Skocz do zawartości

Nurtujące mnie pytanie :)


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

Hm..

ale powiedzcie mi Panowie, co takiego ciężkiego jest w pozycjonowaniu ?

Siedzę na tym forum już jakiś czas - miesiąc, dwa ? i może faktycznie o wszystkich rodzajach pozycjonowania nie słyszałem, ale ..

1. Ewentualnie reformatowanei budowy strony

2. Ewentualne reformatowanie tekstów na stronie

3. Dodanie strony do największych wyszukiwarek

4. Dodanie strony do największych katalogów

5. Tworzenie jak największej liczby linków zewnętrznych

6. Zmiana strony wraz ze zmianą enginu wyszukiwarki.

7. Zmiana strony wraz ze zmianą stanu wiedzy pozycjonera...

Hm.

Teraz porównajcie to z tym, co robi np. programista... czy ich prace są takie same ?

Bo w moim mniemaniu tutaj pozycjoner jest artystą, a programista tylko budowniczym (robalem ? :D)..

Ile zajmie wam każda z tych opcji ? Jakiej ważnej opcji nie zawarłem tutaj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rozmowa dotyczy krajowego rynku ? No, to problemu nie ma, ponieważ w jednym z wątków Mariusz-Szook-jest-był-będzie ogłosił, że przejął 60% tortu, a zamierza więcej. Jak zatem wyglądać będzie pierwsza dziesiątka zależy od niego :D

Podzielam opinię Szooka, że profesja ma perspektywy, ale chyba trzeba zacząć zmieniać sposób myślenia o pozycjonowaniu. To już nie jest sprawa tagów, setki linków, altów i title, dmozu...

oby sie nie zdarzyła jest 100 klientów którzy chcą mieć swoją stronę w pierwszej 10 pod hasłem

Xann.. taka sytuacja już ma miejsce. Moze nie stu, ale dwudziestu - jakościowo problem jest ten sam.

czy 90 rozłoży ręce przed klientem

Klient może woleć rozkładanie innych kończyn, dlatego jeżeli w ofertach czytam o gwarancji na pierwszą dziesiątkę, to efekt końcowy może być dla pozycjonera bolesny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tobą że nie chodzi tylko o linki itp..

Eee nie przejełem 60% rynku :-) sam, bo zaraz mi tu monopol wkleją, ale jeżeli chodzi o rynekpolski to mogę powiedzieć że ja i partnerzy mamy 60% rynku. jak zwrócisz uwagę na wyniki to nasze strony są porozstawiane dość dobrze w wyszukiwarkach, jeden opanowuje onet, durgi google, 3 yahoo iinne,ktoś tam inne. Wiesz czasem jest to śmieszne bo zapytanie tej samej treści trafia do mnie 5 razy, bo wymianiamy się nimi w celu przygotowania oferty takiej żeby któraś z naszych firm przejeła zlecenie. Bez róźnicy czy zamówisz pozycjonowanie tam czy tu, pracujemy nad tym wspólnie. W cale nie chciałbym przejmowac rynnku, tylko go ujednolicić w silnych partnerów którzy potrafili by go regulować - wiem że nie brzmi to ciekawie ale wiem jedno nas 10 zrobi więcej niż ktoś sam a już początkujący to ginie w tłoku.

Co do pozycjonowania to uważam że ten rynek to dopiero teraz się rozwija. Rozśmiesza mnie czasem taki fakt jak ktoś pisze bo ja pozycjonowaniem zajmuje się 3 lata - a ja powiem i co z tego że 3 lata jak dzisiajj jestyeś cienki a że coś wychodziło ci 3 lata temu nie oznacza że teraz wyjdzie. To że ktoś dzisiaj jest dobry za miesiąc może się okazać że już nie jest. Sam jestem tego świadom dlatego też pozycjonuje wiele serwisów różnymi technikami - posiadam ponad 100 test serwisów i sprawdzam co i jak działa - gdybym tego nie czynił zapewne już bym zniknoł.

Następnie powiem tak - mogę pozwolić sobie na brak pierwszych pozycji w google - dlaczego /? co mi z 1 pozycji na googel jak moge przejać 3 inne wyszukiwarki od 1-20 osadzając kolejno różne serwisy - jestem przekonany że zapewne będę miał więcej pracy niż ktoś z 4 czy 8 pozycją na google.

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchel, hm ;-) no cóż jeden portal mi wystarczy :-), ale wiecie co dzisiaj dopiero zobaczyłem że na 3 pozycji to komletny lamer, jeszecze myslalem ze ten gość coś wie bo tak mi w meilach pisał ile to onlat nie pozycjonuje a kuzwa jak zerkniesz na 3 pozcje w WP i na 1 przeczytasz opis to zrozumiesz że lamer zjechał mój opis w 98% - różni się tylko minimalnie słowami - dla mnie ktoś kto chamsko ściagą opis kogoś lepszego to zwykły lamer - ale ukaram go za to :-) jego własną bronią. Wejdź na interia i wpisz pozycjonowanie - pierwsze 2 pozycje ze spamowany comweb - już go zgłosiłem i jego zachłanność zakończy się tak że wylecą mu wszystkie strony z domeny comwweb za spamowanie katalogu. Coż sprawdzimy czy owy mistrz jest takim mistrzem jak mówił że jak on pozycjonował to ja na chleb mówiłem BEB ;-) tylko lepsze inteligetne dziecko niż ktoś komu się wydaje że w pozycjonowaniu to lata doświadczeń się liczą a nie smykałka i szybkie wyłapanie zmian

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,90 to jeszcze mało żeby mówić o niezłym zysku - nie żebym płakał - ale ciężko jest mi przeliczyć zysk i jaki on ma wpływ na firmę bo pozycjonowanie nie jest czymś kluczowym wpływającym na zyski. Choć nie powiem że niema dużego znaczenia.

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem swoje posty z tego tematu, gdyż tak się umówilismy z SZOOK ze usuniemy posty gdzie sie niepotrzebnie kłócimy na ogólnym forum.

Ale jak widac on to chyba olał i nie dotrzymał słowa.... no cóż lajf :D is brutal

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych, pozycjonowanie w wyszukiwarkach na rynku polskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem swoje posty z tego tematu, gdyż tak się umówilismy z SZOOK ze usuniemy posty gdzie sie niepotrzebnie kłócimy na ogólnym forum.

Ale jak widac on to chyba olał i nie dotrzymał słowa.... no cóż lajf :D is brutal

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych, pozycjonowanie w wyszukiwarkach na rynku polskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz błąd :-) - bo jeżeli myślisz że max słów to wystarczy tozapominasz ze ta strona ma tyle unikalnych wejsc że bez klikohita juz bedzie stała wysoko, żeby zorbić z tej pozycji ludzika :-) to wymaga dużo roboty a obecna forma już nie. 6 msc walczylem o ta pozycje zresztą 2 pozycja jest mojego kolegi i chyba 5 pozniej 8.

I to właśnie sztuka zrobić coś co będzie zrobione tak że nikt tego nie zrobi, najpierw zrobilem klikohita później coś tam cioś :-). Możesz napisać do WP żeto jest nad użycie zapewniam Ciebie że nie jest :-) i będzie tak wisieć i nikt żadne lamerzysko mnie nie wybije :-). Powiem więcej już na dnioach pierwsza 10 będzie należala do moich partnerów :-) i wtedy zajmiemy się onetem bo google już zostaje opanowane.

LIFE IS BRUTAL - MOC JEST W ILOŚCI

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem swoje posty z tego tematu, gdyż tak się umówilismy z SZOOK ze usuniemy posty gdzie sie niepotrzebnie kłócimy na ogólnym forum.

Ale jak widac on to chyba olał i nie dotrzymał słowa.... no cóż lajf ;) is brutal

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych, pozycjonowanie w wyszukiwarkach na rynku polskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie pisz mitoman ;-) bo nawet nie wiesz ile tego rynku jest - ja moge ci powiedzieć że jak będę chciał to będę miał pierwsze 50 wyników w wp i tego mi nie zabroni nikt ani nikt tego nie rozpozna i nie udowdni że to ja. I jak myślisz ile bedę miał rynku ???. Policz jeszcze firmy z którymi działamy wspólnie - mamy coś czego niema wielu pozycjonerów to coś to ilosć osób, kasa, i pewne możliwości wpływu tu i tam ;-)

2 sprawa że jak chcę to moge postawić klikohita od wynikow 1 do 100 umieszczajac siebie wysoko a ludzi z dopsasowanie spychajac ponad ten klikohit juz nie raz to demonstrowalem jak wszystkie strony zjechaly na pozycje 2 storny a klikohit byl przez tydzien. Oczywiscie ze mna na czele. Inie mów mity tylko fakty bo pierwsza 10 jest obstawiona przez 50% moich partnerów :-)

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności