Skocz do zawartości

Robin Williams nie żyje


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Spotykam mojego amerykańskiego agenta i pytam go: "jak się masz?". On zawsze mówi: "extremely well". Już nie może być "ok", czy "well". Musi być "extremely well". Ja tymczasem nie jestem "extremely well". A nawet w ogóle nie jestem "well". Po prostu jestem: "so-so”.

Ale to ma swoje zalety.

Ja poznałem wielu Amerykanów. Kiedyś jeden zamawia piwko, gadamy i on mówi, że dziś utopił pół majątku na giełdzie. Ja bym pewnie poszedł "sepuku" popełnić, a on mówi: "jutro będzie lepiej, zarobię 2 razy tyle, polej jeszcze jedno piwko". Taki typowy amerykański optymizm. Myślę sobie, że pewnie im się łatwiej z tym żyje, niż typowemu Polakowi, który zamartwia się drobiazgami od rana do nocy.

Co do Williamsa, to mam swoje wspomnienia. Kiedyś w dawnych czasach przetłumaczyłem i przeczytałem jako lektor filmowy "Good Morning Vietnam", jak się tylko film pojawił na kasetach VHS w Polsce. Wtedy miałem takie zajęcie. Więc pewnie kto z 3-miasta, a może i z Wa-wy, no i żył już w tamtych czasach, to obejrzał film z moim dubbingiem i tłumaczeniem.

Dla mnie osobiście ten film to było duże przeżycie i spore wyzwanie. Robin często klepał jak najęty w tym filmie i nie było łatwo to dobrze przekazać po polsku.

Eh, dawne czasy.... Najlepiej tłumaczyło się filmy XXX. Tekstu niewiele, i w kółko to samo. Najgorzej było przy bajkach dla dzieci. Te kaczory, gumisie, żółwie, klepały w tą i z powrotem i w dodatku w trudno zrozumiałym języku.

Moje dzieci były małymi dziećmi wtedy. Pamiętam przychodziły do mojego studia, cichutko siedziały w kąciku i oglądały najnowsze baje, jak tata je czytał na żywo. Dziś to już stare chłopy, ale pamiętają te bajki dobrze.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności