Skocz do zawartości

Śmietanka SEłO zdradza swoje ulubione potrawy


Beerbant

Rekomendowane odpowiedzi


są dwa rodzaje mięsa?

ano dwa, turas zrobił mi kuraka i cielęcinę ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem śmietanką, twarogiem, czy majonezem SEO, ale do moich ulubionych potraw nalezą:

1.Kurczak Tapaka ( często mylnie nazywany Kurczakiem Tabaka) gruzińskie danie dość popularne na wchodzie. Młody marynowany przez ok 12h w marynacie kurczak 600-800 gr( rozkrojony od strony filetów, i delikatnie odbity tłuczkiem jak schabowy) - smażony na specjalnej patelni pokrywka której zrobiona z żeliwa (waży ok 5-6kg i ta pokrywka przyciska kurczaka do patelni tak mocno, że po przygotowaniu on wygląda jak kotlet, dużo czosnku, ostrej papryki, w restauracjach podawany z sosem jogurtowym).

2. Manty - pierożki podobne do pielmieni ale gotowane na parze, w oryginalnej wersji nadziewane baraniną, ale w większości przypadków robione 50/50 wieprzowina/wołowina.

3. Na grillach nie robię wcale kiełbasy a tylko szaszłyki z karkówki, duże kawałki mięsa uprzednio marynowane w zsiadłym mleku z dodatkiem czosnku, ostrej papryki ( nie w proszku), miodu, przypraw. Przed smażeniem mięso tzreba opukać bo mleko będzie się palić. Kawałki mięsa kroić nie mniejsze jak 4x4x4 cm (oczywiście kroić przed marynowaniem :D)

4. Rybna zupa - Ucha z ryb słodkowodnych, czym więcej rodzajów ryb tym bardziej aromatyczna, idealnie nadaję się do tej zupy rożnego rodzaju drobnica, karasie, plotki, okonie z dodatkiem ziemniaków, marchewki, cebuli, pietruszki. Na koniec gotowania na 3-5 sek w garnek (kociołek bo ta zupa gotuje się najlepiej nad ogniskiem) wkładany jest kawałek palącego się drewna z paleniska ( tak aby miał dużo żaru wtedy ta zupa zacznie kipieć kolo klocka drewna i wchłaniać właśnie taki specyficzny smak, grilla, wędzonki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Maxiu wyjeb***ł wszystkich na kwaśną śmietankę , nie wiem jak państwo ale ja wymiękam przy czymś takim :P

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę tradycyjnie ;) Barszcz z uszkami, ale nie takimi sklepowymi tylko takimi które sam zrobię ;) Przynajmniej wiem, że jest w nich mięso. No i dobrego placka po zbójnicku ze śmietanką :) Najlepszego jadłem lata temu w Zakopcu, ale już tej knajpy nie ma.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blake bodajże w Sandomierzu czy w Stalowej Wole ( chyba z 15 lat temu tam to jadłem nie pamiętam dokładnie gdzie ) podają "polskiego hamburgera" :

duży chrupiący placek ziemniaczany na nim podwójny schabowy, na schabowym kapusta zasmażana z kiszonej i świeżej kapusty na górze drugi placek ziemniaczany, wszytko ma średnice ok 25 cm, na prawdę bajka jeśli lubisz placki ziemniaczane i dobrego schabowego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Najlepszego jadłem lata temu w Zakopcu, ale już tej knajpy nie ma.

znaczy, że wcale taki dobry nie był :P a co do placków to ja lubię placki po budapesztańsku :)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najlepiej też "wchodzą pierożki z kapustą i grzybami które robi moja Mama z własnoręcznie kiszonym barszczem czerwonym , obecnie co prawda już nie robi bo ja muszę zapieprzać (ona tylko teraz "zrzędzi" jak przyjdę robić, że gó**o umiem zrobić) :D

25u5pg6.jpg

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcmagik Takie z gulaszem? Co ciekawo na Węgrach wcale nie wiedzą co to takie placek po Węgiersku, sprawdzałem w parę knajpach :D

@up takie pierożki smażone w głębokim tłuszczu (zwyczaj to łój) można spotkać w Ukraińskich knajpach. A do barszczu ukraińskiego podają takie male pączki na słono z czosnkiem bez nadzienia, zamiast chleba. nazywają się 'pampuszki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, "placek po węgiersku" to typowo "polskie" danie , nawet Węgrzy sami o nim nic nie wiedzą :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie @Maxiu, nie po węgiersku :) po Budapesztańsku - nie z żadnym tam gulaszem (kiedyś w knajpie widziałem w karcie z gulaszem z drobiu) tylko takie na zasadzie "placek, kotlet, placek + ser + sos" wszystko zapiekane w piecu ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


barszczu ukraińskiego

Ojj barszcz ukraiński miodzio, jadłem w tamtym roku z kociołka na grilu ;) Przymierzam się do zrobienia go w tym roku, bo przepis będę miał ;)


znaczy, że wcale taki dobry nie był :P

Był dobry i nie wiem, ale ta knajpa może dalej istnieje, tylko jakoś nie mogłem jej znaleźć :D Było to przy którymś rondzie, ale nie wiem przy którym. Tak na prawdę wszystko i tak zależy od kucharza. Bardzo dobre placki jadłem w Nowym Sączu w takim jednym barze (12 zł za placka z zestawem surówek) i było cacy do czasu zmiany kucharza. Niby ta sama potrawa a różnica kolosalna, dlatego już tam nie jadam.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj barszcz ukraiński to cudo :D, wyśmienity robi żona mojego kolegi z Kazachstanu ( tak wyszło, że ona Ukrainka), ogólnie podobno co region Ukrainy to inny barszcz ( a nawet co chałupa to inna wersja). Z polskich smaków to baba ziemniaczana z boczkiem, cebulą, delikatnie podciągnięta śmietaną, do tego zimne mleko lub kefir i jest kosmos :). Uwielbiam też chinkali z baraniny pierożki nasączone rosołem, niebo w gębie! Z zup to kalafiorowa ( https://www.youtube.com/watch?v=Yq8EgqQzyzM&feature=kp), zupy krem wszelakie, no i wcześniej wspomniana przez kogoś yxa ( ucha) , wyśmienita do gorzały i nie tylko :P - najlepszą jadłem w Mińsku na Białorusi ( nie pamiętam która to knajpa była, ale taka gdzie w akwariach ryby popierdzielały), dodatkowo wyjątkowo urocza kelnerka polewała nam gorzałę w kielichy o konsystencji oliwy z wysokości ok. 1,5 metra, wrażenia niezapomniane!

Wykonamy
projekty organizacji ruchu zgodne z obowiązującymi przepisami, tanio i skutecznie, zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności