Skocz do zawartości

Słowa kluczowe


mariolosek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Ja mam klilka pytanek odnośnie słów kluczowych w tekście. Czytałem na forum, że wybierając słowa kluczowe do tekstu nie powinno się przekraczać 5% tekstu. Chciałbym się zapytać, czy to uwzględnia odmianę słownikową, np słowo książka zajmuje 4% tekstu, słowa książce 4% i słowo książki 4,5% Czy wyszukiwarka uzna to za spamowanie?

Druga kwestia dotyczny słów składających się z kilku wyrazów. Jeżeli mam słowo kluczowe "czytanie książek" to rozumiem, że całą ta fraza nie może przekraczać 5% tekstu (jednym słowem musi jej być dwa razy mniej niż słowo książka.

Czy jak pozycjonuję frazę "czytanie książek" to też pozycjonuje w pewnym stopniu odmiany słownikowe tych wyrazów . Odwrotnie też mówiąc, czy pomagam pozycjonowaniu frazy "czytanie książek" wstawiając w tekst takie wyrażenia jak: "czytając książki", "przeczytałem w książkach", "czytaniu książe".

Z góry dziękuje za pomoc :))

Blog - marketing internetowy, reklama w wyszukiwarkach, SEO, SEM, Usability

Darmowe kursy do pobrania: Google AdWords, zaktualizowany kurs Google Analytics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź. Będę stosował się do Twojej rady. Rozumiem, ze ma też znaczenie aby słowa kluczowe były na początku tekstu. Tak czytałem na forum. Czy ma znaczenie umieszczanie słów kluczowych w nazwach plików. Jak czytałem na forum zdania są na ten temat podzielone.

Blog - marketing internetowy, reklama w wyszukiwarkach, SEO, SEM, Usability

Darmowe kursy do pobrania: Google AdWords, zaktualizowany kurs Google Analytics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dwie podstrony z tapetami, w każdej zero tekstu, to pomijając description, title, czy keywords, wyżej będzie https://www.nazwastrony.pl/tapety_z_ufoludk...na_nartach.html, niż https://www.nazwastrony.pl/tap1.html (oczywiście pod frazę "tapety z ufoludkami na nartach") :)

Jeszcze co do gęstości słów, to nie ma co trzymać się sztywno procentów i "skanować" kod kalkulatorem. Pozycjonuje się przecież na wynik, a nie na miss polonia, że niby nie może mieć w talii za dużo, a w biuście za mało :)

Radziłbym skupic się na linkach, bo dodanie do 10 katalogów bywa dużo skuteczniejsze (propocjonalnie do trudności frazy), a napewno mniej czasochłonne niż zastanawianie się nad ilością keyów w tekście.

Pozdrawiam :)

QJ

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedz. Czytalem Twoje posty aby też nie przesadzać z szybkością dodawania strony do katalogów. Trzymając się jednak tych procentów słów kluczowych na stronie. Czy chodzi o ich udział procentowy w całej stronie (czyli linki z menu np też się liczą ) czy też chodzi o udział stricte w samym tekście body?

Czy wedug was to jest dobre narzędzie do sprawdzania tego udziału procentowego?

https://www.webjectives.com/keyword.htm

Z góry dzieki za odpowiedź

Blog - marketing internetowy, reklama w wyszukiwarkach, SEO, SEM, Usability

Darmowe kursy do pobrania: Google AdWords, zaktualizowany kurs Google Analytics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej procenty - olej mechanizmy wyszukiwarek dzisiaj jest 7% wczoraj było 9% - dostaniesz kręćka a nie nadążysz. Rób tak, żeby było dobrze :-).

Przykład abstrakcyjny : fraza żółte długopisy.

"Pozycjoner" napisze.

zółte długopisy. Tu znajdziesz najlepsze zółte długopisy. Tylko u nas najtaniej, najszybciej najlepiej żółte długopisy. Pamiętaj żółte długopisy.

A ja sobie piszę np.:

Sprzedaż i produkcja żółtych długopisów. Zółte długopisy dobre do pisania i jako gadgety reklamowe. Niedrogo, szybko, wystawiamy faktury, możliwa wysyłka. Na zdjęciu długopis w żółtym kolorze.Do wyboru kolor zółty kanarkowy i cytrynowy.

czyli prawda i informacja.

I teraz wyobraź sobie kogoś szukające co może wpisać - takie pomysły na szybko:

Zółte długopisy (no oczywiście)

długopis zółty

sprzedaż długopisów

produkcja żółtych długopisów

Zółte długopisy faktura

dostawa długopisów

długopisy kolor zółty

żółte gadgety reklamowe

gadgety długopisy w koloże cytrynowym

i tysiące innych kombinacji.

recepta na sukces jest podana czarno na białym, ale ludzie i tak wolą wierzyć w magiczną moc kilku fraz.

P.S. Żeby nie było: oczywiście nie da się pozycjonować bez umiejetności wrzucenia mocnych fraz w top10 i doporadzenia domeny do stanu kiedy zawartoć podstron pojawia się wysoko.

P.S.S. Kurcze zdradziłem swoją największą tajmenicę :-( :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za informacje! Bedę się starał stosować do Twoich rad. Co do Twojej tajemnicy to z moją wiedzą o pozycjonowaniu nie masz się co z mojej stronyobawiać jakiejkolwiek konkurencji :)) :zeby:

Blog - marketing internetowy, reklama w wyszukiwarkach, SEO, SEM, Usability

Darmowe kursy do pobrania: Google AdWords, zaktualizowany kurs Google Analytics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żart. Marzę o solidnej konkurencji i trochę powiem ci jest jej sporo na tym forum!.

Zła konkurencja powoduje, ze kawałek tortu który zamierzasz zjeść sprzątną ci z łyżki.

DObra konkurencja może i spowoduje, że zamiast 10% dostaniesz 7% tortu ... ale tort bedzie 3 razy większy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za rady!

Jestem poki co poczatkujacy, wiec nadal pewnie robie wiele rzeczy, których profesjonalni pozycjonerzy by mieli sporo ubawu :D)

Jeszcze raz dzieki za pomoc!

Blog - marketing internetowy, reklama w wyszukiwarkach, SEO, SEM, Usability

Darmowe kursy do pobrania: Google AdWords, zaktualizowany kurs Google Analytics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrtn ma całkowitą rację:

1. to ze ludzie różnie bardoz szukają i takie zastosownie fraz podniesie prawdopodobieństwo ze ktos znajdie twoja strone na fraze w odmianie

2. coraz bardziej sie przekonuje ze tego typu opis jak przedstawil mrtn daje duzo wiecej dla pozycji niz jak to by zrobil "pozycjoner" :brawa: Google w/g mnie uczy czytac i rozumiec logikę zdań. Nie jest to prawdopodobnie podstwówka ale takie przedszkole.

Testuje to obecnie na kilku serwisach i powiem ci ze.. efekty sa obiecujące.

Poki co testy, testy, testy i niecierpliwosc bo efekty testów przy obecnym slimaczeniu sie google widac po b. dlugim czasie;/

A procentami sie nie przejmuj. Niech to wygląda jak najbardziej naturalnie.

Testy z procentami ostatnio zle sie kończą. Mam domenke gdzie testowalem przez rok układ słów różnych, różne bardzo procentowe udziały słów - tyle ze teksty byly losowane przez skrypt - brak sensownych zdan - efekt jest mizerny. Podstawa by tekst sie ładnie czytało, było troche odmiany danej frazy. Ma to być poprostu dla ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności