Skocz do zawartości

Pytanie do wydawców chwilówek


libra

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie no zacznijcie myslec, apelowalem juz do Was w poprzednim poscie.

na prawde poza tymi przelewami regularnymi nie ma nic w PM ciekawego.

nie macie zadnej kontroli nad leadem, zadnych danych do analizy.

pisalem tez ze oni zbieraja leady poprzez kontakt tel - to sa Wasze pieniadze, to nie jest mierzone

myslacych majacych troche leadow zapraszam na PW do wymiany doswiadczen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy który jest w PM złożył na siebie wniosek o jakąś tam kwotę, pożyczkę dostał, prowizję też w wysokości ....... 50 centów !!! Zobaczymy czy z czasem się ona zmieni na więcej czy nie, bo jeśli nie to ja dziękuję za taki PP.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie też czy ktoś z reklamodawcą się kiedyś kontaktował z Was? - mnie w jednej sieci robili w wała z leadami (branża edukacja) - skontaktowałem sie z reklamodawcą i twierdził, że sieć im nie wyjaśniła jak się wpiąć pod system trackingowy - leady leciały a kasy było 0. Ale to była mała firma, więc po takiej rozmowie już było wszystko jasne, na drugi miesiąć ich juz nie było w tej sieci. Ale jak z wiekszymi - typu chwilówki czy banki i sprawdzeniem konkretnego leada to nie wiem czy będa chcieli udzielić takiej informacji. Ale takie testy nasze typu konkretna siec - reklamodawca - odrzucenia byłyby badzo interesujące i cenne (oczywiście nie z kont świeżo załozonych na pio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych paydayach, ale eksponowanie nr telefonu na landing page'ach nie jest fair.

@matoo, jedynym sposobem, aby aplikowac o pozyczke jest wypelnienie formularza na stronie. Jezeli 'lead' zadzwoni do nas, zostanie mu udzielona informacja jak to zrobic oraz zostanie poinformowany na temat produktu ogolnie, tj. czego dany klient powinien sie spodziewac po wypelnieniu formularza. A wiec call center dziala na korzysc naszych partnerow, zwiekszajac ich szanse na wygenerowanie wiecej leadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie no zacznijcie myslec, apelowalem juz do Was w poprzednim poscie.

na prawde poza tymi przelewami regularnymi nie ma nic w PM ciekawego.

nie macie zadnej kontroli nad leadem, zadnych danych do analizy.

pisalem tez ze oni zbieraja leady poprzez kontakt tel - to sa Wasze pieniadze, to nie jest mierzone

myslacych majacych troche leadow zapraszam na PW do wymiany doswiadczen

@seoroot:

1. Nie zbieramy leadow przez telefon, a raczej call center wspomaga naszych partnerow w generowaniu prowizji (prosze spojrz na moj komentarz powyzej).

2. Nasi partnerzy nie maja zadnej kontroli nad leadem poniewaz gdyby ja mieli, zmuszeni byliby generowac leady tylko do jednego pozyczkodawcy zamiast do wielu jednoczesnie (w przypadku kampanii email / sms). Dodatkowo, powiedzmy ze to nie jest email tylko SEO z rankingiem chwilowek. Tutaj ponownie nie ma kontroli nad leadem, poniewaz to klient decyduje u kogo taki formularz wypelni wiec nie masz pewnosci od kogo i w jakiej wysokosci bedzie prowizja (jakby tego bylo malo to jeszcze jest tutaj problem z walidacjami gdzie srednio akceptowane jest max 30% wszystkich leadow, wyplata ze spoooorym opoznieniem oraz absolutny brak weryfikacji czy walidacja zostala przeprowadzona rzetelnie).

3. Dane do analizy - nie ma w Polsce innego programu partnerskiego, ktory udostepnial by tyle narzedzi sluzacych optymalizacji kampanii. Ponadto, nie ma w Polsce innego programu, ktory udostepnialby swoim partnerom system CMS dzieki ktoremu mozna postawic wlasna strone do zbierania leadow w 5 minut. Wspomne rowniez, ze strony te sa zweryfikowane pod katem prawnym.

Musze przyznac ze to znamienne, ze nie widac tutaj negatywnych postow od partnerow systematycznie generujacych dobrej jakosci ruch.

Pozdrawiam wszystkich partnerow PaydayMansion - tych PRO, oraz tych, ktorzy PRO dopiero beda :)

Edytowane przez PaydayMansion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja szczerze polecam PM. ktoś napisał,że nie macie kontroli na leadem w PM ,a ja się pytam gdzie macie? Tutaj przynajmniej widzę ile mam zarobione na 100% a nie jak w innych systemach liczysz na pieniądze i budzisz się z ręką w nocniku. W tej branży robi się coraz gorzej i coraz więcej firm zaczyna szukać oszczędności.W Bankierze co miesiąc nie rozliczają wszystkiego bo nie docierają raporty i zostają ogony,potem trzeba pisać i prosić o raporty. Wnioski rzekomo płatne za leada np.Takto lub Centrum dłużnika (po walidacji wyszło 2 wypłacone leady z kilkudziesięciu) to jest jawna kpina.Takich sytuacji jest więcej i coraz więcej.

Proponuje samemu sprawdzić system PM poniżej świeże kody.

dd0091b282b8b5126c935b6453868288

739c036206c316631eaef8d16ae71321

1346bbc79de59efcb2ad3e421ae84b26

cfc746883c9a625e1d9e596401d9001e

ab1e5b2bfffba20983a0368c0f484e4b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Musze przyznac ze to znamienne, ze nie widac tutaj negatywnych postow od partnerow systematycznie generujacych dobrej jakosci ruch.

Nie będę pisał czy Wasz PP jest dobry, czy zły to jest indywidualna ocena każdego partnera. Jednak z własnych doświadczeń widzę jedną prawidłowość, na początku współpracy były ładne zarobki, leady po kilka dolarów. Im dłużej, tym mniej tych wartościowych, teraz to praktycznie same centy. To samo potwierdzają znajomi co też uczestniczą w PP Paydaymansion.

No chyba że trafiam na samych klientów co nigdzie już pożyczki nie dostaną, też jest to możliwe, aczkolwiek w innych PP w których uczestniczę mam wręcz odwrotną tendencję, coraz lepsze zarobki.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na te nr telefonu nawet uwagi nie zwróciłem. A ja zrobię z 2 znajomymi którzy są w PM mały test. Mam dostęp do bazy klientów zainteresowanych pożyczkami i po prostu poproszę kilku o złożenie wniosku, a potem o info czy dostali czy nie. I porównamy to z prowizjami.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację jak średnio w sieci wypada zarobek na 1000UU. Chyba to nie tajemnica? Wszędzie otrzymam informacje jak wygląda konwersja, a tutaj się doprosić nie mogę. Każdy będzie mógł to sobie zweryfikować.

@szfab

Jest to trudne pytanie, poniewaz nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Nasze strony konwertuja na poziomie okolo 65% ogolnie (mowimy tutaj o konwersji w sensie klientow wypelniajacych aplikacje - ktos laduje na stronie glownej i srednio 6.5/10 uzytkownikow wypelnia wniosek). Mowimy tutaj o sredniej ogolnie, ale jednoznaczny wynik finansowy zalezy od wielu czynnikow, jak np. pozycja w google - 1 pozycja moze zarobic 10k$ jezeli wypozycjonowana jest na odpowiednie hasla, natomiast druga pozycja to juz okolo 3k$, wiec jak mozna zauwazyc dysproporcje moga byc duze a czynnikow na to wplywajacych jest dosc sporo. Kolejnym czynnikiem bylyby tredny lendingowe - okresy wzmozonej aktywnosci finansowania pozyczek czy tez konserwatywne podejscie do klientow szukajacych pozyczek, jak to ma zawsze miejsce w I kwartale roku. Sa to glowne czynniki wplywajace na sredni zarobek z 1000uu, jednak kazdy gracz SEO zdaje sobie sprawe ze jest ich o wiele wiecej.

Gadanina na forum nic nie da. Opowiadać może każdy...

@PaydayMansion

Leady w postaci centów, to żadne statystyki. Zróbcie coś, żeby było widać czarno na białym, gdzie idzie ruch, z czego są leady dolarowe (nie centowe) i tak jak wyżej było powiedziane, jaka jest konwersja, to będzie można dyskutować podając sensowne argumenty.

@Matoo,

Jak już wspomnialem kiedys w jednej z odpowiedzi, jest to rozwiazanie, które ma pokazać naszym partnerom (affiliantom), że warto wspolpracowac z PaydayMansion. Dodatkowo, za to za co u nas otrzymujecie prowizje, to w innych programach byłby to zwykły odrzut za który nikt by nie zapłacił. Zalozmy ze srednio 70% wszystkich leadow w tradycyjnych programach jest odrzucane, o czym dowiadujecie sie dopiero po walidacji. Chyba kazdy wolalby otrzymac za te potencjalne 70% odrzutow chociazby centy z perspektywa wzrostu prowizji za takie leady niz otrzymac aboslutnie nic i to bez wyjasnienia. Z tych centow zbieraja sie wymierne sumy. W tradycyjnych programach musisz po prostu zaakcpetowac taki stan rzeczy i koniec dyskusji, jak sie nie podoba to dowidzenia, prawda? U nas wcale tak nie jest.
Pomysł monetyzowania tej jakości wniosków jest naszym autorskim pomysłem, ktory dzialac ma na korzysc wszystkim i jest to proba zmiany regul na rynku, ktore sa bardzo krzywdzace dla affiliantow. Ze względu na to, że to my ponosimy ryzyko inwestycyjne z tytulu dawania zaocznych prowizji na poczet naszych dzialan (prosze sobie wyobrazic ze takich leadow sa dziesiatki tysiecy miesiecznie), chronimy swoje kanaly dystrubycyjne przed konkurencja, ktora bardzo chetnie zreplikowalaby nasz model, jednak ich infrastruktura technologiczna na to nie pozwala. Nasi partnerzy generuja ruch do nas i za to otrzymuja prowizje w czasie rzeczywistym lub w czasie bliskim do czasu rzeczywistego, i na tym powinien sie skupic kazdy affiliant, bo na koniec miesiaca istotna jest tylko kwota i czas wyplacenia prowizji. Czy lepiej byloby miec przejrzystosc kto jest koncowym odbiorca leadow za cene wydluzonego okresu walidacji, braku jakiejkolwiek zaplaty za odrzuty, ktorych nie mozna zweryfikowac oraz dlugiego oczekiwania za swoja prowizje pomniejszona z niewiadomych przyczyn? Na to pytanie kazdy musi sam sobie odpowiedziec indywidualnie.
Odnośnie konwersji odniosłem się wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na te nr telefonu nawet uwagi nie zwróciłem. A ja zrobię z 2 znajomymi którzy są w PM mały test. Mam dostęp do bazy klientów zainteresowanych pożyczkami i po prostu poproszę kilku o złożenie wniosku, a potem o info czy dostali czy nie. I porównamy to z prowizjami.

Panowie, zapraszam do takich testów, to na co prosiłbym abyście zwrócili uwage to aby NAGRYWAĆ cały proces od momentu wejścia na waszą stronę aż do momentu udzielenia bądź nieudzielenia pożyczki. Samo pisanie, że prowizja nie została przyznana nie jest wiarygodne dla żadnego odbiorcy leada, trzeba to poprzeć dowodami. Sugeruje jednak, aby pojsc o krok dalej. Moze nalezaloby przeprowadzic tego typu testy we wszystkich programach partnerskich i sprawdzic kto tak naprawde jest fair wzgledem swoich partnerow. I tutaj pojawia sie pewien maly problem, prawda? W przypadku, kiedy walidacja trwa tygodniami, jest to bardzo utrudnione aby sledzic tego typu dzialania i testy, ale juz w przypadku PaydayMansion jest to bardziej przejrzyste i o wiele latwiejsze do wykonania. Przypadek? Wedlug mnie to sugeruje jednoznacznie kto stara sie byc jak najbardziej fair wzgeldem swoich partnerow, a kto wykorzystuje narzucone od lat reguly funkcjonowania rynku majace na celu niewspolmierny podzial dochodu z afiliantami na rynku lead-gen pod chwilowki. Jest na tym forum wielu agentow konkurencji, ktorzy staraja sie nas zdyskredytowac, jednak z obiektywnego punktu widzenia, biorac pod uwage nasz model i pozycje na rynku, jestesmy najwiekszym sojusznikiem wszystkich tych, ktorzy trudnia sie generowaniem leadow w branzy pozyczkowej. Zastanowcie sie nad jedna kluczowa rzecza. Pomijajac specyfike rynku polskiego, dlaczego w takich krajach jak UK czy USA, generowanie leadow payday jest teraz w zupelnosci zdominowane przez systemy pingtree (PaydayMansion to tego typu system wlasnie) a tradycyjne programy partnerskie zupelnie lub tylko w znikomej ilosci generuja jakis tam ruch (i to tylko email lub banery). Po prostu na tamtych rynkach affilianci wraz z cala rzesza udzialowcow w rynku stwierdzilo ze tak dalej nie moze byc i jest to jedyne rozwiazanie, ktore jest fair dla wszystkich stron zainteresowanych. Ten trend koniecznych zmian regul funkcjonowania branzy na rynku poskim jest juz zauwazany i to bardzo mocno, dlaczego inne programy tego nie wprowadzaja lecz wrecz staraja sie zahamowac rozwoj rynku w ta strone? Po pierwsze nei jest to w ich interesie finansowym, wiadomo dlaczego. Po drugie, nie maja dostatecznej wiedzy jak wprowadzic tego typu technologie. Po trzecie to wymaga poteznych nakladow finasowych.

Zapewniam Was, że w każdym tygodniu takie testy są przez nas równiez wykonywane aby móc się przekonać czy wszyskto działa należycie.
Jezeli tylko otrzymamy prowizje od odbiorcow leadow, nasz partner otzrymuje swoja dole z automatu. Malo tego… tak naprawde, afilianci otrzymuja swoja prowizje za sam fakt otzrymania przez nas informacji, ze otrzymamy zaplate za dany lead. Wszystko odbywa sie w sposob automatyczny wiec nie ma tutaj mozliwosci kombinacji - i to jest wlasnie piekno walidacji w czasie rzeczywistym. Ale jezeli ktos woli uprawiac hazard i z biciem serca oczekiwac na dzien walidacji... prosze bardzo. Jak to mowil Einstein... szalenstwem jest robic caly czas to samo i oczekiwac lepszych rezultatow. Santi1000 rowniez jest tego zdania, wystarczy spojrzec kilka postow wyzej, a wszyscy ktorzy mysla ze Santi1000 to pracownik PaydayMansion odsylam do postow Santi1000 kilka stron wczesniej. Santi1000 rowniez krytycznie podchodzilo do sprawy na samym poczatku co jest jak najbardziej naturalne. Jednak zdrowy rozsadek i trzezwa ocena sytuacji wziela gore, czego zycze wszystkim, niezaleznie od wieku i wykonywanego zawodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności