Skocz do zawartości

Opóźniający się lot... Jakie prawa?


wirtualny

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę na lotnisku Okęcie i czekam od 11.15 na wylot samolotu, który jest opóźniony z przyczyn technicznych (już ponad 2h). Czy ktoś kiedyś był w podobnej sytuacji. Jakie prawa mi przysługują? Kiedy mogę ubiegać się o zwrot kosztów za bilet? Dodam, że jest to wycieczka wykupiona z Itaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy gdzie lecisz - tj. jaka odległość.

Ze znacznym opóźnieniem lotu mamy do czynienia w razie opóźnienia:
- po dwóch godzinach w przypadku lotu do 1.500km,
- po trzech godzinach dla lotów: powyżej 1.500km w UE lub 1.500km - 3.500km poza UE,
- po czterech godzinach dla lotów powyżej 3.500km poza UE),
Jeśli takie opóźnienie wystąpi przewoźnik zobowiązany jest: zapewnić wyżywienie i napoje, dwie rozmowy telefoniczne lub e-maile, zakwaterowanie w hotelu (w przypadku opóźnienia w godzinach nocnych).
Jeśli tego nie zapewnią - masz prawo do odszkodowania.
Natomiast w przypadku czarterów praktycznie nie ma szans, aby dochodzić zryczałtowanego odszkodowania (od 250 do 600 EUR).
A tak poza kwestiami prawnymi to cieszyć się, że usterkę wykryto na ziemi, a nie w czasie lotu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się tu dzieje to jedna wielka kpina. Generalnie sprawa wygląda tak, że Itaka zleciła przewiezienie nas na Kretę. Lot wynajął jakiegoś kanadyjskiego przewoźnika. Samolot ma jakąś usterkę. Nawet kanadyjski pilot wyszedł i powiedział, że nie poleci na tym sprzęcie. Naprawiali coś tam przez 3 h. Co 1h sprzedawali nam komunikat, że nie wiadomo ile jeszcze potrwa naprawa. W końcu jakiś koleś na ostrym wk... nie powiedział, co wy odpier..acie? Babka z lotu dała całej ekipie (jakieś 100 osó B) Vouchery na obiad i kolację w Mariott (ten hotel przy Okęciu). Stoimy już od 2h w kolejce aby się zarejestrować. Nie są oczywiście przygotowani na wydanie tylu posiłków. Dzieci biegają, płaczą - bo od kilku godzin powinny być już w Grecji i pewnie od 6 rano nie śpią. Krótko mówiąc jedna wielka porażka. Zawaliła Itaka (nikt się od nich nie pojawił i nikt się nami nie zajął), zawalił lot podstawiając zepsuty samolot, zawalił teraz hotel Mariott. Najgorsza jest ta bezsilność - bo jest niedziela i każdy ma cię głęboko w d...pie. To jest nr tego lotu: https://www.lot.com/pl/pl/status-lotu?last_name=&airlineCode=LO&flightNumber=7629&departureDate=08.06.2014

Zrezygnowałbym ale szkoda mi tych 2300 które wydałem na tą wycieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0003AW77VVSB88FH-C116-F4.jpg

Bohater w środku zdjęcia ;) czarne skarpety i sandały :D

Pytanie za 100 punktów ile płaciłeś za taką przyjemnośc? Umowa i inne takie?

Umowa się kłania poniżej ;)

Biuro nie ma bowiem wpływu na stan techniczny samolotów.

Edit

2300 zł

i Wszystko jasne Polak chce Bentleya w cenie malucha

Dziwi mnie, że Polacy w czasach kiedy "Du ju spik inglisz" ogrom last minute na własną rękę bez pośredników i w sposób indywidualny dalej korzystają z pośredników

Szkoda ludzi, ale to nauczka na przyszłość cena=jakość

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek nieźle, ciekaw jestem jakie będą mieli dalej "atrakcje". Wszystko kombinowane przez organizatora za minimalną kasę i pewnie dlatego takie przeboje.

P.S. Jak miałbym z dzieckiem siedzieć tyle godzin na lotnisku to bym się nieźle wkurzył.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam wkurzył... Ja jak lecę na wczasy to absolutnie nic i nikt mnie nie obchodzi, mogą mi bomby nad głową latać ale i tak to nie popsuje mi wypoczynku.

A co do Itaki, to korzystałem kilka razy i zawsze było super. Zawalił tym razem LOT.

Quas Primas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nikt nic nie zawalił i dobrze, że maja takie procedury bezpieczeństwa i dobrze , że kanadyjski pilot odmówił loty z taka usterką? Wszytko psuję się, nawet nowe F16. Clownie aby procedury bezpieczeństwa byli takie żeby nikt nie zginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności