Skocz do zawartości

Czy łamie prawo?


bestos

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz sobie produkować i sprzedawać, nazwa pustaki nie jest zastrzeżona

https://msp.money.pl/zakladam_firme/znaki-towarowe/

Pustaki Warszawa, Pustaki Poznań itd

To tak jakbyś napisał, iż w danej mieścowości Monopol ma jedna piekarnia, jeden cukiernik, czy wyłącznie jeden sklep spożywczy

Bynajmniej tak z tego zrozumiałem co przeczytałem

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Idź do prawnika, niech Ci napisze pismo, zapłacisz 150 zł. Będziesz miał stempel na piśmie i kopercie od kancelarii prawnej i spokój na lata :)

Bo z tego co piszesz, to ktoś bez znajomości prawa chce Cię zastraszyć.

Czas na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola Panowie :) Nie jest to do końca takie jasne, gdyż meritum problemu znajduje się na końcu pierwszego postu:

Jedyne o co się ten rodowity producent to to źę pisze na mojej stronie "producent pustaków ABC"

Coś takiego jednak może być uznane za czyn nieuczciwej konkurencji, gdyż wprowadza w błąd klientów, co do pochodzenia towaru jak i oznaczenia przedsiębiorstwa. Jeżeli w tej miejscowości jest jeden producent pustaków, a autor tematu stosuje takie zapisy to jest podstawa do uznania tego czynu za czyn nieuczciwej konkurencji.

Z nazwą domeny pustaki-ABC.pl nie powinno być problemu, bo to nie jest nazwa zastrzeżona. Poza tym można ukierunkować sprzedaż danego towaru na konkretny teren, ważne tylko, żeby klienci mieli info skąd ten towar i przedsiębiorca pochodzi.

ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji


Art. 3. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta.
2. Czynami nieuczciwej konkurencji są w szczególności: wprowadzające w błąd oznaczenie przedsiębiorstwa, fałszywe lub oszukańcze oznaczenie pochodzenia geograficznego towarów albo usług, wprowadzające w błąd oznaczenie towarów lub usług, naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa, nakłanianie do rozwiązania lub niewykonania umowy, naśladownictwo produktów, pomawianie lub nieuczciwe zachwalanie, utrudnianie dostępu do rynku, przekupstwo osoby pełniącej funkcję publiczną, a także nieuczciwa lub zakazana reklama, organizowanie systemu sprzedaży lawinowej oraz prowadzenie lub organizowanie działalności w systemie konsorcyjnym.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest czasem przypadek, gdzie miasto jest jednocześnie nazwą marki jak: "piwo Żywiec", "ketchupy Włocławek", "garnitury Bytom"?

When you dream, there are no rules - people can fly, anything can happen.

Blog o modzie męskiej - emodini.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w tej miejscowości jest jeden producent pustaków, a autor tematu stosuje takie zapisy to jest podstawa do uznania tego czynu za czyn nieuczciwej konkurencji

Nie zgodzę się z taką tezą. W takim wypadku trzeba szukać miejscowości gdzie nie ma producenta pustaków. Działalność gospodarczą, handlową można prowadzić na terenie całej polski. To, że ktoś nie ma zakładu produkcyjnego w miejscowości ABC nie oznacza braku możliwości sprzedaży tam swoich wyrobów. Art., który cytujesz miałby zastosowanie gdyby autor wątku pozycjonował stronę na nazwę lokalnej firmy producenta pustaków.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozwlekając trochę wątek jeśli zacznę produkować koncentrat i reklamować go w Pudliszkach jako koncentrat pomidorowy Pudliszki? Przecież w tej miejscowości mogę sprzedawać inny koncentrat niż ten z miejscowej fabryki. Tak swoją drogą wykonywałem tam usługi na początku 90 lat i widziałem jak przyjeżdżały ciężarówki z gotowym koncentratem z... Bułgarii :D

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami eksperci :D

Sprawa jest prawdopodobnie tak 'delikatna', że najlepiej udać się do kogoś od prawa handlowego i za 300 zeta mieć opinię, która może coś mądrego powiedzieć. My gdybamy biorąc wszystko tylko na logikę - ale nasze ustawodawstwo niestety nie jest logiczne.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eśli zacznę produkować koncentrat i reklamować go w Pudliszkach jako koncentrat pomidorowy Pudliszki?

Koncentrat pomidorowy Pudliszki to zły przykład. Pudliszki to zastrzeżona marka. Dlatego gdzieś wyżej napisałem o konieczności sprawdzenia czy przypadkiem nazwa "pustaki Abc" nie jest zastrzeżoną marką.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności