Skocz do zawartości

Allegro - Zwrot Towaru, Jak Się Zabezpieczyć Przed Ewentualnym Oszustem


Kesera

Rekomendowane odpowiedzi

nie wysyłamy ziemniaków jako zwroty, nie otrzymujemy ziemniaków jako zwroty, wśród aktywnych użytkowników mamy chyba tylko jednego prawnika. Więc nie rozumiem po co zadawać na forum SEO takie pytania, jak suport allegro odpisuje zazwyczaj w ciągu 30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie potrzebny jest prawnik. Kazdy kupujący w internecie powinien znac swoje prawa i obowiazki. Jest kilka dokumentów regulujących prawa kupującego, chociazby wspomniany regulamin allegro.

Jesli zadajesz takie pytania to rozpocznij edukacje od wlasnie regulaminu allegro. W mysl zasady, nieznajomosc prawa szkodzi.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na allegro istnieje możliwość 10-dniowego prawa zwrotu

nie na allegro a w prawie i tylko kupując od przedsiębiorcy


Jesli zadajesz takie pytania to rozpocznij edukacje od wlasnie regulaminu allegro. W mysl zasady, nieznajomosc prawa szkodzi.

a co w tej sytuacji pomoże regulamin allegro? bardzo dobre pytanie zadał, sam jestem ciekawy czy często takie próby wyłudzenia się zdarzają

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro istnieje możliwość 10-dniowego prawa zwrotu

nie na allegro a w prawie i tylko kupując od przedsiębiorcy

I tylko, gdy kupującym jest konsument, a nie przedsiębiorca. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale będziemy teraz jedno zdanie ustawy rozbijać na 100 postów czy jak??

Max już zapodał odpowiedni link i tyle.

Inną kwestią jest to, że allegro swoje a życie swoje - https://www.forum.optymalizacja.com/topic/193157-skrypt-ogloszen-mediaprosoft/#entry1348908 - i czasem pozostaje tylko sąd..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Słyszałem że na allegro jest jakaś ochrona kupujących.

Tak ale przed oszustami - jak Ci nie przyśle towaru wtedy piszesz do allegro i oni Ci radzą żebyś się dogadał ze sprzedającym. Później musisz iśc na policje i zgłosić ....... ale Ty dostałeś towar i chcesz go odesłać bo Ci się nie podoba. Zadzwoń najlepiej do sklepu i wyjaśnij sprawę - że Ci nie odpowiada, że za małe, że nie o taki zielony Ci chodziło - każdy jest człowiekiem . Nie zdarzyło mi się jeszcze żeby zwrotu nie przyjęli ale musiałem pokryć koszty przesyłek. Jak zaczniesz cwaniakować i podpierać się paragrafami to Ci odpowiedzą że opakowanie miało być nienaruszone a jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a co w tej sytuacji pomoże regulamin allegro?

Jeśli nie pomoże regulamin allegro to są stosowne ustawy np. o ochronie niektórych praw konsumentów. Niestety (może nie powinienem tego pisać), ale w handlu internetowym konsument ma większe prawa niz przedsiębiorca.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


w handlu internetowym konsument ma większe prawa niz przedsiębiorca

a za kilka dni te prawa zostaną jeszcze bardziej poszerzone..ełropy się nam zachciało..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szlaf, nie ma karencji.. od 13.06 obowiązuje.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że Allegro tam podaje, na aukcjach, że odwołuje się do "ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" - ten zapis o zwrocie pojawia się tylko przy kontach firmowych, ale to nie znaczy, że nie można zwracać w innych przypadkach - nie wszyscy użytkownicy będący firmą mają na allegro konta firmowe. Tak samo jak nie wszystkie towary można zwracać.

Możesz poczytać - zwrot towaru kupionego na allegro

Natomiast, co do tego co jest w paczce to kwestia zaufania i ew. dowodzenia. Równie dobrze mógłbyś iść na policję i powiedzieć, że sprzedawca Ci wysłał ziemniaki i on wtedy też by zapewne miał problem z wykazaniem tego, że tak nie było. Oczywiście sprzedawca jest w lepszej sytuacji bo ma fvat dokumentujące zakup towaru itp. więc jak przy innych transakcjach było ok to teraz by Ci nie dali wiary, że akurat Ciebie jednego oszukał. No ale w drugą stronę jest już gorzej.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności