Skocz do zawartości

płatności zagraniczne


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, raz na zawsze mówię: odpada MoneyBookers, E-Gold itp. CHodzi o płatności autoryzowane, np. kartą kredytową lub PayPalem, wire transfer,check, invoice....

Tzn. Moneybookers udostępnia płatności kartą, ale pośrednio - trzeba doładować konto kartą, a potem przelać na inne konto MBookers.

Jeśli chodzi o to co pisze .Grzesiek, to Niemcy chętnie używają MB, ale to chyba nie o nich chodzi :soczek:

Spis stron

Loga, dzwonki - nakarm komóreczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem jak Niemiec, ale na pewno Amerykanin może nie uznać strony Allpay za wiarygodną, bo jest tam jak byk napisane że wszystkie płatności są regulowane w PLN. Więc po pierwsze on nie będzie wiedział co to jest PLN, a ponieważ większość Amerykanów są to... delikatnie mówiąc... ludzie inteligetni inaczej, więc pomyśli że go chcę naciąć i każe mi się wypchać. Poza tym, skoro karta jest obciążana w PLN, a on chce mi zapłacić w USD, to AllPay przeliczy sobie na złotówki, potem Visa przeliczy te złotówki jeszcze raz na USD, i jego karta na pewno przy tych przeliczeniach zostanie w ten sposób obciążona na więcej niż chciał zapłacić. I przyleci do mnie z pretensjami, że dlaczego zapłacił więcej, a może i chargeback zrobi.

Ja do otrzymywania płatności na Ebay.com stosuję 2Checkout. Działa bez problemu i ludzie mają zaufanie. Trzeba tylko pamiętać o dwóch warunkach:

1. Aby otrzymywać kasę za aukcje, trzeba też oferować 2Checkout jako formę płatności na swojej stronie WWW. Nie wolno używać 2Checkout tylko do aukcji.

2. Jedna domena = jedno konto 2Checkout. Nie wolno używać jednego konta na więcej niż 1 domenie, bo zamkną. Za to jak chce się założyć kolejne konto na swoją inną stronę, to zdaje się że oddają część opłaty rejestracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się znalazł ktoś sensowny, kto się orientuje co w trawie piszczy. Wszystkie polskie systemy odpadają, wszystkie systemy gdzie trzeba tworzyć konta i zasilać je by móc zapłacić to dobre dla dzieci.

Trochę późno piszesz o tym 2CheckOut. Bardzo szukałem kogoś kto ma z nimi doświadczenie. No ale od pewnego czasu sam już mam u nich konto. Płatności też uruchomiłem, chociażby w Katalogu LinkForever.

Edit: Jest dokładnie jak piszesz konto jest na jedną domenę, na 2-ie i następne konta dostajesz discount.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zglos sie do Polcardu i zrob wlasny system platnosci. Wesja uproszczona jest banalna w implementacji. Niestety poki co nie przeskoczysz klopoty z waluta - trzeba placic w PLN.

U mnie to wyglada tak ze klient w koszyku widzi podsumowanie w EURo - ja mu mowie jaki jest obecny kurs EURo do PLN (pobieram ze stron NBP) i ile PLNow go to wyniesie i z taka kwota klient laduje na formularzu polcardu.

Jeszcze sie nie zdarzylo, zeby ktos z tego powodu zrezygnowal jesli dobrze to wszystko opiszesz.

Unikasz debilnych rejestracji w AllPay (rozp@#$@#$lo mnie jak kazali mi podac Pesel i numer telefonu - przez to zrezygnowalem osobiscie z platnosci z pewne uslugi w sieci przez ten system) - po prostu koles wchodzi placi i dostaje podziekowanie.

WADY:

- spora prowizja bo srednio to jest ~4-5%

- kase od zatwierdzenia dostajesz po 10 dniach roboczych, czyli poslizg 2 tygodniowy

Pozdrawiam

Jaro

Bielizna damska, jak również sklep turystyczny to moje ulubione strony ;)

Hurtownia bielizny Matterhorn.pl - pierwszy i jedyny w Polsce Dropshipping bielizny dla sklepów internetowych i butików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zglos sie do Polcardu i zrob wlasny system platnosci.

Już tyle razy pisałem że nie ma mowy o polskim systemie płatniczym dla klientów zagranicznych, a tu wciąż takie posty się pokazują...

Co do Polcardu, to mam doświadczenia zapewne dużo dłuższe i bogatsze niż ktokolwiek inny na forum i doprawdy nie zmienisz mojej opini, jeśli chodzi o przydatność tego systemu w kontaktach z drobnym klientem zagranicznym online. To jest sfera mentalna potencjalnego zagranicznego nabywcy usługi. Bezwzględnie olbrzymi odsetek nabywców ucieknie widząc nieznany system płatniczy, w dodatku z tak egzotycznego kraju jak Polska. To są realia potwierdzone długą praktyką.

To jest takie proste, że nie mogę się nadziwić, że wielu z Was upiera się przy polskich rozwiązaniach. Wystarczy spojrzeć na setki serwisów sprzedających usługi, czy to hostingowe, reklamowe, seo itp, itd. Przygniatający odsetek używa PayPala. Number 2 to jest 2CO. A przecież serwisy są rozsiane po całym świecie.

Ja np. kupowałem niedawno usłuugę hostingową zarządzana w Indiach (serwery w USA). I nie wyobrażam sobie płatności przez jakiś hinduski system płatniczy. Po prostu bym w to nie wszedł. A sądzę że dla reszty świata Polska jest krajem dużo bardziej egzotycznym niż Indie. I co gorsze jest fatalnie postrzegana jeśli chodzi o uczciwość i stabilność...

Jest taki b.popularny sklep online we Francji, grupujący zarówno sprzedawców jak i kupujących. Jest bardzo atrakcyjny z uwagi na ceny. Po otworzeniu strony internetowej sklepu, na głównej mamy komunikat:

POLSKICH SPRZEDAWCÓW I KUPUJĄCYCH NIE OBSŁUGUJEMY !

To są polskie realia.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tyle razy pisałem że nie ma mowy o polskim systemie płatniczym dla klientów zagranicznych, a tu wciąż takie posty się pokazują...

Nie odnotowale tego typu problemow nigdy. Byc moze dlatego, ze sprzedaje tylko do klientow biznesowych a nie do indywidualnych. Podstawa, to zaufanie do sklepu. Jesli sklep, ktoremu ufam oferuje jakis rodzaj platnosci to nie mam podstaw do podejrzen.

Bielizna damska, jak również sklep turystyczny to moje ulubione strony ;)

Hurtownia bielizny Matterhorn.pl - pierwszy i jedyny w Polsce Dropshipping bielizny dla sklepów internetowych i butików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tyle razy pisałem że nie ma mowy o polskim systemie płatniczym dla klientów zagranicznych, a tu wciąż takie posty się pokazują...

Nie odnotowale tego typu problemow nigdy. Byc moze dlatego, ze sprzedaje tylko do klientow biznesowych a nie do indywidualnych. Podstawa, to zaufanie do sklepu. Jesli sklep, ktoremu ufam oferuje jakis rodzaj platnosci to nie mam podstaw do podejrzen.

A widzisz i tu jest ta różnica. Detal, usługi online i drobniejsza czy większa reklama to jest zupełna różnica...

Ja też miałem firmę biznesową i z powodzeniem korzystałem z Polcardu, i nie miałem żadnych problemów z płatnościami zagranicznymi. To wówczas jeszcze były czasy kiedy Polcard dopiero rozwijał ekspansję polskiego rynku, ale też czas, kiedy ja sam odszedłem ze stanowiska regionalnego szefa Polcardu...

Tak więc widzisz chyba teraz mi wierzysz, że wiem o czym piszę. Poza tym problem czasem jest niezależny od naszych "widzi mi się:". Np. miałem wiele ciekawych propozycji współpracy z różnymi firmami oferującymi drobne ale dochodowe usługi. I zawsze sprawa się rozbijała o PayPal. Oni używali tego systemu, a ja musiałbym się dostosować. Tylko większe firmy, sklepy online mają podpisane umowy z wybranymi centrami autoryzacji kart. Reszta bazuje na PayPal-u, czasem 2CO.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze sie nie zdarzylo, zeby ktos z tego powodu zrezygnowal jesli dobrze to wszystko opiszesz.

Unikasz debilnych rejestracji w AllPay (rozp@#$@#$lo mnie jak kazali mi podac Pesel i numer telefonu - przez to zrezygnowalem osobiscie z platnosci z pewne uslugi w sieci przez ten system) - po prostu koles wchodzi placi i dostaje podziekowanie.

Zonk. Pomysliłeś Allpay z przelewy24.pl. Tam mają takie kosmiczne wymagania. Sam kiedys zrezygnowałem za płatności poprzez ic serwis. Przeciez nie podam im swojego peselu. lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności