może mi wyjaśnić co teraz powinienem zrobić z tamtymi rozliczeniami? Muszę składać jakieś korekty?

Nic już nie możesz zrobić - zostałeś tak jak i wielu wyruchany przez Państwo - nie oddadzą Ci tego podatku zapłaconego przez wcześniejsze 2 lata niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściąganie należności działa w jedną stronę - kiedy masz je wobec US.

Darmowepozycjonowanie.info - przydatne informacje na temat pozycjonowania stron w wyszukiwarkach

Katalogus.pl - jak katalogować stronę i jak znaleźć wartościowe i ciekawe katalogi ?

Informacje i porady biznesowe dla początkujących i doświadczonych przedsiębiorców - Pasjabiznesu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam żeby nie mieć problemów nawet nie wpisywałem kosztów uzyskania przychodów, bo były różne opinie. Zapłaciłem podatek od całej kwoty.

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę się podpiąć pod temat.

Na wstępie zaznacze, że jestem osobą fizyczną - i nie wysyłałem pisma by zmienić sposób rozliczania na najem/dzierżawe, po prostu przegapiłem.

Do tej pory, przez ostatnie 3 lata rozliczałem się uwzględniając koszty uzyskania przychodu. Czyli na prostym przykładzie, przy przelewie 1000zł, 144zł szło na poczet US. Mam rozumieć, że od tego roku nie uwzględnia się kosztów uzyskania przychodu i mam odprowadzać podatek od całej kwoty? Czyli w przypadku 1000zł - 200zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności