Skocz do zawartości

lege-artis.edu.pl - naciaganie na faktury?


bori79

Rekomendowane odpowiedzi

Zapoznałem się z tematem gdyż i ja (pośrednio) dostałem email z linkiem. Zasięgnąłem rady swojego prawnika. Właściciel w/w strony działa zgodnie z prawem. Może nie etycznie ale zgodnie z prawem.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

musiałbym kliknąc w zapoznałem się z regulamin i go akcpetuje - w tym przypadku gdy nie kliknałem umowa nie jest zawarta i faktury nie ma mi prawa wystawić?

Teoretycznie tak.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


w tym przypadku gdy nie kliknałem umowa nie jest zawarta i faktury nie ma mi prawa wystawić?
Tak, nie jest, ile razy jeszcze spytasz.

Właściciel w/w strony działa zgodnie z prawem.
A co więcej jest bardzo dobrze przygotowany informatycznie, mierzy czasy czytania regulaminu, pozycję x i y tekstu, nie zmieniał pliku od czasu pierwszego wrzucenia na serwer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra napisała takie oświadczenie w podobnej sytuacji i dali jej spokój:

Oświadczenie

Oświadczam, że nie podpisywałam z Państwem żadnej umowy, jak również nie korzystałam z waszych usług, jak też nie jestem zainteresowana jakimikolwiek usługami z Państwa firmą.

Jakakolwiek "samozwańcza" umowa z Państwa strony jest jednostronna i ja nie wyrażam swojej zgody na jej trwanie, dlatego też, aby rozwiać wszelkie wątpliwości:

Oświadczam, że odstępuję od "podobno zawartej przeze mnie umowy", z uwagi na wprowadzenie w błąd co do skutków zarejestrowania się w portalu i zaakceptowania regulaminu. Oświadczam, że korzystam z uprawnień z uchylenia się od skutków prawnych na podstawie Art. 88 kc paragraf 1 mówiący "uchylenie od skutków prawnych oświadczenia woli, które zostało złożone innej osobie pod wpływem błędu".

Całą sprawę uważam za oszustwo i w razie upartego narzucania mi Pańskich usług, którymi absolutnie nie jestem zainteresowana, zgłoszę zaistniałą sprawę na policję.


Moja siostra napisała takie oświadczenie w podobnej sytuacji i dali jej spokój:

Oświadczenie

Oświadczam, że nie podpisywałam z Państwem żadnej umowy, jak również nie korzystałam z waszych usług, jak też nie jestem zainteresowana jakimikolwiek usługami z Państwa firmą.

Jakakolwiek "samozwańcza" umowa z Państwa strony jest jednostronna i ja nie wyrażam swojej zgody na jej trwanie, dlatego też, aby rozwiać wszelkie wątpliwości:

Oświadczam, że odstępuję od "podobno zawartej przeze mnie umowy", z uwagi na wprowadzenie w błąd co do skutków zarejestrowania się w portalu i zaakceptowania regulaminu. Oświadczam, że korzystam z uprawnień z uchylenia się od skutków prawnych na podstawie Art. 88 kc paragraf 1 mówiący "uchylenie od skutków prawnych oświadczenia woli, które zostało złożone innej osobie pod wpływem błędu".

Całą sprawę uważam za oszustwo i w razie upartego narzucania mi Pańskich usług, którymi absolutnie nie jestem zainteresowana, zgłoszę zaistniałą sprawę na policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jedno kliknięcie i rachunek na kilkaset złotych. Dał się nabrać nawet... Krzysztof Ibisz"

https://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16276536,Jedno_klikniecie_i_placisz_kilkaset_zlotych__Uwaga.html

Krzysztof Habiak, znany internetowej społeczności z wyłudzającego pieniądze katalogu firm kbiz.pl, powraca. Tym razem oferuje dostęp do "serwisu prawno-edukacyjnego" De Lege Artis, za który każe sobie płacić kilkaset złotych miesięcznie. - Kliknąłem tylko raz w dziwny mail i od razu przyszła mi faktura - opowiada Krzysztof Ibisz, znany dziennikarz i prezenter telewizyjny, który dał się nabrać na nowy "biznes" Habiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym jest to, że w relacjach B2B nie działają mechanizmy, które tyczą się nabywania usług/towarów przez osoby fizyczne - osoba fizyczna ma 10 dni na odstąpienie od umowy zawartej przez internet, ta sama osoba z działalnością już nie, normalne? Jednak w tym przypadku to oczywisty przekręt, prokuratury prowadzą postępowania, więc nie płacić, nie płacić cwaniakom tylko zgłaszać się jako poszkodowany.

Wykonamy
projekty organizacji ruchu zgodne z obowiązującymi przepisami, tanio i skutecznie, zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że się doigra kiedyś za 15 zł od kogoś nerwowego :)

a c odo zapomnienia to nei bardzo, tam gdzie jego miejsce jest

imię i nazwisko + o s z u s t nawet w podpowiedziach

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo też czy właściciel tej domeny nie zapisuje adresu IP po kliknięciu na link z emaila.

Nawet logi serwera bierze pod uwagę :D

Źródło: https://lege-artis.edu.pl/dla-prokuratury/

To normalne, że jeszcze taka osoba potem zgłasza sprawę o zniesławienie ? (patrz. zdjęcie na tej stronie niżej) :olaboga: nic tylko emigrować :glupek2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was otrzymał fakturę?

Ja dziś dostałem kolejnego podejrzanego maila od ...@parsingemail.info że otrzymuje faktury za usługi w czerwcu, dośc nieudolnie przetłumaczony, nie klikałem i nie wiem co się kryje dalej, czy ktoś się spotkał z takim emailem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności