Skocz do zawartości

Kredyt Mieszkaniowy....


dargre`

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie jestem po mozolnej drodze wzięcia kredytu. Wziąłem nie całe 190k jeśli jeśli chodzi o kalkulatory w necie ta mówią podobnie co laska w banku, jednak analityk zawsze zawyza ryzyko i wychodzi lekko drozej. Mam rate w PKO bp ok 1100zl na 21 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

często biorę kredyty hipoteczne. ZAWSZE z polecenia doradców Open Finance lub Expander. Tak jak pisałem wcześniej.

Trzeba czytać ze zrozumieniem co się podpisuje i negocjować. To jest podstawa.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Expnadera (moj ref do umówienia się na niezobowiązujące spotkanie - dzięki za skorzystanie) a nie Open Finance bo Ekspander jest niezależnym doradcą, a Open F. należy do Getinu więc z pewnością będzie starał się zaoferować ich (swoją) ofertę a nie tą najkorzystniejszą.

W zeszłym roku brałem kredyt mieszkaniowy właśnie przez Ekspandera, wybrali mi naprawdę mocną ofertę bo mam marżę kredytu 1,1% + (Wibor 3m), do tego wypełnili za mnie wnioski, papiery do sądu itp. naprawdę zrobili kawał dobrej roboty, więc z czystym sumieniem ich polecam.

Tworzenie, wsparcie sklepów na Prestashop GoPresta.pl zapraszam do współpracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony jak kiedyś szukałem mogę polecić doradców z expandera, według mnie biją na głowę open finance, zupełnie inne podejście (lepsze) dla młodych ludzi. Open skupia się na kredytach typu "nie ma co się martwić, co będzie za x lat", expander od samego początku szukał mi takiego kredytu, który generalnie łatwiej spłacić i oferta była całkiem dobra.

A co z dopłatami mieszkanie dla młodych, czy coś tam podobnego? Kuzynka brała (według mnie niepotrzebnie), ale generalnie zeszli chyba kilkanaście tysięcy na tym kredycie z dopłatą, zawsze to "coś" przy tej wielkości sumach.

I moje subiektywne zdanie, jak kiedyś szukałem kredytu, to najlepiej zrobić tak:

1. pożyczyć od kogoś, lub jak ktoś z rodziny wziąłby kredyt i kupić działkę

2. kredytem sfinansować budowę domu

Mały domek około 80m2, a są takie projekty, to koszt około 180-200 tysięcy do stanu developerskiego, przy jakimś tam swoim udziale w pracach i lekkiej znajomości branży budowlanej. Pozostaje kwestia działki, którą trudno sfinansować z takiego kredytu, na pewno jednak w ogólnym planie życia domek wyjdzie lepiej niż małe mieszkanko... Ale to wszystko zależy od tego, co kto chce, gdzie chce mieszkać, jak i gdzie pracuje, czy ma czym dojechać i milion innych pierdół...

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Altaica, zgadzam się przy czym tych metrów domku powinno być troszkę więcej.


Niemnie mój syn przymierza sie do kupna mieszkania i bez kredytu nie ma na to szans.

A co w tym temacie, gdzie syn wziął kredyt, na jakich warunkach?

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikonem no kurcze, ale mieć 80 metrów domku + kawałek ogródka, a 80m mieszkania z innymi często dziwnymi ludźmi, wybrałbym domek ;)

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Altaica budowa ~80m2 netto to na bank ponad 200 tysi nawet w systemie gospodarczym.. no chyba, że mówimy o surowym zamkniętym, wtedy i pewnie ze 160 tysi styknie ;)

i też bym wybrał domek - taki do 100m2 z optymalną działką nie pochłania wiele roboty i jeszcze nie kosztuje fortuny jego roczne utrzymanie.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem projekt na dokładnie 86m2 i dostałem wyceny 160-180 tysięcy pod klucz z instalacjami, oknami, drzwiami itp. Pewno nie byłoby to najwyższych lotów, ale przynajmniej tutaj Lubuskie jest to do zrealizowania.

Natomiast jak ktoś mieszka w Wawie, to zapewne do ceny +50% ;) na dzień dobry, jak nie więcej. Kwestia ekipy, kierownika budowy i szukania trochę po ofertach.

Ale jak w temacie jest potrzebne lokum asap... to raczej i tak padnie na mieszkanie, więc może nie odchodźmy zbyt daleko od tematu.

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności