Skocz do zawartości

Nowe konto Adsense, duże zarobki, ryzyko bana, CTR, kilka pytań.


msicompany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Około tydzień temu zaakceptowali mi w końcu stronę w Adsense. Wcześniej próbowałem codziennie z inną stroną ale bez sktuku. Tą nową zaakcptowali za pierwszym razem.

Umieściłem 3 reklamy w schemacie jak poniżej:

REKLAMA (730x80)

tutaj pole tekstowe (tam gdzie ludzie klikają po wejściu na stronę.. coś jakby to było pole do wyszukiwania czegoś, dokładnie nie mogę powiedzieć. Po prostu jest to input :D)

REKLAMA (300x250)

No i tutaj niżej jest jeszcze tabelką, kolejna reklama i artykuł.

Pytanie brzmi, czy występuje ryzyko bana jeśli umieściłem reklamy wokoło tego najważniejszego elemntu na stronie? Możliwe, że ludzie tam klikają przez przypadek, jeśli są ślepi. CTR mam na poziomie 2-3% (nigdy nie przekroczyłem 3%).

Zarobki z tej strony to jak na razie 60-70 zł dziennie. Strona jest w języku angielskim, reklamy technologiczne głównie i ruch to właściwie cały świat :P

Według prognoz będę zarabiał minimum 600 zł dziennie za jakiś miesiąc jak strona w pełni wskoczy na topowe frazy w google. No i tutaj jest problem bo się boję o bana... czekam dopiero na list z PINem od google.

A więc umieszczenie reklam i duże zarobki (może dochodzić do 900zł dziennie).. Jak dostanę bana to już nic innego pod reklamy chyba nie znajdę (wczoraj testowałem exoclick ale marnie to wyszło)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zweryfikują Cię przy pierwszej wypłacie.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie.... zweryfikują Cię przy pierwszej wypłacie. Potem przy kazdej następnej też będą zaglądali jeśli zarobki bedą (ich zdaniem) wysokie - proste.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że mam nie zmieniać rozmieszczenia reklam i niczego tylko czekać na ich weryfikacje, tak?

Może jest jakaś dobra alternatywa dla Adsense, w której będę miał pewność że na 100% wypłacą?

Zgred, u ciebie na blogu widzę na przykład jakieś ads.yeyku.com? Warto się zainteresować czymś innym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że banują "za nic", nie wiem jak jest faktycznie dlatego pytam.

Odnośnie układu reklam na mojej stronie.. jest to zgodne z regulaminem? Nie znalazłem tam informacji, że musi być jakiś odstęp między reklamami do innych elementów strony (w tym przypadku najważniejszy element na stronie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi byc odstep reklamy od elementow klikalnych wlasnie po to zeby nie bylo przypadkowych klikniec.

Wiesz może jak wielki musi być to odstęp?

Próbować z tym AdSense czy dać sobie spokój i czegoś innego poszukać? Nie chciałbym stracić kilku $$ przez bana za nic :P Mój kolega stracił kiedyś na AdSense $20k :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz po prostu odsunąć od siebie tych dwóch elementów, żeby zminimalizować ryzyko przypadkowych kliknięć?

Rozmiar tego odsunięcia musisz ustalić sam kierując się zdrowym rozsądkiem - nigdzie nie znajdziesz dokładnej wielkości...

Poszukaj na innych stronach jak są rozwiązane podobne sytuacje...

Teksty z zakresu budownictwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności