Skocz do zawartości

Papierosy, E-Papierosy, Itp.


Altaica

Rekomendowane odpowiedzi

Nie palę już od 25 lat. A rzuciłem na etapie prawie dwóch paczek dziennie. Po prostu rzuciłem. Ostatni papieros i gotowe.

A te e-gie to dla zamydlenia. I nieprawdą jest, że jest nieszkodliwy dla innych. Nikt tego nie badał, a z własnego doświadczenia kontaktów z e-palaczem wiem, że to co wypuszcza po "dymku" to śmierdzi jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Raz zapaliłem papierosa i zwymiotowałem, kosztowałem fajke, kosztowałem sisze, i inne syfy ;)

E-papieros to gorszy syf niż normalne papierosy (polecam zrobić sobie zdjęcie płuc, to takie czarne od góry na dół, to jest właśnie e-papieros, w "mikrokropelkach" dostarczane do układu oddechowego, od nas chłopaki na zdjęciach RTG w robocie przy okresowych zacierali oczy "co to"- lekarz wyjaśnił)

Oczywiście nie przeszkadza mi, że ktoś "jara" nie lubię jednak jak to robi w miejscu publicznym, restauracji, pubie itd niestety wtedy reaguje ;)

Stara zasada ja nie ciągnę ;)

Dodatkowo nie palę (i nigdy bym tego nie zrobił, tak samo jak nie kupuję wódki ani piwa) bo nie wspieram akcyzy ;)

wolę pędzić jedno, drugie, trzecie ;)

Wiem co mówię, majówka z pawianami we wrocławskim ZOO to było coś, w końcu oprócz małp z telewizji, spotkałem inne z którymi dogadać się da ;) (nawet zjadły mi orzeszki ;)

Miłego dnia

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up jak się samemu napędzi lub nawarzy.. to się da żyć ;) a jak smakuje :P

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się nie da żyć ;)

Żyć się da, wyjątkiem są piwa "regionalne" inne dla mnie smaku nie mają ;)

Pędzenie bimbru to dla mnie rodzinna tradycja, jak wina, śliwowicy, (jak wędzenie szynek i boczków czy robienie kiełbas) i innych rzeczy (trzepanie masła, robienie twarogu, wytwarzanie mąki, słoiki z dżemem, śliwkami, czereśniami;)

Ja na prawdę bardzo mało kupuje w sklepie ;)

Dodam tylko koszt produkcji 0,5 litra bimbru to niecałe 2-4 zł zależy od ilości a smak, moc i potencjał (także bezbolesny kac;) bezcenne ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz nam Państwo z akcyzy okradać, już wiemy skąd dziura budżetowa :P

A tak na poważnie, jasne że wszystko szkodzi. Co do e-fajek nie wiem jak ktoś tam, ja mam dwie fajne bateryjki, masę liquidów i z każdym dniem zerkam sobie na staty jak szybko wychodzę na plus w porównaniu do zwykłych fajek. Lubię palić, czy wapować i już, bez dymka obojętnie jakiego jakoś tak mi lipnie, ale chwała tym co rzucili ;)

Whisky na wieczór, dymek z rana i jakoś żyje. Ale cóż w miarę możliwości z chęcią bym wybudował własną bimbrownię :D i ewentualnie posadził trochę tytoniu :)

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla palaczy, wiem że palenie jest passe ;)...

To charakterystyczne dla naszego forum- pytasz palaczy a piszą Ci co nie palą a nawet wklejają zdjęcia płucek. Pytasz o wartościowe katalogi a piszą Ci, że nie warto do żadnych dodawać chociaż sami najczęściej nie robią aktualnych testów. Pytasz o swl to mówią, że to zło wcielone chociaż nigdy nie korzystali :D

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To charakterystyczne dla naszego forum- pytasz palaczy a piszą Ci co nie palą

Nie palę dlatego, że mój jeden S.P. dziadek "jaracz" przez 40 lat cierpiał (w wieku 28 lat miał raka i wycięte jeden płat, czyli ot moje lata, do tego kiedyś walczyłem z alergią pyłkową ale jak powiesz, że służba zdrowia pod koniec lat 80tych w naszym kraju przysyłała pielęgniarkę co pomagała w tym kierunku to niektórzy nie uwierzą ;)

Czy jest zdrowe? Z chęcią zmierzę się wydolnościowo z jaraczem fajek (nawet dmuchnę w takie urządzenie co sprawdza wydolność płuc, co robiłem u "pulmologa")

Każdy ma prawo robić ze swoim zdrowiem i życiem co chce, mi nic do tego, jednak jestem niestety za tym (podobnie jak posiadam specjalne ubezpieczenie dla motocyklistów), by podobnie traktować nałogowych narkomantów, papierośników, czy alkoholików a tym bardziej karać za palenie gdzie stoją ludzie którzy tego nie robią

Jak nie można już wędzić wędlin czy tam zrobić grilla na balkonie, to czemu mam wdychać czyjś nałóg? (jako biern palacz, przeszkadza mi to)

Dlaczego ja mam czekać w kolejce, bo ktoś nie dbał o swoje zdrowie?

Kalkulując to, że nie pale, pozwala mi pokryć choćby "koszty transportu" do pracy i z powrotem

Niestety pamiętam fajki "Extra Mocne", "Popularne czy Radomskie bez filtra", pamiętam "Opale" pamiętam "Czekoladowe karamby" , więc dla mnie wydanie za "dymka" tyle co dwa litry paliwa to zdecydowanie za dużo (w granicach chyba 80% to akcyza, podatki itd;)

Miłego dnia ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skwituję Ciebie tak :)

Reporter na ulicy pyta przechodnia:
- Pali pan?
- Palę.
- Wie pan, że to niezdrowe?
- Wiem
- Ile pan ma lat?
- Sześćdziesiąt.- Od jak dawna pan pali?
- Zacząłem już w wieku dwunastu lat.
- Proszę pana. Czy zdaje pan sobie sprawę, że gdyby pan te pieniądze, które przez ten czas, który pan pali i wydał na papierosy, zaoszczędził. To teraz przykładowo kupiłby pan za nie np. tego Mercedesa SLK, który tam stoi?
- A pan pali?
- Nie.
- A ma pan taki samochód?
- No... nie mam.
- No widzi pan. A ja palę i to jest mój Mercedes.

a co do wydolności organizmu, to przy paleniu zwykłych fajek jest taka:

Przebiegnijmy 3km ;) gwarantuje Ci, że będzie to na podobnym poziomie, jak nawet nie lepszym ze strony palacza. A różnica jest taka, że niepalący po kilku minutach może jeszcze raz to przebiec, palący nie ;) co do szybkości, siły, krótkiej intensywnej wytrzymałości to różnicy nie ma, czy się pali, czy nie ;)

/edit @Nikonem potwierdzam w 100%

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przebiegnijmy 3km gwarantuje Ci, że będzie to na podobnym poziomie, jak nawet nie lepszym ze strony palacza

Jako niegdyś palący-biegający i wciąż biegający kategorycznie zaprzeczam :)

Palacz może co najwyżej zaliczyć 3km marszobiegu w tempie sięgającym nawet 8min/km :)

Jasne, że w miarę treningów wydolność się zwiększy ale jakbyśmy postawili koło siebie 2 osoby (palacza i nie palącego) na co dzień uprawiające jedynie aktywność w stylu wyjść do hipermarketu to osoba niepaląca pokona 3km znacznie szybciej :)

Sytuacja mogłaby być nieco inna na odległości powyżej 5km - wyniki mogłyby się wyrównać i zależały by już nie tylko od wydolności płuc.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście do markietu to nie aktywność fizyczna ;)...

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wyjście do markietu to nie aktywność fizyczna

tru, tru ;)

Ale nie wiem czy wiesz, że ponad połowa Polaków tylko tę aktywność uprawia.. a tylko około 5% regularnie zażywa ruchu..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dawno nie paliłem cygar ;) dzięki za przypomnienie ;) ot trzeba coś zakupić :)

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności