Skocz do zawartości

Mailing


ArTh00r

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Mam do Was pytanie, a mianowicie czy dbacie o swoją bazę mailingową? Zbieracie e-maile od swoich klientów?

Ja od 3-4 lat zacząłem zbierać adresy e-maili swoich klientów, którzy przyjeżdżają do mojego pensjonatu na krótsze lub dłuższe pobyty.
Bazę jaką udało mi się stworzyć to 1850 adresów. Wpadłem na pomysł aby zaoferować 10% rabatu dla wszystkich osób, które już korzystały z moich usług hotelarskich.
Lecz wystąpił pewien problem... Na Gmailu jest ograniczanie wysyłki e-maili dziennie max do 500 odbiorców. Czy są jakieś darmowe urządzenia, które pozwalają na wysyłkę mailingu do prawie 2000 osób w jednym dniu?

Czy warto korzystać z jakiś gotowych szablonów aby ładnie zaprezentować swoją ofertę/promocję? Czy lepiej pisać jako Ja, zwykłą czcionką bez zbędnych wykrzykników, obrazków itd?
Czy jest jakaś fajna sprawa, która działa na podświadomość odbiorcy e-mail'a, która bardziej go przekona aby skorzystać z tej promocji?

Zapraszam do dyskusji!

Pozdrawiam,
Artur

Najnowocześniejszy Hotel Nad Morzem Grand Lubicz 5*
Apartamenty w Ustce tylko w pensjonacie Villa Wenel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku (chyba) warto zainteresować klientów do przyjazdów poza sezonem (o ile pracujesz cały rok). Wtedy proponować promocje, nie koniecznie tylko zniżki ale np. coś extra w cenie pobytu.

Z takim mailingiem trzeba uważać, by nie przesadzić z częstotliwością. 3 może 4 razy do roku. Za każdym razem jednak powinien być "powód" maila- jakaś fajna oferta.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja od 3-4 lat zacząłem zbierać adresy e-maili swoich klientów, którzy przyjeżdżają do mojego

Nie lepiej pozyskać nowych klientów, a rabat zaoferować za polecenie pensjonatu.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabat za polecenie dobry pomysł ale ze starymi klientami warto mieć łączność :)

Mailing spamowy z kolei dla PT klientów to ryzykowna sprawa. Nie wiem jak jest ze skutecznością ale mnie zniechęca, nawet nie zaglądam, kasuję.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku (chyba) warto zainteresować klientów do przyjazdów poza sezonem (o ile pracujesz cały rok). Wtedy proponować promocje, nie koniecznie tylko zniżki ale np. coś extra w cenie pobytu.

Z takim mailingiem trzeba uważać, by nie przesadzić z częstotliwością. 3 może 4 razy do roku. Za każdym razem jednak powinien być "powód" maila- jakaś fajna oferta.

Tak działam cały rok i dlatego chciałbym promocje dać w miesiącach od 15 września do 15 czerwca gdzie mam mniejszy ruch w branży.

MailChimp oferuje wysyłanie do 2000 użytkowników za darmo

https://mailchimp.com/pricing/

Wielkie dzięki, czy tam w treści maila dodaje jakieś informacje, że jest to wysłane z tego urządzenia? Czy jest tylko treść mojego maila?

Ja od 3-4 lat zacząłem zbierać adresy e-maili swoich klientów, którzy przyjeżdżają do mojego

Nie lepiej pozyskać nowych klientów, a rabat zaoferować za polecenie pensjonatu.

Lepiej jest pozyskać nowych klientów lecz nie wiem jaki sposób kontrolować ten "system polecenia" ciężko to w praktyce zastosować... bo większość osób, które do mnie przyjeżdża to osoby po 40stce, które zbytnio nie bawią się jakieś w refy itd...

Najnowocześniejszy Hotel Nad Morzem Grand Lubicz 5*
Apartamenty w Ustce tylko w pensjonacie Villa Wenel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MailChimp oferuje wysyłanie do 2000 użytkowników za darmo

https://mailchimp.com/pricing/

Wielkie dzięki, czy tam w treści maila dodaje jakieś informacje, że jest to wysłane z tego urządzenia? Czy jest tylko treść mojego maila?

Nie mam zielonego pojęcia. Musiał byś sprawdzić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mailing spamowy z kolei dla PT klientów to ryzykowna sprawa

Jeśli kupi bazę niewiadomego pochodzenia (jest bardzo dużo ofert) i sam będzie przygotowywał wszystko, to tak. ;)

bo większość osób, które do mnie przyjeżdża to osoby po 40stce, które zbytnio nie bawią się jakieś w refy itd

Refy są dobre dla gimbusów, którzy chcą zarobić na loda.

Mówię o poleceniu przez byłych klientów wśród znajomych, rodziny, etc. To jest najlepsza forma reklamy. Jednak aby ktoś chciał polecić Twoje usługi musi być z nich zadowolony.

Możesz bazę email byłych klientów do tego wykorzystać, ale tylko jeśli wyrazili zgodę na przesyłanie reklamy. Ja tak robię i to się sprawdza. :)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podesłać do mnie na e-mail swoją przykładową ofertę produktu?
biuro @ villawenel.pl będę wdzięczny, zobaczyłbym sobie jak masz zbudowany szablon i jaką masz treść mailingu, który jest wg Ciebie skuteczny.
Będę wdzięczny!

Najnowocześniejszy Hotel Nad Morzem Grand Lubicz 5*
Apartamenty w Ustce tylko w pensjonacie Villa Wenel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mógłbyś podesłać do mnie na e-mail swoją przykładową ofertę produktu?

:)

Ja nie robię tego sam, nie znam się na wszystkim. Po prostu zlecam takie działania marketingowe.

Pokazałem tylko schemat działania jaki funkcjonuje, a Ty chcesz cała rękę. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja zdaje sobie z tego sprawę, że bezpośrednie polecenia działają wyśmienicie bo poczta pantoflowa w mojej branży jest nr1.
Lecz mi chodziło o odpowiedni mailing. Jakie słowa, jaka forma, jakie chwyty zastosować? Nie chce całej ręki bo nie liczę ani odrobinę na to, że przyślesz mi kogoś do pensjonatu :) Chciałem tylko zobaczyć jak wygląda treść mailingu, który się u Ciebie sprawdza i tyle... ;) Tak czy inaczej wielkie dzięki za odpowiedź

Najnowocześniejszy Hotel Nad Morzem Grand Lubicz 5*
Apartamenty w Ustce tylko w pensjonacie Villa Wenel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a Ty chcesz cała rękę. ;)

Nie bądź taki egoista i oddaj, tfu, daj tą rękę :D

@ArTh00r, nie dostajesz mailingu od nich, może coś sobie wybierzesz ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczęła od wysyłki niekomercyjnego, np. w postaci ankiety na temat pobytu w pensjonacie albo generalnie o tym, gdzie Twoi klienci planują spędzić urlop w tym roku. To pozwoli Ci sprawdzić, na ile aktualna jest baza maili. Ale skorzystaj do tego np. z FreshMaila, żeby mieć dostęp do wszystkich statystyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


skorzystaj do tego np. z FreshMaila, żeby mieć dostęp do wszystkich statystyk

i żeby trafiać w spam a nie do odbiorczej.. z ich serwerów wychodzi już tak dużo niechcianych reklam, że (z mojego doświadczenia) co najmniej na o2.pl/wp.pl i gmail'u maile lubią trafiać do spamu..

Masz własną bazę, więc postaw klienta na serwerze, poczytaj o e-marketingu i leć z koksem :) Co do tego jakich słów używać to nikt Ci nie powie - to zależy od tego do jakiego targetu celujesz i co chcesz dokładnie uzyskać ;) Inaczej tworzy się kampanie dla grupy wiekowej ~18 a inaczej dla grup ~30,40,50+

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności