Skocz do zawartości

Uczciwi Jednak Istnieją...


Siciliano

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś zgubiłem telefon na nartach, też pogodziłem się ze stratą wszystkich danych, które tam były ale najbardziej byłem zaskoczony jak zadzwonili znajomi, mówiąc, że telefon znaleźli Słowacy, wybrali ost. numer i wytłumaczyli o co chodzi. Okazało się, że przyjechali na narty bo mieszkali za miedzą, znaleźli aparat bez baterii, dokupili baterię specjalnie by się skontaktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Bo w gruncie rzeczy jesteśmy ucziwi, najbardziej ci co nie mają ewentualnie byli howani na normalnych ludzi

Widzę, jak wiele kluczy, portfeli, telefonów czy mp3 trafia w momencie ich zgubienia do BOK

Sam kiedyś oddałem portfel pewnej pani, nie zaglądając ile jest tam kasy, po prostu trzeba być człowiekiem, niby coś normalnego a jednak, uważamy "iż co znalezione, to nie kradzione" a przecież wszystko ma jakiegoś "właściciela"

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tyg temu zgubiłem telefon(który dopiero co sobie kupiłem :/), na szczęście znalazł go student z AGH'a :D i zamieścił informacje na internetowej tablicy ogłoszeń AGH'a :)
więc obalam mit napisany przez kogos wyżej, że tylko starsze osoby by oddały :D

Z przeszłości zostały jeszcze: Katalog Turystyczny, s3zow.pl
Blog o pozycjonowaniu i optymalizacji prowadzę pod adresem: https://zeid.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno żona zgubiła mój portfel z kartami, prawkiem, dowodem i mieszana parka ze Straży Miejskiej wpadła oddać, jakaś starsza pani znalazła. Nie było szans żeby podali jakiekolwiek jej co by się na piwo przejść :D

Ale niestety biurwy szybko zniszczyły dowód i trzeba było świeżynkę zrobić.

Co do uczciwości - ona nie zna wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka faktów odnośnie telefonów zgubionych / znalezionych:

- w przypadku kradzieży powinno się zgłosić sprawę na policję, bo tak jak piszą można namierzyć po numerze IMEI - każdy telefon zalogowany do sieci się nim legitymuje - w taki sam sposób operator może zablokować telefon (ale nie wiem czy już to funkcjonuje, bo miało coś takiego być wprowadzone)

- zmiana nr IMEI to przestępstwo, gdyż jest to traktowane jako usuwanie fabrycznych zabezpieczeń sprzętu

- należy sprawdzać na policji, czy nikt telefonu nie oddał - sam twórca tematu jak i inne osoby w nim piszące mówią, że dzwonili do nich z Policji / SM a sam nikt tam nie sprawdzał - w większości telefony są blokowane na hasła, a często karty sim czyste, bo kontakty są na telefonie / w chmurze i wtedy nikt nigdzie nie zadzwoni. Warto też samu przekręcić na swój numer. Na policji jest naprawdę bardzo dużo odnalezionych telefonów i nikt się po nie nie zgłasza, bo nie ma pojęcia, że jego telefon na niego czeka

- to z tą kradzieżą, co piszę Zgred to już tak nie jest - nie ma limitu 250 zł - teraz przestępstwo jest od 1/4 wartości najniższego krajowego wynagrodzenia - na 2014 r. jest to bodajże 440 zł - co roku ta kwota wzrasta, bo wzrasta przeważnie płaca minimalna

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psik jak sam widzisz jednak zdarzają się jeszcze uczciwe jednostki.

Przez ostatnie kilka lat oddałem 3 portfele z zawartością, 2 odnosząc do domu, jeden odniosłem, namierzając właścicielkę w pracy. Kolejny pozostawiłem policjantom gdzieś w Pcimiu Dolnym, przy powrocie z Lublina, bo właścicielowi nie chciało się przez trzy dni podjechać do mnie do hotelu. Dla mnie to naturalna reakcja.

Żeby nie było tak super. W tej sytuacji:

https://www.blogjakuba.pl/2013/10/pieniadze-naprawde-leza-na-ulicy-przy.html

postąpiłem inaczej. Dlaczego? Bo nikt tej kasy nie szukał a po paru minutach i tak rozwiałby ją wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja małżonka tez jest uczciwa. Znalazła portfel, a w nim dowód, prawko, pełno wizytówek, ok. 8 tys PLN. Z papierów wyszło, że to jakiś pan prawnik, był num. telefonu. Żona zadzwoniła. Okazało się, że gościu odłożył portfel na chwilę na dachu samochodu, zapomniał i odjechał. Portfel spadł na glebę.

No i teraz rekacja Pana prawnika na telefon od mojej małżonki: podaje swój adres domowy i informuje, że moja żona, znalazca może mu łaskawie portfel przywieźć pod podany adres...

No tego to już nie zdzierżyłem. Tyle jobów to chyba pan Prawnik w życiu nie usłyszał. Teraz to ja dyktowałem warunki: 800 PLN znaleźnego + kwiaty dla mojej żony. Musiał się jełop zgodzić. W razie czego asystowałem małżonce przy oddawaniu portfelu. Śmiać mi się chciało jak zobaczyłem pajaca z pękiem róż.

Syn znalazł psa, rasowego, zadbanego.

Dał ogłoszenie. Rozwiesił kartki na drzewach. Po 3 dniach zgłosił się właściciel. Syn przez 3 dni psiaka karmił, wychodził z nim na spacery. Pożyczył ode mnie smycz. Nie usłyszał nawet "dziękuję" od właściciela.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo w dobie smartfonów można namierzyć zagubione/skradzione cacko z dokładnością do kilku metrów.

  • IMEI: mieć zawsze gdzieś zapisany - podajemy na policji i w momencie kiedy telefon zaloguje się do sieci (jakiejkolwiek, z jakimkolwiek simem) policja ma info.
  • Programy do namierzania telefonów.

Google daje swoje narzędzie google.com/android/devicemanager

Samsung dla swoich telefonów też coś ma

Są również osobne programy, ja uzywam AVG AntiVirus Pro - on również ma funkcję lokalizacji, zdalnego sterowania telefonem, powiadamiania o zmianie sim z informacją o nowym numerze, więc można zadzwonić do "uczciwego" znalazcy i zaproponować wycieczkę do najbliższego komisariatu.

Jak jest z innymi platformami niestety nie wiem, ale na ajfona/winmobile też coś takiego na pewno jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona w sobotę zgubiła xperie znalazła ją młoda dziewczyna i oddała. Proponowałem jej znaleźne bo telefon nowy ale stanowczo odmówiła. Swoim postępowaniem przywróciła mi wiarę w ludzi

Bezgotówkowo auto zastępcze z oc sprawcy na czas naprawy. Jeśli natomiast chcesz kupić tanie OC naprawdę dobra multiagencja. Czy każdy może mieć apartament na wynajem i na tym zarobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś zwędzili komarka, zostawili kartkę że za dwa dni oddadzą i oddali :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy wiedzą co to komar. Tu mowa jest o smartfonach, komar jest z innej epoki. ;)

Zdjęcia poglądowe.

Motorower Komar.

z14432953Q,Motorower-Romet-Komar-produko

był tez motorower Komar na pedały.

1334136832_7671_o.jpg

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności