Skocz do zawartości

spam mailowy


intruder2600

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio poszukuje jakiegos dobrego programy, który wylapywalby adresy mailowe i jakiegos skryptu, który by je wysylal pod te adresy z linkiem, po nacisnieciu którego dany adres mailowy bylby usuwany z listy..

to nie dla mnie - wiem, wiem co o tym sadzicie ;) ale potrzebuje to miec... nie znacie czegos takiego?

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio poszukuje jakiegos dobrego programy, który wylapywalby adresy mailowe i jakiegos skryptu, który by je wysylal pod te adresy z linkiem, po nacisnieciu którego dany adres mailowy bylby usuwany z listy..

to nie dla mnie - wiem, wiem co o tym sadzicie :) ale potrzebuje to miec... nie znacie czegos takiego?

Znamy.

To i to

I mam nadzieję, że jak nie zastosujesz się do powyższych rad, że wytną Wasz serwer na wszystkich możliwych listach ;)

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie :P w kazdym razie to nie bedzie uzywane w Polsce wiec mozesz byc spokojny - nokomu nie bede niczego wciskal :) no chyba ze chcesz po promocyjnej cenie swietnego robota kuchennego... potrafi nawet prac i sprzatac - lepszy od google ;)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dostałem komiczny spam:

"

Pytanie dotyczące wykorzystania skrzynki e-mail

Czy jesteś zainteresowana/y otrzymywaniem informacji na swoją skrzynkę e-mail, związanych z wpływem snu na nasze zdrowie i życie:

Czy chciał(a)byś wiedzieć jaki wpływ ma sen na:

- długośc życia?

- otyłość i nadwagę?

- zdrowie fizyczne?

- alergie i uczulenia?

- samopoczucie emocjonalne?

- zdolność koncentracji i twórczego myslenia?

Czy interesuje Cię

- Jak zapewnić sobie zdrowy sen?

- Jak spać by się wyspać?

- Jak można pozbyć się chrapania?

Jeśli wyrażasz zgodę na bezpłatne otrzymywanie powyższych informacji, kliknij TAK

Jeśli nie chcesz otrzymywać tych informacji, kliknij NIE

Twój adres e-mail zostanie automatycznie i bezpowrotnie usunięty z bazy.

GWARANTUJEMY, że kliknięcie powyższych odnośników jest bezpieczne i nie spowoduje wprowadzenia wirusa do Twojego komputera oraz nie wiąże się z żadnymi kosztami !

Uwaga: niniejsza przesyłka została wysłana zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną z dnia 26.08.2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204). Nie zawiera informacji, lub oferty handlowej. W przesyłce nie znajdują się żadne treści o charakterze komercyjnym. Przesyłka zawiera wyłącznie pytania, które zgodnie z Ustawą można zadawać drogą korespondencji e-mail.

"

Myślałem, że kolesi zaraz tam zjadę ostro, ale mówię kulturalnie: mordplik.. okazało się, że już to ktoś wysłał :-) No to Panowie mają problemy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dostałem komiczny spam:

Ja jakiś czas temu dostałem maila wyglądającego jak wygenerowany przez maszynkę do spamu (a może i tak było).

Hello rafal

przesyłam Państwu

  naszš ofertę.  

"rafal" wzięte z mojego e-maila.

W załączniku był plik Worda, który (ku mojemu zdziwnieniu) nie był wirusem. Na dole nie znalazłem linku do usunięcia "subsktypcji".

Trochę mnie to wkurzyło i odpisałem... :evil:

Okazało się, że to nie był spam, tylko oferta współpracy.

To nie jest spam, adres Pana został wzięty ze strony internetowej.

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie Smile w kazdym razie to nie bedzie uzywane w Polsce wiec mozesz byc spokojny

A ponoc internet nie zna granic.

Wybacz ale mam nadzieje, ze w tej sprawie nikt Ci nie udzieli pomocy.

Dodam jeszcze tylko, ze zgodne z prawem sa listy typu opt-in czyli takie na ktorych osoba zainteresowana sama dopisuje swoj adres a nastepnie dokonuje jeszcze potwierdzenia iz chce dostawac maile.

Jezeli chcesz wiedziec jak to dziala w praktyce sprawdz na mojej stronie - link w podpisie. Formularz na stronie glownej z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zadanie takie cos zmontowac i musze

Szczerze to dzisie sie. Przekonaj zleceniodawce do listy opt-in i powiedz mu ze za cos takiego beknie w sadzie i do tego trafi do polskich i swiatowych RBL i na tym skonczy sie jego przygoda z wysylaniem poczty.

Swoja droga to poczytaj sobie na nospam-pl.net ustawy zwiazane z rozsylaniem spamu. Warto !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie link, który bedzie odwolywal nic mu za to nie grozi.

Bzdura. Aby rozsylac informacje handlowe musi miec wyrazna zgode wlasciciela adresu e-mail. Prawnie obowiazujaca jest lista typu opt-in, czyli taka do ktorej ktos sam sie zapisuje.

Jezeli Twoj znajomy uzyje tego o czym piszesz to bedzie to lista opt-out - czyli zlamie prawo obowiazujace w PL i innych krajach UE.

Poza tym jezeli w ten sposob chce zrobyc adresy ludzi a nastepnie wyslac do nich pytanie w stylu czy chca dostawac od niego oferty w przyszlosci a jezeli nie to maja cos tam kliknac, to rowniez zlamie prawo. Zapytanie musi spelniac kilka cech a najwazniejsza z nich dotyczy personalizacji kazdego zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on twierdzi ze sie nie boi i ze kazdemu bedzie wysylal tylko raz i ze jak bedzie link, który bedzie odwolywal nic mu za to nie grozi... prubowalem przekonac ale bezskutecznie...

Poczytaj mordplik - zobaczysz, ilu już takich było, co tylko raz :D

I nawet Piotrek się załapał... :P

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli po prostu zamiescic na stronie liste do której ktos sie moze zapisac ? nie wiem czy przekonam - mi tez sie ten sposób nie podoba, jest jeszcze taki problem, ze jak mail ma wygladac ciekawie powinien byc oprawiony graficznie, czyli wyslany jako html a jak robilem testy to czasami wyswietla jako html a niektóre skrzynki pocztowe odbieraja sam kod...

nie podoba mi sie ten pomysl....

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli po prostu zamiescic na stronie liste do której ktos sie moze zapisac ? nie wiem czy przekonam - mi tez sie ten sposób nie podoba, jest jeszcze taki problem, ze jak mail ma wygladac ciekawie powinien byc oprawiony graficznie, czyli wyslany jako html a jak robilem testy to czasami wyswietla jako html a niektóre skrzynki pocztowe odbieraja sam kod...

nie podoba mi sie ten pomysl....

Ale... nie musi, niestety. Za to nigdy nie będziesz mógł się obawiać o skutki kampanii.

Poczytaj mordplik, chociażby przez Google.

Zwróć uwagę, jak tępiony jest spam taki, o jakim mówisz. Na dokładnie taki tok rozumowania jak Twój, uczuleni są wszyscy administratorzy.

'Tylko raz i jest link' - a co mnie to obchodzi? Ja takich 'tylko razów' dostaję kilka i mam ich serdecznie dość. Każdy ląduje w Spamcopie i każdy zgłaszam do odpowiednich abuse.

Co drugi provider w tej chwili wyrzuci Cię za spamerską akcję, bo dzięki Tobie jego IP trafi do baz RBL, czy list serwerów-źródeł spamu (między innnymi).

Wybór jest cholernie prosty.

A jaki format? Wydaje mi się, ze każdy świadomy użytkownik Sieci ma wyłączony podgląd HTML ze względów bezpieczeństwa. A i, jak pisałeś, nie każdy czytnik HTML przeczyta. Możesz więc stworzyć newsletter w HTML, z wersją alternatywną w txt, dla wszystkich.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli po prostu zamiescic na stronie liste do której ktos sie moze zapisac

Dokladnie tak. Powiem wiecej - jak ktos wpisze swoj mail to na niego powinien dostac specjalne potwierdzenie z linkiem po kliknieciu ktorego adres dopiero trafi na liste. To sie nazywa podwojne potwierdzenie.

Sa gotowe skrypty ktore to robia. Ja u siebie uzywam takiego rozwiazanie i jestem zadowolony. Co miesiac przybywa kilkanascie adresow i zbieram baze zgodnie z prawem i wlasnym sumieniem.

mi tez sie ten sposób nie podoba

A mi sie nie podoba, ze w sejmie zasiadaja takie buraki jak Lepper czy Giertych. Nie podoba mi sie to, ze w Polsce nie ma mozliwosci szybko jezdzic samochodem. Nie podoba mi sie to, ze musze placic abonament RTV. Nie podoba mi sie to, ze w Polsce sa tak wysokie podatki. I nie podoba mi sie jeszcze wiele innych rzeczy.

Ale nie ma innego wyjscia bo zyje w spoleczenstwie i takie mamy prawo.

jak mail ma wygladac ciekawie powinien byc oprawiony graficznie, czyli wyslany jako html a jak robilem testy to czasami wyswietla jako html a niektóre skrzynki pocztowe odbieraja sam kod...nie podoba mi sie ten pomysl....

Oczywiscie mozesz wyslac maila w postaci HTML i bedzie wygladac ciekawie... ale tylko u kilku procent malo swiadomych uzytkownikow sieci. Kazdy normalny i srednio rozwiniety uzytkownik poczty uzywa jedynego slusznego i bezpiecznego formatu jakim jest czysty tekst.

Na przyklad u mnie dziala takie oprogramowanie ktore automatycznie kazda wiadomosc wyslana w HTML traktuje jako spam i laduje ona w koszu (wyjatkiem sa ludzie z white listy).

Format HTML jest niebezpieczny bo pozwala na wiele manipulacji. Do najczestszych jest umieszczanie e-pluskw majacych na celu badanie czy dany adres e-mail dziala. Poza tym w HTML mozesz manipulowac linkami np w celu przekierowania na flaszywa kopie strony jakiegos banku. Wreszcie HTML w polaczeniu z bugami programow pocztowych pozwala na automatyczna instalacje wirusow.

Pomijam juz tak malo istotny element jak to, ze wiadomosc w HTML wazy DUZO wiecej niz taka sama wiadomosc z czystym tekscie. Pamietaj, ze w Polsce nie wszyscy maja stale lacza.

Zwroc uwage, ze firmy dzialajace na powaznie w sieci wysylaja biuletyny w postaci TXT. Czasem istnieje mozliwosc wybrania rodzaju biuletynu i wysylania go w odpowiednie postaci ale to wymaga dodatkowej pracy polegajacej na zrobieniu 2 wersji biuletynow.

Na koniec dobra rada. Poczytaj co pisze sie na mordpliku i co pisze Lukasz Kozicki na norspam-pl.net. Nie bede polecal Ci mojej ksiazki bo nie chce aby ktos za chwile napisal, ze uzywam forum do wlasnej promocji. Powiem tylko tyle, ze opisalem tam w jaki sposob prowadzic wlasne listy mailingowe w sieci zgodnie z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa gotowe skrypty ktore to robia. Ja u siebie uzywam takiego rozwiazanie i jestem zadowolony. Co miesiac przybywa kilkanascie adresow i zbieram baze zgodnie z prawem i wlasnym sumieniem.

a jakbym go do tego namówil podalbys mi z kad je wziasc ?

Oczywiscie mozesz wyslac maila w postaci HTML i bedzie wygladac ciekawie... ale tylko u kilku procent malo swiadomych uzytkownikow sieci. Kazdy normalny i srednio rozwiniety uzytkownik poczty uzywa jedynego slusznego i bezpiecznego formatu jakim jest czysty tekst.

web pro news musi miec taki system, ze jezeli sie do nich zapiszesz to odblokowuje ta funkcje w poczcie - mi zawsze wyswietla html od nich, spamu nigdy... nie wiecie jak takie cos zrobic? oczywiscie moge sie mylic ale chyba tak jest w przypadku web pro news...

ogólnie podzielam wasze zdanie - mnie strasznie wkurza spamowanie skrzynek - upre sie i moze namówie :)

pozdrawiam!

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności