Skocz do zawartości

lege-artis.edu.pl - naciaganie na faktury?


bori79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@up tymczasowy nie jest jednoznaczny ze skazaniem - to środek zapobiegawczy, nie kara czy założenie winy. Nawet jak dasz komuś w "dziub" możesz dostać tymczasowe jak się sędziemu nie spodoba Twoja facjata. Dostał tymczasowe, bo poprzedni środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego nie przyniósł zamierzonego efektu.

[edyta] poprawka skrótu myślowego - zawiasy = tymczasowe

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@up a co mają "znane osobistości" do ułomności prawa i systemu?

Ty tak serio? Uważasz że każdy jest równy wobec prawa?


est jeszcze opcja, że zostanie uznany za niepoczytalnego..

to racja, wygląda na takiego

Swoją drogą dostał areszt. oczywiście jest to środek zapobiegawczy, ale sąd musi mieć solidne podstawy żeby go orzec. Chociażby z tego powodu żeby nie płacić mu odszkodowania i jeżeli znajdą odpowiednie paragrafy zasądzą mu minimum 3 miesiące które odsiedzi w areszcie. Swoją drogą myślałem że ktoś bardziej nerwowy go solidnie obije.

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up a co mają "znane osobistości" do ułomności prawa i systemu?

Ty tak serio? Uważasz że każdy jest równy wobec prawa?

Jasne, że serio.

Co znaczy równy? Uważasz, że ta znana persona jest równiejsza?? Jak mam to rozumieć?

To, że orżnął "znane osobistości" nie gwarantuje, że prawo nie będzie ułomne.. Znamy przypadki po '89, że nie za takie przewinienia sądy dawały zawiasy lub orzekały uniewinnienie..

Swoją drogą, ja bym się na miejscu tych znanych person nie przyznawał, że czytanie ze zrozumieniem to moja "słaba strona"..

[edyta] literówka

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up zawiasy nie są jednoznaczne ze skazaniem - to środek zapobiegawczy, nie kara czy założenie winy.

"Zawiasy" to wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu np. 2 lata pozbawienia wolności na 5 lat próby i są związane ze skazaniem i karą (wyrokiem Sądu). Natomiast środek zapobiegawczy to areszt np. na 3 miesiące stosowany w sytuacji zagrożenia wysoką karą, ukrywaniem się czy matactwem w sprawie.

Jakby miał dostać zawiasy to by go na 3 miesiące nie posadzili. Dowalą mu jeszcze parę miesięcy.

Pomimo środka zapobiegawczego w postaci aresztowania może otrzymać wyrok w zwieszeniu. Ogólnie jeśli to jego pierwsza sprawa, nie był wcześniej karany i stać go na dobrego adwokata może otrzymać wyrok w zawieszeniu.

Z drugiej strony Sąd jak najbardziej bierze pod uwagę opinię publiczną i taki znany bandzior może się załapać na większy wyrok (nie znam tej sprawy). Szczególnie podczas rządów PIS Prokuratorzy otrzymywali ścisłe dyrektywy jakich żądać kar niezależnie od okoliczności przestępstwa, akt sprawy itd. liczył się tylko artykuł pod który podpadała sprawa i zwiększenie statystyk skazanych, którymi się Jarek mógł pochwalić.

Pewnie znowu rządzić będzie PIS i możemy spodziewać się podobnych rozwiązań w niedalekiej przyszłości i budowy nowych więzień przy czym nie będzie to miało żadnego przełożenia na poziom bezpieczeństwa. Chodzi tylko o notowania wyborcze i ogłupianie ludzi.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up miałem na myśli tymczasowe. edytowałem :/

[edyta] i żeby była jasność - gościa nie bronię i "dobrze mu nie życzę" jednak obawiam się, że z dużej chmury będzie mały deszcz.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co znaczy równy? Uważasz, że ta znana persona jest równiejsza?? Jak mam to rozumieć?

Tak. Nikonem dokładnie opisał o co chodzi.


Pewnie znowu rządzić będzie PIS...

No PO na bank wyborów nie wygra.


i żeby była jasność - gościa nie bronię i "dobrze mu nie życzę" jednak obawiam się, że z dużej chmury będzie mały deszcz.

no właśnie przez te znane osoby wcale tak być nie musi i o to mi chodziło

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin P. z ambergolda, który wykręcił blisko 11 tys. Polaków i przehulał jakieś 670 mln zł może dostać max 15 lat.. liczycie na podobny wyrok w tej sprawie? Przeliczycie się o co mogę się założyć..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczycie się o co mogę się założyć..

Te państwowe organy musiałyby być przewidywalne by cokolwiek zakładać ;) Pewne jest, że go nie powieszą bo nie mamy już katów.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikoś ależ są przewidywalne :) Więcej dostanie za zniszczenie mienia TVN'u niż za wałki ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności