Skocz do zawartości

blog o web 2.0 co nieco ;-)


redbeard

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

w zwiazku z projektem wikidot.com rozpoczalem pisanie bloga poswieconego tworzeniu platformy wikidot oraz generalnych przemyslen na temat "web 2.0", open source, trendow webowych i takich tam innych rzeczy. po angielsku jakby co ;-)

blog bedzie uzupelniany prawdopodobnie codziennie, na razie 3 wpisy, m.in. o:

celu projektu wikidot

rynek uslug wiki

web 2.0 i open source

zapraszam serdecznie: https://wikidot.blogspot.com

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu łeb(spam)owanie? Ale co to ma do pogaduszek?

hej,

do pogaduszek ma to tyle, ze nie wiaze sie to scisle z tematyka forum, ale moze byc interesujace dla coniektorych forumowiczow. a ze ja sie generalnie interesuje okolicami "web 2.0" cokolwiek by to nie znaczylo, do tego w "kolejnych odcinkach" bede zdradzal kulisy tworzenia "dosc" duzej aplikacji webowej, to tyle.

spam nie do konca, bo ani reklam tam nie ma ani nic. naprawde nie zalezy mi na sztucznym rozglosie ani na sciaganiu nikogo na sile.

pozdr - r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najs, skoda tylko ze nie w ojczystym jezyku - soł będę zaglądał rzadko...

niestety wszyscy wiemy, ze niektorych rzeczy w Polsce nie warto za bardzo robic... szczegonie farmy hostingowej - bo wikidot to naprawde hostowanie stron opartych na idei "wiki" - ktorej glowny dochod maja stanowic przychody z emisji reklam na stronach...

nie wykluczam wersji "regionalnych" samego wikidota - mam nadzieje, ze polski interfejs pojawi sie jako drugi w kolejnosci ;-)

pozdr - r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest coś w stylu

en.wikipedia.org/wiki/List_of_wiki_farms

dmoz.org/Computers/Software/Groupware/Wiki/Wiki_Farms/

czy lepsze?

Pod pojęciem "reklamy" masz na myśli AdSensa czy coś innego?

Jeśli jedynym dochodem (nawet jeśli byłby spory) ma być AdSense, to ja bym się bał zaryzykować. Jeśli by mi zablokowali konto, to chyba musiałbym zamknąć stronę. Chyba, że są jakieś inne sposoby na zarobienie na zagranicznych stronach, dostępne dla Polaków.

Jest już sporo takich stron. Da się w ogóle wypromować kolejną tego typu usługę?

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest coś w stylu

en.wikipedia.org/wiki/List_of_wiki_farms

dmoz.org/Computers/Software/Groupware/Wiki/Wiki_Farms/

czy lepsze?

Pod pojęciem "reklamy" masz na myśli AdSensa czy coś innego?

Jeśli jedynym dochodem (nawet jeśli byłby spory) ma być AdSense, to ja bym się bał zaryzykować. Jeśli by mi zablokowali konto, to chyba musiałbym zamknąć stronę. Chyba, że są jakieś inne sposoby na zarobienie na zagranicznych stronach, dostępne dla Polaków.

Jest już sporo takich stron. Da się w ogóle wypromować kolejną tego typu usługę?

hej,

dzieki za komantarz i odpowiadam:

1. wikidot ma byc lepszy (technicznie) od innych serwisow tego typu, choc akurat nie to decyduje o sukcesie. z pewnoscia jest lepszy (bardziej zaawansowany tech) od najpopularniejszego pbwiki. obsluga jest lepsza niz w wikipedii (czyli mediawiki) i wiekszosci wiki (ajax rulez!). ale podkreslam: lepsze technicznie != popularniejsze

tak wiec pozostaje kwestia: co zrobic, aby swiat o tobie uslyszal.

2. chodzi mi o systemy reklamowe ypn i adsense. akurat zamkniecia konta to sie nie boje i nie widze powodu, aby adsense zamykal konto o ruchu (szacunkowo w perspektywie roku) > 1 000 000 odslon dziennie na wplywowym serwisie jakim (mam nadzieje) bedzie wikidot. mam nadzieje, ze sie nie przeliczam z rachunkami za bardzo ;-)

3. farm wiki wcale nie jest tak wiele jak sie wydaje, choc gdy zaczynalem prace nad projektem bylo raptem 5 albo 6. duzo z nich jest po prostu kiepska i nie oferuje prawie nic. strach budowac swoja strone na czyms takim. natomiast mam zamiar przyciagnac ludzi glownie poprzez mozliwosci, a wiec mozliwosc podpinania wlasnych domen, stawiania forow dyskusyjnych itp. generalnie mozna budowac całe sajty, integrowac z blogami, feedami rss/atom i wiele innych rzeczy.

o serwery sie nie boje, poniewaz w tej chwili testowy serwer wytrzymuje natezenie ruchu 600 zapytan na sekunde (cache 1), 200 (cache 2) i 40 (bez cache).

poza tym oprogramowanie bedzie dostepne (za jakis czas) na licencji LGPL lub podobnej. to dziala takze jako reklama i to niesamowita.

mysle, ze da sie to spokojnie wypromowac, od czego sa wplywowe fora, slashdot, digg i inne. do tego licze na pojawienie sie w roznych newsach, recenzjach, opisach, blogach itp. takze z racji tego, ze wikidot wykorzystuje na duza skale rozne "trendowe" technologie, m.in. AJAX i kilka innych "buzzwordowych" słów. najgorzej bedzie zaczac, potem jakos pojdzie ;-)

mozna sie tez przeciez reklamowac "za pieniadze" ;-)

generalnie projekt jest dosc spory, sklada sie z wielu podprojektow i serwis internetowy wikidot.com to tylko jeden z elementow - choc najwazniejszy.

pod koniec maja bedzie tech preview, postawimy na tym kilka sajtow i bedziemy eksploatowac ;-)

pozdr - r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności