Skocz do zawartości

lege-artis.edu.pl - naciaganie na faktury?


bori79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ale tu chodzi o to, żeby zareagować i złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa i nie odpuścić cwaniaczkom.

Cwaniaczek juz był aresztowany na 6 miesięcy, ale wypuszczony z przyczyn "formalnych".

Ale co ma tu do tego prokuratura??? To nie jest przestępstwo. Chcesz go "udu*ić" - wysyłajcie zawiadomienia do UOKIKu - bo jest to ewidentne naruszenie zbiorowych interesów konsumentów. Kolejny serwis, który pod przykrywką rejestracji przemyca ukryte opłaty. Kary od UOKIKu mogą być dotkliwe i zniechęcające do takich działań w przyszłości.

To co bije po oczach od strony prawnej i co musi wywołać reakcję UOKIKu to fakt, że w trakcie rejestracji nie widać żadnych informacji o pakietach cenowych. Nie widzę nawet odnośnika do regulaminu. Sam napis: Płatna sekcja: Rejestracja - nie ma żadnego znaczenia dla zawarcia ważnej umowy o świadczenie usług. Wymaganym prawnie elementem każdej umowy z udziałem konsumenta jest wyraźne i jednoznaczne określenie ceny końcowej świadczonej usługi.

To oczywiste wyłudzenie/oszustwo, równie ważne jest ( zgodnie z ostatnim orzecznictwem) jasne określenie czego dotyczy zawierana umowa, tak żeby strona ( osoba fizyczna lub podmiot ją zawierający) wiedziała konkretnie czego ona dotyczy. W przypadku sprawcy zamieszania czyli Krzystofa Habiaka to recydywa, przecież już rok temu prokuratura we Wrocławiu wszczęła śledztwo w sprawie wyłudzenia, tu cytat,,poprzez bezprawne domaganie się od różnych osób fizycznych i prawnych opłat za rzekomo wykonane na ich rzecz usługi, to jest o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 286 § 1 kk. "

https://www.prokuratura.wroclaw.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1634&Itemid=101

Żeby było ciekawiej prokuratura Warszawa -Mokotów też zajeła się w/w oszustem ( założył nową firme czy też zmienił nazwę), zatem jak ktoś poszkodowany niech tam uderza.

Tak czy siak jak ktoś dostał wezwanie to niech nie pisze wymówienia umowy, tylko

stosowne oświadczenie woli, dostępne na forum prawnym ( link już ktoś wrzucił) i do prokuratury marsz.

Też dostałem tego maila, mnie chciał skroić na 540 netto czy jakoś tak :D, bezczel i tyle.

Wykonamy
projekty organizacji ruchu zgodne z obowiązującymi przepisami, tanio i skutecznie, zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

ja także na firmową skrzynkę otrzymałem w dniu dzisiejszym e-mail, otworzyłem link - pokazał się regulamin jednak nic nie akceptowałem.

Czy także zostanie wystawiona faktura? Czy tę sprawę bez klikania na akcpetacje regulaminu też powinno się zgłosić?

Nie - bo wyświetlenie strony/linku nie jest równoznaczne z zawarciem umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać nie możesz - ale chodzi oto czy mimo wszytsko powinno to być przeze mnie zgłoszone?

Jak to działa, mimo iż nie klikałem na akceptacje regulaminu - nie otrzymałem żadnego maila ani żadnej faktury - czyli mam się nie zastanawiać co z tym robić i nigdzie nie zgłaszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - bo wyświetlenie strony/linku nie jest równoznaczne z zawarciem umowy.

Po kliknięciu na link z emaila zapisują się pliki cookies na komputerze. Po ponownym wejściu na domenę główną lege-artis.edu.pl jest automatyczne przekierowanie na link z emaila do regulaminu z wypełnionymi danymi. Nie wiadomo też czy właściciel tej domeny nie zapisuje adresu IP po kliknięciu na link z emaila. Strona ta jest zabezpieczona przed indeksowaniem przez roboty, a więc jest duże prawdopodobieństwo, że na link kliknie tylko właściciel firmy lub zainteresowany pracownik.

Daje to możliwość do naginania prawa.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Albo dziecko, które dobierze się do komputera ojca.

Paczej dzieci nie dobierają się do komputerów ojców, przynajmniej nie powinni. Jednak jest to bez znaczenia zważywszy na powyższe co napisałem.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności